English
خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

فهرست

حمل سریع هوایی و دریایی بار از تمامی شهرهای چین به ایران و تمامی نقاط جهان

حمل بار از چین

حمل و نقل از چین
حمل و نقل از چین

امروزه یکی از مهم‌ترین الزامات رشد کسب‌وکارها جستجوی راه‌های جدید تامین اجناس با قیمت کم و کیفیت قابل قبول است. کسی ممکن است اجناس را از شهر دیگری تهیه کند، کس دیگری این کار را با تولید کردن اجناس انجام می‌دهد و کسانی هستند که با واردات کالا از چین محصولات مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. حمل خرده بار از چین یکی از راه‌های تامین اجناس مورد نیاز کسب‌وکارها است. 

در این مقاله قصد داریم موضوع حمل خرده بار از چین را بطور کامل توضیح دهیم. یعنی هدف ما این است که هرآنچه لازم است راجع به اینکه خرده بار چیست و چگونه می‌توان آن را وارد کشور کرد بدانید را توضیح دهیم. به این منظور ابتدا مراحل واردات را توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ روش‌های انتقال خرده بار از چین به ایران می‌رویم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل توضیح دهیم.

فهرست مطالب

 مراحل واردات از چین به ایران

 ارسال خرده بار از چین به ایران

 حمل دریایی خرده بار

 حمل خرده بار از چین با شرکت علی والا

 سوالات متداول

مراحل واردات از چین به ایران

حمل کالا دریایی از چین

 حمل دریایی از چین به ایران

 حمل دریایی از چین به دبی

 حمل بار دریایی از چین

 حمل دریایی از چین با شرکت علی والا 

حمل کالا دریایی از چین

اولین نکته‌ای که در ارتباط با حمل خرده بار از چین باید بدانید این است که بطور کلی واردات کالا از چین چه بصورت خرده بار چه بصورت بار عادی چه مراحلی دارد. برای واردات اجناس از چین به ایران سه مرحله عمده وجود دارد.

اولین مرحله خرید اجناس است، مرحله دوم ارسال کالاها به ایران و مرحله نهایی آن ترخیص کالاها است. موضوع اصلی مقاله ما مرحله دوم یعنی ارسال خرده‌بارها به ایران است اما برای فهم آن لازم است مراحل 1 و 3 هم توضیح داده شود. در ادامه هر مرحله را بطور کامل بررسی می‌کنیم.

خرید از چین

برای خرید از چین لازم است ابتدا کالاهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. عموما کالاهایی را می‌توان بصورت خرده‌بار وارد کشور کرد که از نظر حجم کوچک باشند. مثلا لوازم جانبی موبایل و گوشی مثل فلش مموری یا انواع کابل بهترین گزینه‌ها برای حمل بصورت خرده‌بار هستند.

برای خرید این محصولات لازم است که شما یک پیش‌فاکتور به نام پرفورما به شرکت چینی ارسال کنید که در آن قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه درج شده باشد. بعد از ارسال پروفرما باید منتظر بمانید تا خرید شما تایید شود. بسته به حجم خرده باری که سفارش می‌دهید ممکن است گمرکی به کالای شما تعلق بگیرد یا از پرداخت آن معاف شوید. برای فهم این موضوع لازم است که با قوانین گمرکی چین در ارتباط با خرید خرده‌بار آشنا باشید.

انتقال کالا

برای انتقال کالاها از چین به ایران باید بعد از دریافت خرده‌بارها آنها را از یکی از راه‌های هوایی، زمینی یا دریایی به ایران انتقال دهید. هر کدام از این راه‌ها دارای کارگو مخصوص خود است. کارگو نام انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری است. برای مثال کاگو دریایی شامل انتقال اجناس از چین به ایران با استفاده از کشتی باری است.

در این مرحله شما باید بر اساس نوع خرده‌بار خریداری شده خود اقدام به تعیین کارگو کنید. همچنین مساله بیمه اجناس نیز مطرح بوده و باید بر اساس کارگوهای ارائه شده نوع بیمه را متناسب با اجناس خود انتخاب کنید. اما اینکه چگونه این مرحله را انجام دهید و با کدام روش حمل خرده بار از چین انجام می‌شود را در ادامه توضیح می‌دهیم.

ترخیص کالا از گمرک

بعد از اینکه خرده‌بارهای خود را از چین به ایران انتقال دادید نوبت به ترخیص آنها از گمرکی ایران می‌رسد. برای گرفتن حق ترخیصی باید حتما مدارکی مانند بارنامه، کارت بازرگانی و پرفورما را تهیه کرده و به گمرکی تحویل دهید. بعد از تحویل مدارک بازرسان کالاهای شما را بررسی کرده و اگر مشکل قانونی نداشته باشند برگه ترخیص کالا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت این برگه البته باید یک حق گمرکی هم پرداخت شود که متناسب با نوع کالا متغیر است. البته ممکن است وزن خرده‌بار وارداتی توسط شما طوری باشد که حق گمرکی بسیار کمی به آن تعلق گیرد. 

ارسال خرده بار از چین به ایران

همانطور که گفتیم برای حمل خرده بار از چین باید در ابدا مشخص کنید که می‌خواهید چه نوع کالایی را بصورت خرده بار به ایران وارد کنید. همین موضوع تعیین کننده این خواهد بود که چطور خرده‌بارها را به ایران انتقال دهید. مثلا اگر خرده‌بار شما گوشی هوشمند باشد، بهترین گزینه ارسال از طریق کارگو دریایی است. اما نکته دیگری هم وجود دارد. برای ارسال خریده بارها لازم نیست که شما حتما خودتان به چین سفر کنید. 

شرکت‌های واسطه بازرگانی زیادی وجود دارند که می‌توانند با استفاده از ارسال کننده‌هایی که در شهرهای مختلف چین در اختیار دارند خرده بار مورد نیاز شما را خریداری کرده و به ایران بفرستند. از شرکت‌های معتبر در این زمینه می‌توان به شرکت علی والا اشاره کرد. این شرکت با داشتن تجربه فراوان در این زمینه قادر است خرده‌بارهای شما را به راحتی به ایران بفرستد. البته در بخش پایانی بیشتر در این مورد توضیح می‎‌دهیم.

حمل دریایی خرده بار

بهترین روش حمل خرده بار از چین به ایران عبارتست از انتقال دریایی خرده‌بارها. همانطور که گفتیم هرکدام از روش‌های انتقال اجناس دارای کارگو مخصوص به خود است. در مورد روش دریایی هم کارگو دریایی وجود دارد که در آن با استفاده از یک کشتی باری اجناس و خرده‌بار خریداری شده توسط شما به ایران انتقال داده می‌شود. اما چرا روش دریایی بهتر است؟ کشتی‌های باری قادرند اجناس مورد نیاز شما را با امنیت کامل از کشوری به کشور دیگر انتقال دهند. خرده‌بارهای خریداری شده توسط شما نیز با روش انتقال دریایی به بهترین شکل قابل انتقال به ایران بوده و شما می‌توانید با خیال راحت کار این انتقال را به کارگوهای دریایی بسپارید.

