خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

فهرست

خرید قطعات خودرو از چین چگونه انجام می شود؟

واردات لوازم یدکی از چین
واردات لوازم یدکی از چین

خرید قطعات خودرو از چین چگونه انجام می شود


واردات از چین همواره توسط بازرگانان ایرانی جریان داشته است. در این مقاله قصد داریم درباره خرید قطعات خودرو از چین صحبت کنیم. در طول سال قطعات متفاوتی در تعداد بسیار زیاد از چین وارد ایران می شود. این قطعات بیشتر شامل پیچ ها یالتاق و فنر ها می باشد
همانطور که می دانید قیمت کالاها از جمله قطعات خودرو در چین بسیار پایین است، به همین دلیل بازرگانان ایرانی در جهت رفع نیازهای اقتصادی خود و کالایی هموطنان خود دست به واردات می‌ زنند
 با توجه به اینکه خرید قطعات خودرو از چین با سود بسیار زیادی همراه است، بسیاری از افراد که با این قطعات آشنایی کامل دارند، اقدام به وارد کردن آن به ایران می کنند. پیچ ها در انواع مختلفی می باشند. پیچ های خودروهای سنگین سواری و باری با همدیگر متفاوت است. یالتاق ها نیز از قطعاتی هستند که بازرگانان ایرانی به وفور از چین خریداری می کنند. بازرگانان ایرانی در کیفیت های مختلف آن را وارد بازار ایران می کنند. ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع قطعات در خرید قطعات خودرو از چین و عوارض گمرکی آن ها و چگونگی واردات صحبت کنیم. بنابراین اگر می خواهید با قطعات مختلف خودرو که از چین وارد ایران می ‌شوند آشنا شده و درباره قیمت های آن ها آشنایی پیدا کنید، ادامه متن را مطالعه کنید

واردات لوازم یدکی از چین چگونه انجام می شود؟

خرید لوازم یدکی از چین

کشور چین در چند دهه اخیر توانسته به عنوان اولین کشور در جهان به عنوان تولید انواع محصولات شناخته شود و یکی از گزینه هایی است که طرفداران خود را نیز به همراه دارد و ما در این قسمت قصد داریم در مورد آن نیز اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

لوازم یدکی

همانگونه که می‌دانید تولید محصولات متفاوت در هر حوزه‌ای در کشور چین قابل انجام است که در این صورت می‌تواند سودآوری بسیار بالایی را نیز به همراه داشته باشد غیر از تولید انواع گوشی لپ تاپ و لوازم صنعتی اقدام به تولید لوازم یدکی نیز کرده است و این صورت تاجران با همکاری های لازم و خرید محصولات با کیفیت می‌توانند این محصولات را به سراسر نقاط جهان نیز عرضه نمایند.

نکات لازم در حوزه لوازم یدکی

در بسیاری از مواقع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در کشور نیازمند محصولات یدکی می باشند که این محصولات می تواند برایشان ضروری به حساب باید به صورت کشورهای چین اقدام به تولید لوازم یدکی کرده است تا بتواند نیاز به مصرف کنندگان و مردم عادی را رفع نماید در بسیاری از مواقع لوازم یدکی برای تعمیر انواع زم برقی ماشین آلات صنعتی یخچال فریزر و یا حتی از سیستم‌های کامپیوتری و موبایل استفاده می‌شود و در حالت کلی بیشتر استفاده از لوازم یدکی در تولید ماشین و خودروها است تا بتوانند قطعه های جدید تولید و در بازار عرضه نمایند.

نکات قابل توجه در مورد تقلبی بودن محصولات

بهتر است در زمانی که شما در بازارهای ایرانی اقدام به خرید لوازم یدکی تولید شده از چین هستید اطلاعاتی را در مورد محصولات چینی پیدا نمایید تا بتوانید با استفاده از آن اطلاعات یک محصول اصل چین را پیدا کنید بسیاری از دلالان امروزه با جا زدن محصولات تولید شده در کشورهای دیگر آن محصولات چینی می خوانند و با استفاده از این کار می‌توانند صمیمیت مردم را نسبت به محصولات چینی کاملاً بر هم بزنند صورت شما باید مراقب محصولات یدکی اصلی نیز باشید و آنها را از مکان ها و مغازه های معتبر خریداری نمایید.

