خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

خرید و واردات کالا از چین در سریعترین زمان و کمترین هزینه با شرکت بازرگانی علی والا

فهرست

حمل سریع هوایی و دریایی بار از تمامی شهرهای چین به ایران و تمامی نقاط جهان

حمل بار از چین

امروزه یکی از مهم‌ترین الزامات رشد کسب‌وکارها جستجوی راه‌های جدید تامین اجناس با قیمت کم و کیفیت قابل قبول است. کسی ممکن است اجناس را از شهر دیگری تهیه کند، کس دیگری این کار را با تولید کردن اجناس انجام می‌دهد و کسانی هستند که با واردات کالا از چین محصولات مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. حمل خرده بار از چین یکی از راه‌های تامین اجناس مورد نیاز کسب‌وکارها است. 

در این مقاله قصد داریم موضوع حمل خرده بار از چین را بطور کامل توضیح دهیم. یعنی هدف ما این است که هرآنچه لازم است راجع به اینکه خرده بار چیست و چگونه می‌توان آن را وارد کشور کرد بدانید را توضیح دهیم. به این منظور ابتدا مراحل واردات را توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ روش‌های انتقال خرده بار از چین به ایران می‌رویم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را بطور کامل توضیح دهیم.

فهرست مطالب

 مراحل واردات از چین به ایران

 ارسال خرده بار از چین به ایران

 حمل دریایی خرده بار

 حمل خرده بار از چین با شرکت علی والا

 سوالات متداول

مراحل واردات از چین به ایران

حمل کالا دریایی از چین

 حمل دریایی از چین به ایران

 حمل دریایی از چین به دبی

 حمل بار دریایی از چین

 حمل دریایی از چین با شرکت علی والا 

حمل کالا دریایی از چین

اولین نکته‌ای که در ارتباط با حمل خرده بار از چین باید بدانید این است که بطور کلی واردات کالا از چین چه بصورت خرده بار چه بصورت بار عادی چه مراحلی دارد. برای واردات اجناس از چین به ایران سه مرحله عمده وجود دارد.

اولین مرحله خرید اجناس است، مرحله دوم ارسال کالاها به ایران و مرحله نهایی آن ترخیص کالاها است. موضوع اصلی مقاله ما مرحله دوم یعنی ارسال خرده‌بارها به ایران است اما برای فهم آن لازم است مراحل 1 و 3 هم توضیح داده شود. در ادامه هر مرحله را بطور کامل بررسی می‌کنیم.

خرید از چین

برای خرید از چین لازم است ابتدا کالاهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. عموما کالاهایی را می‌توان بصورت خرده‌بار وارد کشور کرد که از نظر حجم کوچک باشند. مثلا لوازم جانبی موبایل و گوشی مثل فلش مموری یا انواع کابل بهترین گزینه‌ها برای حمل بصورت خرده‌بار هستند.

برای خرید این محصولات لازم است که شما یک پیش‌فاکتور به نام پرفورما به شرکت چینی ارسال کنید که در آن قیمت اجناس، تعداد آنها و البته نحوه پرداخت هزینه درج شده باشد. بعد از ارسال پروفرما باید منتظر بمانید تا خرید شما تایید شود. بسته به حجم خرده باری که سفارش می‌دهید ممکن است گمرکی به کالای شما تعلق بگیرد یا از پرداخت آن معاف شوید. برای فهم این موضوع لازم است که با قوانین گمرکی چین در ارتباط با خرید خرده‌بار آشنا باشید.

انتقال کالا

برای انتقال کالاها از چین به ایران باید بعد از دریافت خرده‌بارها آنها را از یکی از راه‌های هوایی، زمینی یا دریایی به ایران انتقال دهید. هر کدام از این راه‌ها دارای کارگو مخصوص خود است. کارگو نام انتقال اجناس از کشوری به کشور دیگر با استفاده از وسایل حمل‌ونقل باری است. برای مثال کاگو دریایی شامل انتقال اجناس از چین به ایران با استفاده از کشتی باری است.