حمل خرده بار از چین با شرکت علی والا

برای حمل خرده بار از چین به ایران بهترین گزینه این است که کارهای خرید و انتقال را به شرکت بازرگانی علی والا بسپارید. این شرکت با تجربه بالایی که در امر واردات کالا و انواع خرده بار از چین دارد می‌تواند به راحتی بهترین کارگو دریایی را برای حمل خرده‌بارهای شما پیدا کرده و اجناس موردنیاز شما را به راحت‌ترین شکل ممکن به ایران بفرستد. تنها کافی است با این شرکت مشور بگیرید تا تمام مراحل برای شما توضیح داده شود و با خیال راحت برای وارد کردن خرده‌بار از چین اقدام کنید

حمل دریایی از چین

راه‌های زیادی برای انتقال اجناس از کشور چین به ایران وجود دارد. از قدیم‌الایام هم بجز راه هوایی که با اختراع هواپیما ممکن شد، راه‌های مختلف دریایی و خشکی برای انتقال کالاها از کشور چین به ایران یا دیگر نقاط وجود داشته است. راه ابریشم یکی از راه‌های مشهور قدیمی برای انتقال اجناس چینی به ایران و دیگر نقاط جهان است. امروزه حمل دریایی از چین متداول‌ترین روش برای انتقال اجناس از چین به ایران است.

در این مقاله قصد داریم حمل دریایی از چین را بطور کامل توضیح دهیم. یعنی قرار است راجع به اینکه چطور می‌توان از چین جنس به ایران انتقال داد و مراحل و روش‌هایی که برای حمل کالا از راه دریا وجود دارد را توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا تمام جزئیات مربوط به این عملیات را برای شما توضیح دهیم. نکاتی که برای واردات کالای چینی به کار شما می‌آید و با دانستن آن بهتر خواهید توانست اجناس خود را به ایران انتقال دهید. 

واردات کالا از چین به ایران شامل چند مرحله اساسی است. مرحله اول آن خرید کالا از چین بوده، سپس مرحله ارسال کالا به ایران پیش می‌آید و در نهایت نوبت به ترخیص کالا از گمرک ایران می‌رسد. حمل دریایی از چین جزو یکی از روش‌هایی است که برای انجام مرحله دوم به‌کار می‌رود.

متداول‌ترین روش برای حمل کالا از چین به ایران این است که آن را از راه دریا انتقال دهیم. اگر به نقشه چین توجه کنید متوجه خواهید شد که درصد زیادی از مرزهای آن آبی است. به همین دلیل بهترین روش این است که کالاهای صادراتی خود را از راه دریا به دیگر کشورها انتقال دهد. همچنین از طرفی جنوب ایران که بندرهای اصلی ایران در آنجا قرار دارد نزدیک‌ترین نقطه به بنادر چین است.

به همین دلیل شرکت‌های وارداتی ایران برای انتقال کالاهای مورد نظر خود از راه دریا اقدام می‌کنند. برای انتقال کالاها از راه دریا یا همان حمل دریایی از چین باید از کشتی‌های باری استفاده کرد. شرکت‌های حمل‌ونقل برای ارسال کالاهای خود از چین به ایران از کشتی‌هایی که توانایی حمل چندین کانتینر بار در هر سفر را دارند استفاده می‌کنند. در ادامه جزئیات این موضوع را مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم. 

حمل دریایی از چین به ایران

روش حمل دریایی از چین به ایران به وسیله کشتی باری را کارگو دریایی می‌نامند. شرکت‌هایی که کارگو هستند حمل‌ونقل کالا از چین به ایران را با قیمتی ارزان‌تر و امن‌تر انجام می‌دهند. واردکننده برای استفاده از کارگو دریایی از چین ابتدا کالاهای خود را از شرکت چینی خریداری کرده و بعد از ترخیص آن، کالاها را به شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی می‌سپارند تا اجناس با کشتی باری به ایران انتقال داده شوند.

واردکننده یا خودش می‌تواند برای انجام اینکار اقدام کند و یا اینکه انجام آن را به یک شرکت واسطه وارداتی بسپارد. بهترین روش هم این است که انتقال اجناس به این شرکت‌های واسطه وارداتی سپرده شود. چرا که این شرکت‌ها از قبل با کارگوهای دریایی چین قراردادهای بین‌المللی بسته‌اند و بواسطه همین قراردادها شما می‌توانید با قیمتی ارزان‌تر اجناس خریداری شده خود را وارد ایران کنید.

حمل دریایی از چین به دبی

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید دومین مقصد تجاری بازرگانان خاورمیانه و غرب آسیا بعد از کشور چین، کشور شهر دبی است. از پیشرفته بودن این شهر هرچه بگوییم کم است و تقریبا همه می‌دانیم که دبی چقدر پیشرفته بوده و یک منطقه اقتصادی بسیار قدرتمند است.

همین موضوع باعث شده است که شهر دبی علاوه بر مولد بودن به واردات کالاها و تکنولوژی‌های گوناگون از چین هم وابسته باشد. اجناسی مثل لوازم آرایشی بهداشتی، لباس، قطعات خودرو و صنعتی پیشرفته و کالاهای تزئینی از جمله کالاهایی است که به این شهر وارد می‌شود. 

حمل دریایی از چین به دبی متداول‌ترین روش برای انتقال این کالاها از چین به دبی است که البته از طریق همان کارگو دریایی هم انجام می‌شود. روشی که بسیار ارزان تمام شده و اکثر شرکت‌های بین‌المللی از آن برای ارسال کالاهای خود به دبی استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های حمل‌ونقل کالا از دبی به ایران نیز وابسته به همین حمل دریایی از کشور چین به دبی هستند. این روش به نوعی انتقال غیر مستقیم کالا از چین به ایران است. 

حمل بار دریایی از چین

بارهایی که از طریق حمل دریایی از چین به داخل کشور وارد می‌شوند، درون یک سری کانتینر مختلف جاسازی می‌شوند. کانتینرهایی که برای حمل بار دریایی به کار می‌روند به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند. از کانتینرهای ساده 20 فوتی تا کانتینرهای 40 فوتی کیوبی برای انتقال کالا از چین به ایران استفاده می‌شود. کانتینرهایی که توانایی جا دادن اکثر کالاها را در خود داشته و برای انتقال کالاها به کار می‌روند، وسیله اصلی برای حمل دریایی کالا از چین به ایران و دیگر نقاط جهان هستند. 