شرکتهای بازرگانی مورد نیاز

زمانی که تاجران می‌خواهم اقدام به خرید لوازم یدکی از چین کنند در واقع نیازمند شرکتهای بازرگانی هستند تا بتوانند با اطمینان کردن به آن شرکت‌ها نیازهای خود را در حوزه واردات و در هنگام وارد کردن آن محصولات به کشور رفت نمایند در صورت شرکت های بازرگانی بسیار متفاوتی در کشور چین یک کشور ایران وجود دارد که بازرگانان می توانند با کمک گیره از این شرکت‌ها مشکلات خود را در حوزه واردات و یا صادرات حل کند این شرکت‌ها با داشتن مشاوره های بسیار خبره در این حوزه می تواند اطلاعاتی را به شما ارائه دهند تا بتوانید با مشکلات پیش‌رو مقابله نماید و سود کلانی را پس از وارد کردن محصولات و فروش آنها در بازار به دست آورید.

علاوه بر این موارد در زمانی که تاجران می‌خواهند اقدام به خرید لوازم یدکی از چین نمایند بهتر است که محصولاتی را انتخاب کنند که کیفیت بالایی را به همراه داشته باشد و قبل از خرید اطلاعاتی را در مورد شرکت تولیدکننده و یا کارخانجات آنها پیدا نمایند تا اگر در هنگام فروش آنها در بازارهای ایرانی و مشکلاتی نظیر تقلبی بودن و بی‌کیفیت بودن آنها بر نخورند.

لوازم یدکی به عنوان جایگزینی برای قطعات خراب مورد استفاده قرار می‌ گیرند. قطعات یدکی برای داشتن دستگاهی سالم ضروری هستند. 

قطعات یدکی برآیند توسعه صنعتی قطعات قابل تعویض و تولید انبوه می باشند. اگرچه عمر قطعات ماشین یا به طور کلی ماشین آلات بسیار زیاد است اما آن ها نیز ممکن است دچار خرابی یا خاموشی شوند. به همین دلیل قطعات یدکی آن ها می توانند جایگزین خوبی برایشان باشند.

 اگر شما به دنبال خرید لوازم یدکی هستید، پیشنهاد ما چین است. خرید لوازم یدکی از چین در ارزان ترین قیمت ممکن انجام می پذیرد

 شما نیز به دنبال کاهش هزینه ها می توانید، اقدام به وارد کردن این لوازم از چین کنید. این کار در بیشتر مواقع با کمک شرکت بازرگانی علی والا صورت می ‌گیرد.

 این شرکت انجام تمامی کارها را بر عهده می‌ گیرد. به این صورت لازم نیست شما کوچکترین کاری انجام دهید. برای اینکه با واردات لوازم یدکی از چین بیشتر آشنایی پیدا کنید، می توانید به مطالعه ادامه متن بپردازید.

خرید ارزان لوازم یدکی از چین 

قطعات یدکی برای نگهداری خودرو ها و ماشین آلات خریداری می شوند. اگر به دنبال پرداخت کمترین هزینه های ممکن هستید، چین می تواند به شما کمک کند.

 در این مسیر شرکت بازرگانی علی والا تمامی مراحل خرید کالا از چین بخصوص خرید لوازم یدکی از چین را برعهده خواهد گرفت

 بنابراین خرید به شیوه شخصی هزینه های شما را افزایش می دهد، همچنین این ریسک را قبول می کنید که تمامی کارها را بر عهده بگیرید.

 کشور چین به تنهایی ۱۲ هزار قطعه یدکی مختلف را تولید و توزیع می ‌کند. قطعات یدکی را می ‌توان از طریق مرزهای زمینی، دریایی و هوایی دریافت کرد.

واردات لوازم یدکی از چین با بازرگانی علی والا

شرکت بازرگانی علی والا می ‌تواند خرید های عمده شما را در زمینه واردات لوازم یدکی از چین وارد کشور کند.