حمل دریایی از چین با شرکت علی والا

حمل دریایی از چین توسط شرکت‌های کارگو چینی انجام می‌شوند. اما برای اینکه بتوانید به بهترین شکل کالاهای خود را از طریق کارگو دریایی به ایران انتقال دهید این است که کارهای انتقال خود را به یک شرکت واسطه وارداتی با تجربه بسپارید. شرکتی مثل علی والا بهترین پیشنهاد برای انتقال اجناس از طریق دریایی است.

این شرکت به خاطر تجربه زیاد در امر خرید، انتقال و ترخیص کالا از چین به ایران بهترین پیشنهاد برای این است که کارهای انتقال اجناس خود را به آن بسپارید. قراردادهای طولانی مدت شرکت علی والا با کمپانی‌های وارداتی از چین به ایران کار انتقال اجناس از طریق دریا به ایران را برای شما ساده و کم‌هزینه می‌کند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم حمل دریایی از چین به ایران را به بهترین شکل توضیح دهیم. عملیاتی که برای انتقال کالا از چین به ایران بسیار ضروری بوده و تقریبا متداول‌ترین روش انتقال کالا از چین به ایران محسوب می‌شود. به همین دلیل روش‌های کلی واردات کالا از چین به ایران را توضیح دادیم، سپس به سراغ بررسی روش کارگو دریایی رفتیم. سپردن این کار به یک شرکت واسطه وارداتی مانند علی والا بهترین روش موجود است.

فورواردر از چین

فورواردر از چین
فورواردر از چین

فورواردر، در لغت به معنای گاراژدار، فرستنده، حمل‌کننده و ارسال‌کننده است. در مسئله صادرات و واردات، معنای حمل‌کننده بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در حقیقت فورواردر از یک سو با فرستنده و گیرنده و از سوی دیگر با کمپانی حمل‌ونقل در ارتباط است و به علل تخصصی که در حمل‌ونقل وجود دارد بهترین روش حمل‌ونقل را انتخاب و طراحی می‌کند. برنامه‌ریزی برای حمل‌ونقل مهم‌ترین مسئولیت فورواردر ازچین در واردات و صادرات است. آنچه در ادامه خواهید خواند

فورواردر از چین چه کارهایی را میتواند انجام دهد

چرا به فورواردر از چین نیازمند هستیم؟

وظایف فورواردر از چین

کریر کیست؟

تفاوت کریر با فوروادر از چین

حمل با فورواردرها ارزان تر است یا کریرها؟

سوالات متداول

فورواردر از چین چه کارهایی را میتواند انجام دهد؟

برای اشخاصی که قصد حمل خرده بار از چین همچون حمل نمونه را دارند، این فرایند برحسب معمول بسیار آسان است

خریدار نرخ محصولاتی که از چین خرید نموده است را می پردازد و خرید خود را تکمیل خواهد کرد. درصورتی که تولیدکننده محصول شما در شهری به دور از انبار مد نظرتان باشد، تنها لازم است محموله خود را به انبار ما انتقال دهید تا نماینده ما در کشور چین آنها را تحویل و پس از بازرسی در انبار مستقر و نگهداری شود.

زمانی که به طور عمده از چین خرید می‌کنید، نیز به همین منوال است؛ تنها نیاز است نشانی انبار ما در کشور چین را دراختیار تولیدکننده‌ای که پیدا کرده‌اید قرار دهید. پس از رزرو کانتینر در این کشور، محموله شما در کمترین زمان ممکن به سمت ایران ارسال می‌شوند. در پایان بعد از ترخیص آنها در گمرک به انبار مد نظر شما انتقال و در صحت و سلامت کامل بار به شما تحویل داده خواهند شد.

همان طور که میدانید فرایند واردات بسیار پیچیده تر از تجربه خرید است. اگرچه این روال می‌تواند طاقت فرسا و گیج کننده باشد به همین خاطر شما به یک فرد و یا مجموعه‌ای معتبر در چین نیاز دارید. وظیفه شرکت حمل‌ونقل این است که محصولات شما را تحویل بگیرد و در صورت نیاز شدید به آنها بوسیله حمل هوایی محموله و در صورت صرفه جویی در مخارج بوسیله حمل‌ونقل دریایی محموله آنها را برای شما ارسال میکنند.

چرا به فورواردر از چین نیازمند هستیم؟

چنانچه در فکر تجارت با چین را هستید و به در پی یک کمپانی حمل‌ونقل با اطمینان هستید بهتر است در این عرصه بررسی‌های بهتر و بیشتری انجام دهید؛ چرا که استخدام فورواردر بی تجربه با هزینه کم یک هزینه مازاد و غیرضروری است و امکان دارد حتی برای شما ضرر مالی بسیاری هم به دنبال داشته باشد. بعد از تعیین فورواردر، محصولات در کانتینرها بارگیری می‌شوند و در صورتی که محصولات کافی به اندازه یک کانتینر را ندارید نگران نباشید؛ چرا که به آسانی از طریق حملونقل LCL محموله شما ارسال خوهد شد.

وظایف فورواردر از چین

وظایف مربوط به فوروادر بسته به مسئولیتی که به او داده می‌شود متفاوت خواهد بود. هرچه این خدمات بیشتر باشد، اجرت دریافتی هم بیشتر خواهد بود. اشخاص حقیقی یا حقوقی موردنظر، اکثرا با صنف واردکنندگان، صادر کنندگان و شرکت‌های سازمان دهی وسایل حملونقل ایمن، مواجه هستند. در ادامه برخی از وظایف فروادر از چین را به شما معرفی خواهیم نمود.

کسب اطلاعات و دستورات مورد نیاز از تاجر برای صدور پیش برگ یا پروفرما، بارنامه و دیگر اسناد مربوط به حمل‌ونقل کالا

انعقاد قرارداد اجرای عملیات حمل و نقل براساس دستورات تاجر

نظارت بر امور عملیات حملو نقل، تهیه و ارائه اطلاعات مورد نیاز به تاجر

تحویل محصول به گمرک مقصد

امضا صورت جلسه به جهت آسیب دیدگی و فقدان و کمبود محصول

تسویه حساب با تاجر، شخص حمل‌کننده یا پیمانکاران

اعلام ورود محصول به تاجر و صدور جواز ترخیصیه‌های کلی یا تفکیکی محصول

تحویل محصول در نقطه مقصد و عملیات حملونقل از گمرک تا انبار تاجر

فورواردر، می‌بایست مسئولیت‌های مدنی خود را در باب خدمات فورواردی که بر عهده می‌گیرد، را بیمه نماید.

همکاری در تهیه صورت جلسه‌ها و گزارش‌های لازم، در مواقع بروز خسارات احتمالی یا فقدان محصول

کریر کیست؟

فردی است حقیقی یا حقوقی، که حملونقل فیزیکی بار را انجام می‌دهد. از قبیل موسسات مربوطه، می‌توان به کمپانی های هواپیمایی، کشتیرانی و حملونقل جاده‌ای اشاره نمود.

در حقیقت کریرها امکان دارد خود دارای وسیله حمل‌ونقل باشند و کلیه‌ی مسئولیت‌های حمل‌ونقل را بر عهده بگیرند. قوانین داخلی کشورها ونیز قوانین بین المللی تعیین‌کننده در حیطه اختیارات و وظایف کریر است.

تفاوت کریر با فورواردر از چین

فورواردر فرد یا مجموعه‌ای است که در مقابل اجرت، ترتیبات حمل‌ونقل محصول را از یک کشور به کشور دیگر را فراهم می کند. اما مسئولیت حمل‌ونقل محصول را برعهده ندارد، اگرچه به طور یک واسطه حرفه ای در میان فرستنده یا گیرنده محصول از یک طرف و متصدی باربری از طرف دیگر عمل می کند که به آن کارگزار هم گفته می‌شود.

ولیکن کریر یا به عبارتی همان حمل کننده قانونی محصول، فردی که با فرستنده به جهت حمل‌ونقل محموله قرارداد منعقد کرده است و امکان دارد مالک کشتی یا اجاره کننده آن هم باشد که به آن کریر گویند. کریر کلیه مسئوليت‌های حمل بار را می پذيرد.

حمل با فورواردرها ارزانتر است یا کریرها؟

ممکن است این‌طور به‌نظر برسد که انجام حمل‌ونقل بین‌المللی محصول با کریرها که خود صاحبان وسایل حمل‌ونقل هستند، ارزانتر است، اما اینطور نیست!

 در حقیقت فورواردرها ارزان‌تر هستند و نرخ هایی که فورواردرها به علت داشتن حجم قابل ملاحظه ای از بار را به‌طور مرتب در یک مسیر از کریرها دریافت می‌کنند، کمتر از نرخی است که کریرها به تاجران به‌طور مستقیم اعلام می‌کنند. در نتیجه، حجم بالای کالاهایی که بوسیله فورواردرها حمل می‌شود، به آن‌ها قدرت چانه زنی بیشتری خواهد داد.

کریرها، هنگامی که با یک فورواردر همکار می‌کنند، در واقع با فردی کاربلد، آگاه و آشنا به خرده کارهای حمل‌ونقل کار می‌کنند. که همین مسئله سبب می‌شود تمایل به کارکردن با آن‌ها را داشت. به عبارت ساده تر هر دو حمل‌ و نقل چی هستند و حرف نیز را بهتر درک می‌کنند! این خود علت دیگری است بر این واقعیت که کریرها به‌خاطر تمایل به کارکردن با فورواردرها، قیمت‌های ارزان تری را به آن‌ها اعلام میکنند.

فورواردرها ، خدمات متفاوت و بسیاری را نسبت به دامنه عمل کریرها انجام می‌دهند. به عبارتی یک کریر دریایی که از طریق چین به بندرعباس عملیات حمل بار را انجام می‌دهد، کاری به روند حمل و ترانزیت از بندرعباس به تهران ندارد. ولیکن یک فورواردر، کلیه مسئولیت حمل از چین به تهران را انجام می‌دهد و این به معنای این است دریافت یک سفارش حمل که برحسب معمول به کریر داده نمی‌شود.

به عنوان مثال، افزون بر کریر دریایی از چین به بندرعباس، یک کریر از راه جاده‌ای از بندرعباس به تهران هم وجود دارد و جمع دستمزد دریافتی یک فورواردر از چین این روند، از مجموع جداگانه عملیات که به صورت مستقیم توسط خود صاحب محصول انجام شود، کمتر تر است. همچنین علاوه بر کمتر بودن نرخ، این عملیات بوسیله یک فورواردر آگاه و باتجربه، سریع‌تر، ایمن‌تر، و نیز با کیفیت بالاتری انجام .می‌شود.

فورواردر از چین با علی والا

در این مقاله سعی کردیم به صورت خلاصه و کوتاه، فورواردر از چین برای شما عزیزان را شرح دهیم. امیدواریم مقاله ارائه شده، برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. و از شما دعوت می‌کنیم برای دریافت مشاوره تلفنی و تخصصی، با مشاوران علی والا تماس بگیرید. شرکت بازرگانی علی ولا با سال‌ها تجربه در زمینه حمل‌ونقل کالا از چین و سایر کشورها این افتخار را دارد تا با شما همکاری کند

حمل هوایی

حمل هوایئ
حمل هوایئ

حمل بار هوایی و دریایی از چین به ایران

حمل و نقل هوایی

بسیاری از تجار برای حمل ونقل کالا های خود از روش هوایی استفاده می کنند زیرا این راه امن ترین راه واردات کالا بوده و باعث می شود که در سریع ترین زمان ممکن محصولات به کشور وارد شوند اما این روش داری یک ایراد عمده می باشد در این روش ما نمی توانیم میزان زیادی محصولات وارد کنیم و همچنین توانایی واردات کالا هایی با وزن و حجم بالا نداریم 

حمل هوایی و دریایی از چین چگونه انجام می شود؟ 

کالاهای وارداتی که از خریداری می ‌شوند، بخش بزرگی از کالاهای موجود در بازار های ایرانی را تشکیل می‌ دهند

 با توجه به هزینه ارزان خرید از چین واردات این کالاها افزایش یافته است. حمل هوایی و دریایی از چین دو روش واردات کالاهای چینی باشند

بیش از ۷۰ راه دریایی و هوایی برای واردات از چین وجود دارد. اگر به دنبال ارسال سریع کالاهای خود هستید، حمله هوایی بهترین انتخاب است

 می ‌توانید از شرکت های بازرگانی مشهور همچنین شرکت بازرگانی علی‌ والا کمک بخواهید تا کالاهای شما را خریداری و وارد کنند

حمل و نقل کالاهای شما متناسب با وضعیت آن باید به طور دقیق و سریع انجام گیرد.  بهتر است در این کار از افراد کارآزموده و ماموران ویژه شرکت بازرگانی علی والا کمک بگیرید

 قطعاً این افراد با آموزش‌ های ویژه ای که در زمینه نگهداری و حمل و نقل کالاهای شما دیده اند بهتر از شما و دیگر افراد می توانند مسئولیت آن ها را بر عهده بگیرند

 شرکت تمامی مسئولیت کالاهای شما را در طی قراردادی برعهده می ‌گیرد و در صورت وقوع کوچکترین خطری آن را رفع  و یا هزینه های پرداختی شما را به شما بر می‌ گرداند. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید به مطالعه ادامه مطلوب پردازیم 