 به دلیل آشنایی کاملی که نمایندگان این شرکت با قوانین وارداتی دارند، بهتر از سایر شرکت ها می‌ توانند اقدام به واردات لوازم یدکی از چین کنند.

 هزینه های واردات از این کشور با شرکت بازرگانی علی والا بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. با واردات این قطعات شما می توانید از تکنولوژی های به روز برخوردار شوید.

سرعت امور حمل و نقل و بسته‌ بندی با مراجعه به این شرکت افزایش خواهد یافت.  فقط کافی است با بستن قراردادی انجام تمامی مراحل را به این افراد بسپارید تا در سریعترین زمان ممکن پرسنل ماهر و با تجربه شرکت بازرگانی علی‌ والا تمامی کارها را انجام دهند.

 تماس با این افراد به صورت تلفنی انجام می‌ پذیرد. همچنین آدرس اینترنتی این شرکت بسیار آسان می تواند شما را به مقصود خود برساند.

  شما میتوانید سوال خود را از ایشان بپرسید. قطعا این افراد نیازهای شما را در سریعترین زمان ممکن برآورده خواهند کرد.

 بنابراین لوازم یدکی در چین از قیمت بسیار ارزان تری نسبت به کشورهای دیگر برخوردارند. شما می توانید برای بهرمند شدن از این قطعات به شرکت بازرگانی علی والا مراجعه کنید و خرید و واردات را به ایشان بسپارید. سرعت حمل بالا و کیفیت واردات از ویژگی های این شرکت می باشد گفتند.

 

خرید ضبط خودرو از چین چگونه انجام می شود؟


از جمله قطعات خودرو که تولید کننده های چینی بسیار به بازرگانان ایرانی میفروشند، ضبط خودرو می باشد. ضبط خودرو از لوازم صوتی خودرو ها محسوب می شود که در تمام انواع خودرو دیده می شود. واردات ضبط خودرو از چین به ایران توسط بازرگانان ایرانی سود زیادی برای آن ها در بر دارد. در خرید قطعات خودرو از چین به لوازم صوتی و تصویری توجه ویژه ای می شود. ضبط های خودرو در چین در انواع و طرح های مختلفی می باشند که مناسب خودرو های مختلف هستند
 علاوه بر ضبط خودرو قطعات صوتی و تصویری خودرو نیز از چین خریداری شده و وارد کشور می‌ شوند. با توجه به این که تولید این قطعات در چین با هزینه بسیار کمتری انجام می پذیرد و قیمت کارگران چینی بسیار کمتر است، خرید این قطعات از چین بسیار ارزان تر تمام می شود. از دیگر لوازم صوتی باندهای خودرو می باشند. همانطور که می دانید باندها در هر خودرو حداقل در دوطرفه خودرو نصب می شود. باند های معمولی اندازه کوچکتری دارند و میزان صدای پایین تری دارند به طور مجزا بر روی خودرو نصب می شوند. باند های بزرگ نیز برای رساتر شدن صدا مورد استفاده قرار می گیرند
تولید کننده های چینی هم باند های معمولی و هم باندهای مجزا بزرگ را تولید می کنند. تولید هر یک از این باند ها نیز در کیفیت های متفاوتی انجام می شود. به هر حال بیشترین میزان لوازم صوتی و تصویری از خودرو ها از چین وارد می شوند. از جمله قطعات خودرو که بیشترین واردات را دارند ضبط خودرو و باند های معمولی می باشد