 بسیاری از کالاها به دلیل فساد پذیر بودن باید زودتر به محله مصرف برسند. این کالاها شامل سبزیجات، میوه ها و مواد غذایی می باشد

برای ارسال سریع کالا از چین به ایران جاده های هوایی مورد توجه قرار می ‌گیرند. کالاهایی که از طریق جاده‌ های هوایی به کشور می ‌رسند، حداکثر طی ۷ روز می ‌توانند به محل مصرف وارد شوند

 همچنین در بیشتر موارد اگر در قرارداد برای دریافت کالاها ۷ روز یا کمتر از آن در نظر بگیرند، ارسال کالا باید به صورت هوایی انجام پذیرد

 هزینه ای که شرکت های حمل و نقل هوایی از افراد دریافت می ‌کنند بسیار مناسب است. همچنین شرکت بازرگانی علی والا می‌ تواند با هماهنگی های لازم کالای شما را در زمان معین به دست شما برساند. این شرکت، توانایی ارسال کالا به صورت هوایی، دریایی و زمینی را دارد

بنابراین حمل هوایی و دریایی از چین دو راه متداول برای خرید از این کشور می باشد. شما نیز می توانید با مراجعه به بازرگانی علی والا دو شیوه حمل هوایی و دریایی از چین را در قرارداد خود ذکر کرده و یکی از آن ها را به عنوان شیوه واردات کالای مورد نظر خود انتخاب کنید

حمل بار هوایی از چین به ایران یکی از اصلی ترین و سریعترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. طی سالیان گذشته بسیاری از تجار و بازرگانان و واردکنندگان ایرانی بین سایر روش های حمل نظیر دریایی و یا ریلی شیوه حمل هوایی را برای حمل کالاهای خود از چین به ایران انتخاب می کنند. با توجه به وجود پروازهای متعددی که بین کشور چین و ایران وجود دارد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می گردد. زمانی که برای انجام این کار تخمین زده شده است بین ۳ تا ۷ روز است

شیوه حمل بار هوایی یکی از سریع ترین، امن ترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. در حال حاظر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین و امارات دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران ( فرودگام امام خمینی ) دارای خدمات حمل بار هوایی می باشند که هر کدام دارای ویژگی ها و تعرفه متفاوتی می باشد


مدارک مورد نیاز جهت شروع فرایند ترخیص کالا در گمرک فرودگاه

قبل از شروع فرایند ترخیص صاحبین بار باید پیش نیازهای زیادی را برای شروع فرایند ترخیص کالای خود آماده نماید که گاها آماده سازی این موارد هزینه و زمان بر می باشد. در این بخش لیستی از مدارکی که شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک فرودگاه امام خمینی نیاز دارید را در قالب ۳ دسته بندی ذکر می کنیم

مدارک مربوط به خرید کالا پروفرما از فروشنده دریافت گردد پکینگ لیست از فروشنده دریافت گردد گواهی مبدا از فروشنده دریافت گردد مدارک مربوط حمل و نقل ترخیصیه از شرکت حمل دریافت گردد قبض انبار از شرکت حمل دریافت گردد بارنامه اصلی از شرکت حمل دریافت گردد بیمه نامه از شرکت حمل دریافت گردد مدارک ثبت سفارش گمرک و تعیین منشا ارزکد ثبت سفارش قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید کارت بازرگانی قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید مجوزهای ضمن ترخیص اخذ مجوز استاندارد در صورت نیاز اخذ سایر مجوزهای قانونی از قبيل بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی، فرهنگ و ارشاد، قرنطينه نباتی

چه ایرلاین هایی دارای پرواز از چین به ایران هستند ؟

در حال حاضر به دلیل تحریم های آمریکا ایرلاین های کمتری دارای پرواز از چین به ایران می باشند ولی در شرایط عادی ایرلانی های زیر دارای سرویس های حمل بار از مبدا چین به مقصد ایران می باشند

ماهان ایر ایران

سی زد چین

ایرترکیش

ایرلاین امارات 

قطر ایرویز 

عمان ایر 

کویت ایر

هر کدام از این ایرلاین ها دارای شرایط، هزینه و زمان حمل مخصوص به خود را دارا می باشد که صاحبین کالا با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند

کدام شهرهای چین دارای پرواز برای حمل بار به ایران هستند ؟

به صورت عادی ۴ شهر اصلی چین دارای پرواز به مقصد ایران را دار می باشند. این شهرها عبارتند از

شنژن و گوانجو و شانگهای و پکن

کدام شهرهای ایران امکان پذیرش بار هوایی از چین را دارا می باشند ؟

در سال ۲۰۱۹ به علت تعدد پروازهای خارجی و ایرلاین های فعال در کشور به جز فرودگاه امام خمینی در تهران ۳ فرودگاه دیگر دارای پروازهای غیر مستقیم از چین بودند که این امکان را به صاحبین کالا می داد تا کالاهای خود را به گمرکاتی جز گمرک فرودگاه امام خمینی ارسال نمایند. این فرودگاه ها به شرح ذیل می باشند

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی  روش اصلی حمل و نقل برای تجارت جهانی صادرات و واردات است. قیمت های پایین ، حجم زیاد گزینه های اف سی ال یا ال سی ال ، همه این مزایا باعث می شود که تحویل از طریق دریا به عنوان گزینه اول در بیشتر تجارت بین المللی باشد

 بیایید یک فرآیند حمل و نقل را از آدرس تأمین کننده تا آدرس تعیین شده در کشور خود ، از ابتدا تا انتهای نهایی ، در نظر بگیریم

 اگر اولین محموله خود را آماده می کنید ، پیشنهاد می کنیم ابتدا این راهنمای واردات را بررسی کنید

 اگر فروشنده بالقوه ای دارید ، بررسی تأیید تأمین کننده را امتحان کنید

 کدام اصطلاح تجاری را باید با فروشنده انتخاب کنم؟

  آیا محموله من در یک کانتینر کامل جا می شود یا خیر؟

  اگر کانتینر کامل نیست ، آیا می توانم از طریق دریا نیز حمل کنم؟

  بنادر عمده در چین؟

  چقدر باید برای حمل و نقل بپردازم؟

 چه مدت باید انتظار ورود محموله خود را داشته باشم؟

 چگونه می توان محموله خود را ردیابی و ردیابی کرد؟

  هنگام ورود محموله چه کاری باید انجام دهم؟

  شرکتهای حمل و نقل چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟ 

 شرایط تجارت - ای اکس دبلیو / اف او بی / سی آی اف / دی ای پی

 این چهار اصطلاح تجارت رایج (معروف به اینترکوم) هنگام خرید از چین است. قیمت محصول همیشه طبق اینکوترم ذکر می شود