خرید سپر خودرو از چین و واردات آن 


از دیگر قطعات خودرو سپر خودرو می باشد. واردات این قطعه از چین نیز بدون موانع گمرکی انجام می‌ شود. سپر خودرو در دو نوع سپر نمایان و سپره یکپارچه وجود دارد. سپر نمایان شکل ساده و جمع و جور تر از سفر یکپارچه دارد. این نوع قطعات در تمامی خودروها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه تولید سپر خودرو نیز در چین با هزینه بسیار کمی انجام می شود، واردات آن از چین بسیار رایج است
بازرگانان ایرانی در خرید قطعات خودرو از چین به سپر ها توجه ویژه ای دارند. با توجه به اینکه سپر ها در جنس آهنی یا آلومینیومی تولید می ‌شوند، قیمت آن ها در ایران زیاد است. به طور کلی آهن یا آلومینیوم در فروش عمده به صورت کیلویی محاسبه می‌ شوند به همین دلیل قیمت سپر در ایران نیز بسیار بالاتر در می آید
بازرگانان ایرانی در خرید قطعات خودرو از چین به خرید سپر خودرو نیز می پردازند. سپر خودرو نقش بسیار زیادی در سلامت سرنشینان خودرو دارد و آن ها را از برخورد فیزیکی اشیا مختلف حفظ می کند، به همین دلیل هیچ کس نمیتواند بگوید که خودروی من نیاز به سپرده ندارد و مجبور به خرید آن است. لزوم وجود سپر در خودرو است که سوده این قطعه را به بالاترین حد خود می رساند

خرید ارزان قطعات خودرو از چین 

همانطور که گفتیم قیمت قطعات خودروی تولید شده در چین بسیار پایین است. اگر شما به دنبال ارزان ترین قطعات هستید که حمل آن ها نیز آسان تر باشد، پیشنهاد ما پیچ ها می باشند. پیچ های مختلف خودرو به دلیل سبک بودن حمله آسان تری دارند. همچنین تولید این نوع قطعات نیز در ارزان ترین قیمت ممکن انجام می شود. با مراجعه به بازرگانی ماندگار می توانید خرید این نوع قطعات خودرو را ثبت کرده و به اتمام برسانید.
 این بازرگانی تضمین می کند که پیچ های خریداری شما را با بسته بندی های مخصوص و بسیار منظم در بین منزل تحویل تان بدهد. مراجعه به این بازرگانی ارزان ترین خدمات را به دنبال دارد. با خرید این قطعات و فروش آن در ایران می توانید صاحب سود بسیار کلانی شوید. بازرگانی ماندگار تمامی مراحل خرید قطعات خودرو از چین را شخصاً انجام می دهد و اجازه نمیدهد شما در مراحل خرید هیچگونه آزاری ببینید. این بازرگانی که با تمامی قوانین گمرکی خرید قطعات خودرو از چین آشنایی کامل دارد به راحتی می تواند مشاوره های لازم را در جهت واردات کالاهای مناسب به شما بدهد

خرید اینترنتی قطعات خودرو از چین 

همگی می دانید که امروزه هزینه های سفر به کشور های خارجی بسیار سرسام آور است. اگر بخواهید به چین سفر کرده و قطعات خودرو را شخصاً از این کشور خریداری کنید، نیازمند صرف هزینه های بسیار هنگفت خواهید بود. با خرید قطعات خودرو از چین به صورت اینترنتی می توانید، در زمان خود صرفه جویی کنید. همچنین دیگر نیازی نیست با فروشندگان سر و پنجه نرم کنید
 به دلیل عدم آشنایی بسیاری از افراد با بازار های چینی بازرگانی های معتبر مانند بازرگانی ماندگار به وجود آمده است که تمامی مراحل خرید قطعات خودرو از چین را بر عهده می ‌گیرد. فقط کافی است خرید قطعات خودروی خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید. سپس با مراجعه به بازرگانی ماندگار قراردادی بین شما و این بازرگانی بسته می ‌شود. در مرحله آخر بازرگانی ماندگار دریافت و بسته بندی قطعات شما را بر عهده می گیرد ترخیص کالا و انجام کارهای گمرکی نیز بر عهده این بازرگانی می باشد. در این نوع خرید شما فقط دریافت کننده قطعات خواهید بود
پر سود ترین قطعات خودرو در خرید از چین 
بسیاری از افراد در جهت خرید کالا از چین بخصوص خرید قطعات خودرو از چین به دنبال این هستند که بدانند پر سود ترین قطعات خودرو کدام ها می باشند. لازم به ذکر است که فنر ها علاوه بر اینکه حمل و نقل راحت ‌تری دارند. هزینه خرید کمتری نیز در چین دارند، اما سود آن ها بسیار بالاست. از دیگر قطعات که خود را که سود بسیار بالایی دارد، لوازم صوتی و تصویری خودرو می باشند. بسیاری از بازرگانان در خرید قطعات خودرو از چین به لوازم صوتی و تصویری توجه ویژه ای دارند
بسیاری از این لوازم قطعات پایه خودروها نیستند ولی برخی از افراد برای بالا بردن کیفیت صوتی و تصویری خودرو آن ها را بر روی خودرو نصب می کنند. این قطعات در کیفیت های متفاوتی وجود دارند، شما می توانید با خرید این قطعات و وارد کردن آن به ایران سود قابل توجهی کسب کنید. اگر قطعات خودرو مانند لوازم صوتی و تصویری را خریداری کنید، می توانید آن را به نمایندگی های خودرو در ایران بفروشید. اگر پیچ ها و یا اتاق ها را خریداری کنید، می توانید آن ها را در بازار آزاد قطعات خودرو به فروش برسانید یا اینکه مکانیکی های معتبر و مجموعه ‌های تولید یا تعمیر خودرو از آن استفاده کنند

نقش بازرگانی علی والا در خرید قطعات خودرو از چین 

بازرگانی ماندگار اقدام به واردات کالاهای مختلف از چین می کند. این واسطه تمامی مراحل خرید و شخص انجام داده و اجازه نمیدهد شما زحمتی بکشید. در خرید قطعات خودرو از چین این بازرگانی قراردادی با شما می بندد که قطعات شما را کاملاً سالم به شما تحویل دهد.
 سپس بازرگانی ماندگار نمایندگان خود را در چین خبر می کند که خرید و بسته بندی قطعات مورد نیاز شما را تحت نظارت بگیرند و سپس این نمایندگان اقدام به ارسال قطعات شما می کنند. در مرحله بعد نوبت به عوارض گمرکی می رسد، این بازرگانی با آشنایی کاملی که با عوارض گمرکی کالاهای مختلف دارد، می تواند قطعات شما را در اسرع وقت از گمرک تحویل گرفته و به شما ارسال کند. همانطور که دیدید تمامی مراحل خرید و ارسال را بازرگانی ماندگار به صورت شخصی انجام می دهد
 با توجه به اینکه شما و بسیاری از افراد آشنایی کاملی با قطعات چینی و چگونگی خرید و ارسال آن ندارید، این بازرگانی می تواند بهترین تجربه را در خرید قطعات خودرو از چین نصیب شما کند. بنابراین هر گاه به فکر خرید قطعات خودرو از چین افتادید این بازرگانی می تواند، بهترین نوع خرید را پیش روی شما گذاشته و بیشترین میزان سود را حاصل شما کند

واردات لاستیک از چین

واردات لاستیک از چین
واردات لاستیک از چین

واردات لاستیک از چین


تمامی محصولات تولیدی صنایع و کارخانجات مختلف همگی دارای اهمیت زیادی هستند. هریک از این محصولات با شرایط خاص و جهت کاربردهای متنوع به تولید می رسند که لاستیک نمونه ای از آن ها است. درواقع یکی از کالاهای پرکاربرد در صنایع تولیدی مختلف همین لاستیک ها هستند که دارای انواع مختلف با ابعاد گوناگون می باشند. لاستیک ها جزو دسته محصولات وارداتی به شمار می روند که می توان در این زمینه سرمایه گذاری کرد؛ چرا که سود بسیاری دارند. حال این واردات می تواند از کشورهای بسیاری باشد اما واردات لاستیک از چین بصرفه تر است. اما چرا واردات لاستیک؟ یا شاید بپرسید، چرا لاستیک را از چین وارد می کنند؟ واردات لاستیک از چین چه مزایایی می تواند داشته باشد؟
معمولا واردات با توجه به کمبود امکانات تولیدی و مواد اولیه در کشور و در نتیجه نیاز شدید بازار صورت می گیرد. اگرچه لاستیک در کشور توسط شرکت های متعددی به تولید می رسد اما ما به لاستیک های بیشتر جهت تامین نیاز بازار و البته محصولی درجه یک نیاز داریم. این محصول، در صنایع خودرو سازی، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، وسایل نقلیه هوایی و دریایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. اما چرا معامله لاستیک؟ همانگونه که اشاره شد، لاستیک جزو پرفروش ترین محصولاتی است که در صنایع بسیار زیادی کاربرد دارد و نبود کیفیت کافی تولید داخل ایجاب می کند افراد بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری کنند. معمولا افراد باهوش نیز به دنبال معاملات تجاری پرسودتر هستند. اما چرا واردات از چین؟