  تحویل کالا درب کارخانه  تولید کننده ،  ای اکس دبلیو 

تحویل کالا در  بندر مبدا  اف او بی

تحویل کالا در  یک بندر کشور مقصد  ،  سی آی اف

 معمولاً می توانید نوع معامله را به وضوح در فاکتور پروفرما یا برگه نقل قول ارائه شده توسط فروشنده پیدا کنید. در غیر این صورت ، به فروشنده توصیه کنید که برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی و حتی اختلاف بیشتر ، نوع معامله را اضافه کند

  بیشتر تأمین کنندگان قیمت درب کارخانه یا فوب را در ابتدا نقل اعلام می کنند و در ارائه قیمت متفاوت بر اساس درخواست شما انعطاف پذیر هستند

 پیشنهاد سی آی اف

 اگر تازه وارد  شده اید و نماینده حمل و نقل مناسبی پیدا نکرده اید ، بهتر است یک فورواردر خوب انتخاب کنید که بار را تا آنجا که ممکن است حمل کند  تا زمانی که مطمئن باشید از عهده بقیه کار برمی آیید

 ای اکس دبلیو یا اف او بی

 تفاوت بین درب کارخانه  / فوب این است که اگر فروشنده کالا را به بندر منتقل کند ، اسناد گمرکی را تهیه می کند و هزینه های محلی را بر این اساس پرداخت کند

 وانت از هرجای سرزمین اصلی چین برای ما مناسب خواهد بود. اما صادرات ترخیص کالا از گمرک ممکن است برای برخی از محصولات خاص مانند مبلمان چوبی با مشکل روبرو شود

 نوع حمل و نقل - اف سی ال / ال سی ال

 اف سی ال

 بار کامل کانتینر ، به این معنی که کالای شما در یک کانتینر کامل بارگیری می شود. شما مقدار زیادی خریداری می کنید و هزینه حمل و نقل برای هر واحد کمتر خواهد بود

 ال سی ال

 کمتر از بار کانتینر ، به این معنی که کالاهای شما و کالاهای دیگر واردکنندگان از یک درگاه بارگیری به همان بندر مقصد با هم ادغام می شوند

  بنادر اصلی

 حمل و نقل دریایی از بندر شروع می شود و به بندر ختم می شود ، به این معنی که نرخ کانتینر استاندارد یا کمتر از نرخ حمل و نقل از بندر به بندر است

 در میان 10 بندر برتر جهان در سال 2019 ، بیش از نیمی از آنها در چین واقع شده اند ، در واقع 7 از 10 بندر بزرگ دنیا در چین است

  شانگهای

 در انتهای دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است ، از پیشرفته ترین منطقه داخلی کشور چین برخوردار است و می تواند از طریق بندرهای رودخانه در امتداد آبراه هزاران  کیلومتر  دامنه خود را به استان های داخلی بیشتر برساند

 تعداد بیشماری کارخانه ها در استان های همسایه جیانگ سو و ژجیانگ وجود دارد

 شنژن

 این دروازه ورودی به هنگ کنگ و دلتای رودخانه مروارید است و از آنجا که جنوب کشور چین را به جهان متصل می کند ، آن را به یک بندر اصلی دیگر تبدیل می کند

 منطقه آزاد تجاری

چیان خای 

، که کل منطقه بندر غربی را پوشش می دهد ، ترخیص کالا از گمرک کارآمدتر و روابط تجاری بهتر با بازارهای خارج از کشور را فراهم می کند.

  نینگبو-ژوشان

 نینگبو همچنان به واسطه شرایط برتر داخلی و طبیعی خود یکی دیگر از بنادر بزرگ چین است ، در حالی که نینگبو یک منطقه ثروتمند است ، که دارای یک صنعت ساخت کامل است

 به دنبال تلاش برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین مدلی کارآمد ، نینگبو دامنه خود را به مناطق داخلی و داخلی ، به چین مرکزی و غربی گسترش داده و حجم بیشتری از حمل و نقل را به این بندر وارد کرده است

  هنگ کنگ

  ، به عنوان بندری برای حمل بار که بیشتر در صادرات و واردات چین متمرکز است ، هر هفته حدود 340 سرویس حمل کانتینر ارائه می دهد که به حدود 470 مقصد در سراسر جهان متصل می شود

کارگو از چین به ایران

آیا با اصطلاح کارگو آشنا هستید؟

آیا می دانید مفهوم کارگو از چین به ایران یعنی چه؟

آیا تابحال به تجارت بزرگ محصولات سودآور فکر کرده اید؟

کارگو یک نوع فعالیت تجاری است که امروزه در سراسر جهان از آن استفاده می شود در واقع این اصطلاح؛ یک نوع روش حمل و نقل است و بسیاری از شرکت ها، دولت ها و اشخاص زیادی از آن استفاده می کنند. کارگو مزایای بسیار زیادی دارد و قطعا بدون استفاده از آن هر شرکت یا ارگانی با خسارات زیادی مواجه خواهد شد تجار این روش را به عنوان سریع ترین روش حمل و نقل می دانند که مورد توجه اشخاص زیادی نیز جهت تجارت قرار دارد اما باید گفت که کارگو یک روش حمل باری است که یک یا چند کالا را توسط هواپیما های غیر مسافربری و تجاری به نقاط مختلف ارسال می کند

توجه داشته باشید که کارگو با فریت بار فرق دارد اگرچه این نیز نوعی حمل بار با هواپیما محسوب شده و در سراسر جهان استفاده می شود چنانچه وزن بار از حداکثر وزن مجاز بالاتر رود، حمل و نقل فریت بار استفاده می کنند البته فریت بار تنها برای مسافران انجام خواهد شد اما کارگو را جهت بارهای تجاری استفاده می کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را درباره کارگو و شرایط و مراحل آن ارائه خواهیم داد

چرا کارگو از چین؟

افرادی که در تجارت سررشته دارند یا در این زمینه فعالیت می کنند حتما بیشتر از هر کسی با کارگو از چین به ایران آشنایی دارند این افراد بی شک حتی می دانند که دلیل این حجم از تجارت با چین چیست اما شاید این یک سوال بسیار مهم برای شما کاربر گرامی باشد که دنبال پاسخ آن هستید چین به عنوان یک کشور موفق و پیشرفته یکی از شرکای اقتصادی اصلی ایران محسوب می شود. این کشور هم اکنون حجم بسیار زیادی از تجارت جهان را به خود اختصاص داده و در تجارت رقیب ندارد. تجارت با کشور چین به روش‌ های مختلف و توسط مسیرهای متعددی صورت می گیرد که کارگو یکی از مهمترین آن ها است