واردات لاستیک از چین به چه صورت است؟

ایمنی یک خودرو در حد بسیار زیادی به لاستیک های آن بستگی دارد. لاستیک های تولید شده در چین از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و به همین دلیل واردات لاستیک از چین یکی از فعالیت های مداوم تجار ایرانی محسوب می شود

 برای انتخاب یک لاستیک مناسب باید به رانندگی روزانه خود فکر کنید. به آب و هوای که در آن زندگی می کنید نیز باید توجه داشته باشید.  این که در تمام طول سال آب و هوای جایی که میخواهید رانندگی کنید معتدل است یا دمای هوا به طور مرتب تغییر می کند بسیار مهم است. 

 در مرحله آخر به نوع وسیله نقلیه که رانندگی می کنید و نحوه رانندگی خود نیز باید فکر کنید. ما در این مقاله می خواهیم درباره انواع مختلف لاستیک و واردات آن از چین صحبت کنیم.

 بنابراین شما نیز اگر به دنبال ایمن ‌ترین خودرو هستید، می توانید با مطالعه ادامه این متن به بهترین ها دست یابید 

واردات لاستیک تابستانی

 اگر در اقلیمی که معمولاً کمتر از ۴۵ درجه فارنهایت است زندگی می کنید و اندازه ماشین شما به اندازه یک ون ساده است لاستیک های تابستانی بهترین انتخاب برای شما می باشند.

  اگر در مناطق بارانی و بسیار مرطوب زندگی می کنید لاستیک های تابستانی نمیتوانند انتخاب خوبی برای شما باشند. شیارهای مداری و الگوهای دقیق لاستیک در برابر گرما مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهند

 

واردات لاستیک زمستانی یا لاستیک های برفی 

اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که درجه حرارت آن به طور منظم زیر ۴۵ درجه فارنهایت یا همان ۷ درجه سانتیگراد است، باید از لاستیک های زمستانی استفاده کنید.

 تفاوت مهمی که لاستیک های زمستانی با نوع تابستانی خود دارند این است که در لاستیک های زمستانی برش های کوچک لبه دار وجود دارد که باعث افزایش کشش می ‌شود و از چسبندگی در مناطق برفی جلوگیری به عمل می آورد. شیارهای عمیق در لاستیک زمستانی باعث تخلیه بهتر آب و برف می شوند

 مجموعه از لاستیک های زمستانی که به لاستیک های برفی نیز معروف هستند، در چین وجود دارند که امکان خرید و استفاده شما را فراهم می کند.

واردات کالا از چین بخصوص واردات لاستیک از چین به دلیل ارزان بودن این قطعات کاربردی همواره در حال انجام است. در این مسیر می توانید به بازرگانی علی والا مراجعه کنید و انجام تمامی مراحل واردات لاستیک از چین را به آن ها بسپارید

 

واردات لاستیک های چهار فصل 

لاستیک های چهار فصل از جمله لاستیک ‌های وارداتی از چین می باشند که معمولاً برای مناطق معتدل مورد استفاده قرار می گیرند.

 شما برای واردات هر نوع لاستیک از جمله لاستیک های چهار فصل می توانید از کمک نمایندگان شرکت بازرگانی علی والا استفاده کنید.