 البته ناگفته نماند که دلیل به قدرت رسیدن چین نیز همین تجارت و گسترش روز به روز آن با کشورهای دیگر می باشد. ایران نیز یکی از اصلی ترین وارد کنندگان از این کشور تجاری و اقتصادی است که بیشترین تجارت را از روش کارگو دارد. این کشور سالهاست با ایران در تجارت است و حتی با وجود تحریم های علیه کشور نیز بر تجارت خود خاتمه نداد‌. اما قیمت بسیار پایین محصولات آن جزو یکی از دلایلی که باعث شده تجار به تجارت با چین بپردازند. دلیل هزینه پایین محصولات نیز گستردگی سطح تولید، تنوع محصولات و دستمزد کمتر نیروی کار است. با توجه به مزایای تجارت با این کشور، گمرک هر ساله بیشترین میزان واردات را از چین گزارش می دهد پس کارگو از چین به ایران نیز با توجه به مزایای ذکر شده واردات از چین مورد استفاده قرار می گیرد

هزینه کارگو و پارامترهای تاثیرگذار بر آن

همانگونه که اشاره شد، کارگو یک نوع سیستم حمل بار است و دقیقا مواقعی استفاده می شود که افراد و تجار قصد انتقال کالا دارند  یکی از مسائل مهمی که در تجارت با چین مورد توجه قرار می گیرد، برآورد هزینه کارگو از چین به ایران است. هزینه کلی مورد نیاز برای کارگو از چین به ایران یک عدد ثابتی نیست و به پارامترهای بسیار زیادی می تواند بستگی داشته باشد. نوع محموله، اندازه و وزن محموله، مسافت مسیر انتقال، قوانین و سیاست‌ های کشورهای مبدا و مقصد از موارد مهمی هستند که در هزینه های کارگو تاثیرگذارند. حمل و نقل هوایی نسبت به دیگر روش ها هزینه بیشتری دارد؛  اما در صورتی که سرعت و امنیت انتقال محموله‌ ها نیز بیشتر است. جهت انتقال محصولات مختلف یا می توان چنین گفت کارگو از چین به ایران بایستی هزینه هایی را متقبل شد که این تعرفه تحت تاثیر پارامترهای مختلفی قرار دارد

برخی از این مؤلفه ها عبارتند از

 وزن و ابعاد

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه کارگو وزن و ابعاد محصولات است و قطعا به هر میزانی که وزن محصول مورد نظر بیشتر باشد، هزینه کارگو نیز بیشتر خواهد بود. اما در صورتی که کالاهای شما سبک تر باشند، هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید. در مورد ابعاد نیز به همین صورت و هر چقدر ابعاد کالا بزرگتر بوده، هزینه بیشتری باید برای کارگو بپردازید

 فاصله هوایی

فاصله هوایی یا همان مسافت بین کشور مبدا و مقصد نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذارند. توجه داشته باشید که فاصله هوایی و زمینی کاملا با یکدیگر فرق دارند و ممکن است مسافت زمینی دو کشور از هم بسیار زیاد بوده؛ اما فاصله هوایی کمتری داشته باشند

نوع کالا

نوع کالا یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار در قیمت است و باید مورد توجه قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر کالای شما جزو محصولات شکننده باشند قطعا هزینه بیشتری بایستی پرداخت کنید. اما هزینه انتقال کالاهای معمولی قطعا کمتر از اجناس شکننده خواهد بود

 قوانین کشور مبدا و مقصد

تمامی فعالیت و فرآیندهای تجاری تابع قوانین و ضوابط مهمی هستند که ممکن است در هر کشور این شرایط با یکدیگر فرق داشته باشد. این قوانین بی شک بر قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت

نوع شرکت خدمت دهنده

تمامی شرکت هایی که تجارت کارگو را انجام می دهند قطعا جهت فعالیت خود یک نرخ تعیین می کنند و ممکن است این هزینه در هر مرکز با دیگری متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که تجار و بازرگانان ماهر معمولا پس از شناخت و آگاهی مقرون به صرفه ترین شرکت و روش انتقال بار را انتخاب می کنند

محصولات مجاز کارگو

کارگو یک روش مهم برای تجارت است که جهت حمل و نقل محصولات از آن استفاده می شود. اما شما کاربر گرامی بایستی توجه داشته باشید که از کارگو جهت حمل و نقل چه محموله هایی می توان استفاده کرد. چرا که کارگو را نمی توانید جهت جابجایی تمامی کالاها به کار ببرید و قطعا هر کشور سیاست های خاص خود را در این زمینه دارد و ما باید تابع قوانین هر دو کشور مبدا و مقصد باشید

طبق مقررات بسیاری از کشورها، انتقال برخی از محصولات به یا از آن ها ممنوع است و استفاده از روش تجاری کارگو برای چنین محصولاتی باعث توقیف محصول مورد نظر شده و شخص وارد کننده مجرم شناخته می شود. به عنوان مثال، بسیاری از وسایل خطرناکی نظیر اسلحه یا مشروبات الکلی در برخی از کشورها ممنوع است. اما واردات برخی از محصولات نیز ممنوع نیست و نیاز به مجوزهای قانونی دارد. اما محصولاتی چون داروها و لوازم پزشکی نیاز به اخذ مجوزات رسمی از سازمان های مربوطه دارد و حتی وارد کردن لباس، لوازم خانه و دیگر محصولات اینچنین محدودیتی ندارد

مراحل انجام کارگو از چین به ایران

کارگو از چین به ایران همان تجارتیست که با یک روش خاص صورت می گیرد. اما قبل از انتخاب این روش و یا انجام تجارت خود بهتر است ابتدا با تمامی مراحل و قوانین کارگو از چین به ایران آشنا شوید. تمامی افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا بایستی به یکی از شرکت‌ های مربوطه مراجعه کرده و مشخصات دقیق محصول خود را به آن ها اعلام کنند. پس از آن شرکت طبق پارامترهای مختلفی هزینه را بررسی و به شما اعلام می کند که در نتیجه محصول مورد نظر را برای آن‌ ها ارسال می کنید

محصولات شما توسط شرکت مربوطه طبق قوانین خاصی بسته‌ بندی می شوند و پس از پرداخت هزینه‌ ها از طرف شما، شرکت فرآیند انجام کار کارگو را شروع  خواهد کرد

سوالات متداول

آیا هر کالایی را می‌توان خرده‌بار در نظر گرفت؟

خیر. تنها کالاهایی که حجم کمی داشته باشند و بتوان از آنها تعداد زیاد با وزن کم وارد کرد خرده‌بار هستند.

مراحل انتقال خرده‌بار به داخل ایران کدام است؟

برای حمل خرده بار از چین به ایران سه مرحله خرید، انتقال و ترخیص اجناس باید پشت‌سر گذاشته شود. 