 قطع این بازرگانی علی والا هزینه های واردات از چین را بسیار کاهش خواهند داد و راحت ترین و کوتاه ترین مسیر های گمرکی را برای شما در نظر خواهند گرفت

 بنابراین انتخاب لاستیک تا حد زیادی به آب و هوای یک منطقه بستگی دارد. با توجه به اینکه استفاده از لاستیک در تمام خودروها ضروری است و استفاده از آن به عنوان لوازم یدکی نیز همواره انجام می پذیرد، شما می توانید با واردات این قطعه کاربردی سود خوبی حاصل کنید 

 

چرا واردات لاستیک از چین؟


همانگونه که اشاره شد، لاستیک یک محصول پر سود است که جهت تامین نیاز بازار بسیاری از سرمایه گذاران اقدام به واردات آن می کنند. اما شاید بگویید کشورهای بسیاری بهترین لاستیک ها را تولید می کنند و می توان از آن ها لاستیک وارد کشور کرد. باید گفت که کشور چین امروزه یکی از کشورهای بسیار موفق جهان است و توانسته با به کارگیری نیروی کار ارزان، تولید انبوه کالا و استفاده از تکنولوژی روز دنیا بهترین ها را روانه بازار کند. این کشور هم اینک به عنوان یکی از مراکز اصلی تولید کالا در دنیا محسوب می شود که هم کیفیت محصولات آن خوب بوده و هم قیمت مناسبی نیز دارند. حتی علاوه بر ایران، بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی نیز هم اینک میزبان واردات از چین هستند
این کشور اکنون به عنوان بزرگ ترین قطب تجارت جهان شناخته می شود و سطح وسیعی از بازارهای جهان را به خود اختصاص داده است. کشور ایران نیز همانند دیگر کشورها میزبان واردات محصولات انبوهی از چین می باشد، به گونه ای که در طول چندین سال اخیر بیشترین واردات از این کشور صورت گرفته است. واردات لاستیک از چین نیز مدت هاست انجام می شود و به دلیل اقتصادی بودن بازار هدف آن همچنان، سرمایه گذاران جدید در این زمینه قدم های بزرگی برمی دارند

روش های وارد کردن لاستیک از چین؟


برای واردات لاستیک از چین راه های بسیار زیادی می تواند پیش روی شما باشد. اما یک سرمایه گذار حرفه ای با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین و مقرون بصرفه ترین راه را انتخاب می کند. ایران نیز به عنوان یک کشور موفق، گمرکات، بنادر و فرودگاه‌ های مختلفی دارد که می توانید از این طریق طبق قوانین و مقررات به واردات و صادرات بپردازید. اما معمولا برخی از گمرکات به دلیل شرایط و مزایای خاص جهت صادرات و واردات کالا آمار بالاتری دارند و طبق این آمار کاربران تشویق می شوند تا از این طریق کار خود را ادامه دهند. اما برخی از بنادر مهم کشور جهت واردات عبارتند از:
• بندر امام خمینی (ره)
• منطقه آزاد تجاری چابهار
• منطقه ویژه بوشهر
• غرب تهران
• گمرک منطقه ویژه شهید رجایی
• فرودگاه امام خمینی (ره)
• منطقه ویژه اقتصادی بم
• تهران امور واردات
توجه داشته باشید که برای تجارت راه های بسیار زیادی نظیر روش‌ های مختلف دریایی، هوایی و زمینی وجود دارد که شما می توانید بر اساس قوانین و البته شرایط و دسترسی آسان آن ها را انتخاب کنید. البته انتخاب هر روش به میزان هزینه، نوع کالا و هزینه‌ های حمل کالای شما نیز می تواند بستگی داشته باشد. به عنوان مثال برخی از روش هایی که سریع تر بار را به مقصد می رسانند بیشتر جهت واردات و صادرات مواد غذایی مناسب تر هستند. اما برای واردات لاستیک از چین شما باید بر اساس میزان بودجه لازم جهت حمل و نقل و برخی شرایط خاص کشور مبدا و مقصد این کار را انجام دهید