بهترین روش برای انتقال خرده‌بار به ایران کدام است؟

بهترین روش برای حمل خرده‌بار به داخل ایران استفاده از روش حمل‌ونقل دریایی با کشتی باری است که البته کارگو دریایی نام دارد. 

آیا می‌توان در ایران به فورواردر از چین دسترسی داشت؟

بله؛ شرکت علی والا با دسترسی به معتبرترین فورواردرهای چین امکان انجام تجارت بی دردسر را فراهم کرده است.

کریر ارزان‌تر است یا فورواردر؟

فورواردرها به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند، نرخ مناسب‌تری هم دارند

برای انتقال اجناس از چین به ایران کدام روش متداول‌ترین است؟

روش حمل دریایی از چین به ایران متداول‌ترین روش برای انتقال کالاها از چین به ایران است.

چطور می‌توان کالاها را از چین به ایران به روش دریایی انتقال داد؟

برای انتقال اجناس از راه دریا به ایران استفاده از روش کارگو دریایی استفاده کرد.

بهترین روش برای انجام ارسال کالاها از طریق دریا از چین به ایران کدام است؟ 

بهترین روش برای انجام این کار این است که کارهای حمل دریایی از چین به ایران خود را به یک شرکت وارداتی واسطه مثل علی والا بسپارید

آیا می‌توان در ایران به فورواردر از چین دسترسی داشت؟

بله؛ شرکت علی والا با دسترسی به معتبرترین فورواردرهای چین امکان انجام تجارت بی دردسر را فراهم کرده است.

کریر ارزان‌تر است یا فورواردر؟

فورواردرها به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند، نرخ مناسب‌تری هم دارند.

بیست فوت استاندارد
بیست فوت استاندارد

کانتینر ۲۰ فوت استاندارد


طول داخلی5.895متر»
عرض داخلی2.350متر»
ارتفاع داخلی2.292متر»
عرض درب2.340متر»
ارتفاع درب2.292متر»
ظرفیت کانتینر33متر مکعب»
وزن کانتینر2230کیلوگرم»
حداکثر ظرفیت بار28220کیلوگرم 
کانتینر چهل فوت استاندارد
کانتینر چهل فوت استاندارد

کانتینر چهل فوت استاندارد


طول داخلی12.029متر»
عرض داخلی2.350متر»
ارتفاع داخلی2.392متر» 
عرض درب2.340متر»
 ارتفاع درب2.292متر»
ظرفیت کانتینر67متر مکعب» 
وزن کانتینر3780کیلوگرم» 
حداکثر ظرفیت بار26700کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت های کیو
کانتینر چهل فوت های کیو

کانتینر چهل فوت های کیو


طول داخلی12.024متر» 
عرض داخلی2.350متر»
ارتفاع داخلی2.697متر»
عرض درب2.340متر»
ارتفاع درب2.597متر» 
ظرفیت کانتینر76متر مکعب»
 وزن کانتینر4020کیلوگرم»
حداکثر ظرفیت بار26460کیلوگرم 
کانتینر بیست فوت یخچالی
کانتینر بیست فوت یخچالی

کانتینر بیست فوت یخچالی


 طول داخلی5.724متر»
عرض داخلی2.286متر»
ارتفاع داخلی2.014متر»
عرض درب2.286متر» 
ارتفاع درب2.067متر» 
ظرفیت کانتینر26متر مکعب»
وزن کانتینر2550کیلوگرم» 
حداکثر ظرفیت بار21450کیلوگرم 
کانتینر چهل فوت یخچالی
کانتینر چهل فوت یخچالی

کانتینر چهل فوت یخچالی


طول داخلی11.840متر» 
عرض داخلی2.286متر»
ارتفاع داخلی2.120متر»
عرض درب2.286متر»
 ارتفاع درب2.195متر»
 ظرفیت کانتینر60متر مکعب»
 وزن کانتینر3850کیلوگرم»
حداکثر ظرفیت بار26630کیلوگرم 
کانتینر چهل و پنج فوت های کیو
کانتینر چهل و پنج فوت های کیو

کانتینر چهل و پنج فوت های کیو


طول داخلی13.556متر»
عرض داخلی2.352متر»
 ارتفاع داخلی2.700متر»
 عرض درب2.340متر»
 ارتفاع درب2.597متر»
 ظرفیت کانتینر86متر مکعب»
 وزن کانتینر4800کیلوگرم» 
حداکثر ظرفیت بار27700کیلوگرم 
کانتینر بیست فوت بدون سقف
کانتینر بیست فوت بدون سقف

کانتینر بیست فوت سقف باز


طول داخلی5.888متر»
 عرض داخلی2.345متر»
 ارتفاع داخلی2.315متر»
عرض درب2.286متر» 
ارتفاع درب2.184متر»
 ظرفیت کانتینر32متر مکعب
وزن کانتینر2250کیلوگرم»
 حداکثر ظرفیت بار30480کیلوگرم
کانتینر چهل فوت بدون سقف
کانتینر چهل فوت بدون سقف

کانتینر چهل فوت سقف باز


طول داخلی12.029متر» 
عرض داخلی2.342متر»
 ارتفاع داخلی2.326متر» 
عرض درب2.241متر»
 ارتفاع درب2.274متر»
ظرفیت کانتینر65متر مکعب»
 وزن کانتینر3810کیلوگرم»
حداکثر ظرفیت بار26670کیلوگرم
کانتینر بیست فوت فلت تراک
کانتینر بیست فوت فلت تراک

کانتینر بیست فوت فلت تراک


 طول داخلی5.698متر»
عرض داخلی2.230متر» 
ارتفاع داخلی2.255متر»
وزن کانتینر2500کیلوگرم»
حداکثر ظرفیت بار21500کیلوگرم
کانتینر چهل فوت فلت تراک
کانتینر چهل فوت فلت تراک

کانتینر چهل فوت فلت تراک


طول داخلی11.832متر»
 عرض داخلی2.228متر»
 ارتفاع داخلی1.981متر»
 وزن کانتینر4200کیلوگرم»
 حداکثر ظرفیت بار40800کیلوگرم
کانتینر بیست فوت پلات فورم
کانتینر بیست فوت پلات فورم

کانتینر بیست فوت پلات فورم


 طول داخلی6.058متر»
عرض داخلی2.438متر»
 ارتفاع داخلی0.370متر»
وزن کانتینر2520کیلوگرم»
 حداکثر ظرفیت بار27960کیلوگرم
کانتینر چهل فوت پلات فورم
کانتینر چهل فوت پلات فورم

کانتینر چهل فوت پلات فورم


طول داخلی12.192متر»
 عرض داخلی2.245متر» 
ارتفاع داخلی0.648متر»
وزن کانتینر5700کیلوگرم» 
حداکثر ظرفیت بار39300کیلوگرم