مزایای واردات لاستیک از چین


با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی، بیشتر کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند، وارد بازار بزرگ تجارت و واردات می شوند. این افراد معمولا باهوش هستند و ابتدا نیاز بازار و شرایط اقتصادی آن را چک می کنند. در بازار ایران و البته در عرصه تجارت و واردات نیز واردات لاستیک یک تجارت پر سود خواهد بود. اگرچه این واردات می تواند از طریق کشورهای بسیاری چون ترکیه، امارات متحده عربی، کره، هند و حتی کشورهای اروپایی باشد اما خرید کالا از چین بخصوص واردات لاستیک از چین بسیار پرسودتر است
همه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، قصد دارند از یک کالای پرفروش خارجی برای تجارت بین المللی بهره ببرند و چه محصولی بهتر از لاستیک که هم بازار خوبی دارد و هم برای ما منفعت بسیاری خواهد داشت. علی رغم اینکه واردات از چین حاشیه سود بالایی دارد و تجارت با این کشور یکی از سودآورترین تجارت های بین المللی است، حتی گاهی قیمت برخی محصولات در چین برای تاجران ارزان تر از حد نصاب خواهد بود. از طرفی تجارت آنلاین از این طریق سریع تر رشد می کند و صدها تامین کننده در چین فعالیت می کنند که این گستردگی حق انتخاب شما را افزایش می دهد
شرایط کدهای تعرفه لاستیک وارداتی
لاستیک به عنوان یک محصول بسیار پرفروش و ضروری در برخی صنایع، بازار خوبی دارد و از این رو بسیاری از افراد دوست دارند در این زمینه سرمایه گذاری کنند. اما با توجه به مقررات ترخیص و واردات لاستیک باید این محصولات دارای کدهای اختصاصی باشند تا ترخیص آن ها راحت تر صورت بگیرد. لاستیک ها نیز دارای انواع گوناگونی هستند و معمولا برای هر نوع لاستیک کد تعرفه خاص و جداگانه ای تعیین کرده اند. معمولا کدهای تعرفه گمرکی لاستیک ها نیز بین ۴۰۱۱۱۰ و ۴۰۱۳۹۰ متغیر است. به عنوان مثال، لاستیک های چرخ از جنس كائوچوكه دارای کد تعرفه گمرکی ۴۰۱۱۲۰ می باشند 
اما طبق آمار و با توجه به نیاز بازار لاستیک هایی با کد تعرفه ۴۰۱۱۲۰ و ۴۰۱۱۶۲ بیش ترین میزان واردات را دارند. پس برای واردات لاستیک از چین شما نیاز دارید ابتدا با تمامی این قوانین و نکات آشنایی پیدا کنید 

شرایط ترخیص لاستیک پس از واردات

برای واردات لاستیک از چین بهتر است ابتدا درباره تمام راه ها و شرایط لازم آشنایی پیدا کنید. شناخت ضوابط واردات و ترخیص لاستیک یکی از مهمترین اقداماتی است که بایستی برای کسب موفقیت به آن توجه داشته باشید‌. گرچه این فرایند دارای شرایط و ضوابط خاصی نیست اما حداقل مقررات نیز باید رعایت گردد. برای این کار باید تمامی قوانین بین الملل و قوانین داخلی کشورهای مبدا و مقصد تجارت های بین المللی را مورد توجه قرار دهید. شما می توانید با توجه به تمهیدات دولت در این زمینه صاحب سود کلانی شوید و این از مزایای واردات لاستیک خواهد بود
با تمامی این موارد باید گفت که این کار نیاز به یک آدم کار بلد و متخصص دارد تا بتواند در مواقع بحرانی راه حل های مناسبی را ارائه دهد. چرا که این کار همانند سایر حرفه ها پیچیدگی ها و دشواری های خاص خود را دارد اما با برنامه ریزی های دقیق و مدیریت مناسب می توان اهداف خود را پیش برد. برخی از مواردی که در این خصوص بایستی مورد توجه قرار بگیرد شامل شناخت قوانین تجارت با کشورهای مختلف، شناخت کالاهای ممنوعه، شناخت کشورهایی که اجازه معامله و مبادله تجاری با آن ها را نخواهیم نداشت، شرایط خاص ترخیص لاستیک و یا واردات لاستیک از چین است. به یاد داشته باشید که تنوع لاستیک و کاربردهای متنوع آن که هریک در صنایع مختلفی استفاده می شوند، کدهای تعرفه متفاوتی دارند. حال این کدها به هنگام واردات و زمان ترخیص مورد نیاز هستند و بر اساس این کدها کالای شما ترخیص خواهد شد. البته اخذ مجوزهای ترخیص، ثبت سفارش، هزینه های گمرکی، تعرفه های خاص گمرکی و سایر شرایط دیگر باید در این خصوص مورد توجه قرار بگیرند