در این مرحله شما باید بر اساس نوع خرده‌بار خریداری شده خود اقدام به تعیین کارگو کنید. همچنین مساله بیمه اجناس نیز مطرح بوده و باید بر اساس کارگوهای ارائه شده نوع بیمه را متناسب با اجناس خود انتخاب کنید. اما اینکه چگونه این مرحله را انجام دهید و با کدام روش حمل خرده بار از چین انجام می‌شود را در ادامه توضیح می‌دهیم.

ترخیص کالا از گمرک

بعد از اینکه خرده‌بارهای خود را از چین به ایران انتقال دادید نوبت به ترخیص آنها از گمرکی ایران می‌رسد. برای گرفتن حق ترخیصی باید حتما مدارکی مانند بارنامه، کارت بازرگانی و پرفورما را تهیه کرده و به گمرکی تحویل دهید. بعد از تحویل مدارک بازرسان کالاهای شما را بررسی کرده و اگر مشکل قانونی نداشته باشند برگه ترخیص کالا برای شما صادر می‌شود. برای دریافت این برگه البته باید یک حق گمرکی هم پرداخت شود که متناسب با نوع کالا متغیر است. البته ممکن است وزن خرده‌بار وارداتی توسط شما طوری باشد که حق گمرکی بسیار کمی به آن تعلق گیرد. 

ارسال خرده بار از چین به ایران

همانطور که گفتیم برای حمل خرده بار از چین باید در ابدا مشخص کنید که می‌خواهید چه نوع کالایی را بصورت خرده بار به ایران وارد کنید. همین موضوع تعیین کننده این خواهد بود که چطور خرده‌بارها را به ایران انتقال دهید. مثلا اگر خرده‌بار شما گوشی هوشمند باشد، بهترین گزینه ارسال از طریق کارگو دریایی است. اما نکته دیگری هم وجود دارد. برای ارسال خریده بارها لازم نیست که شما حتما خودتان به چین سفر کنید. 

شرکت‌های واسطه بازرگانی زیادی وجود دارند که می‌توانند با استفاده از ارسال کننده‌هایی که در شهرهای مختلف چین در اختیار دارند خرده بار مورد نیاز شما را خریداری کرده و به ایران بفرستند. از شرکت‌های معتبر در این زمینه می‌توان به شرکت علی والا اشاره کرد. این شرکت با داشتن تجربه فراوان در این زمینه قادر است خرده‌بارهای شما را به راحتی به ایران بفرستد. البته در بخش پایانی بیشتر در این مورد توضیح می‎‌دهیم.

حمل دریایی خرده بار

بهترین روش حمل خرده بار از چین به ایران عبارتست از انتقال دریایی خرده‌بارها. همانطور که گفتیم هرکدام از روش‌های انتقال اجناس دارای کارگو مخصوص به خود است. در مورد روش دریایی هم کارگو دریایی وجود دارد که در آن با استفاده از یک کشتی باری اجناس و خرده‌بار خریداری شده توسط شما به ایران انتقال داده می‌شود. اما چرا روش دریایی بهتر است؟ کشتی‌های باری قادرند اجناس مورد نیاز شما را با امنیت کامل از کشوری به کشور دیگر انتقال دهند. خرده‌بارهای خریداری شده توسط شما نیز با روش انتقال دریایی به بهترین شکل قابل انتقال به ایران بوده و شما می‌توانید با خیال راحت کار این انتقال را به کارگوهای دریایی بسپارید.

حمل خرده بار از چین با شرکت علی والا

برای حمل خرده بار از چین به ایران بهترین گزینه این است که کارهای خرید و انتقال را به شرکت بازرگانی علی والا بسپارید. این شرکت با تجربه بالایی که در امر واردات کالا و انواع خرده بار از چین دارد می‌تواند به راحتی بهترین کارگو دریایی را برای حمل خرده‌بارهای شما پیدا کرده و اجناس موردنیاز شما را به راحت‌ترین شکل ممکن به ایران بفرستد. تنها کافی است با این شرکت مشور بگیرید تا تمام مراحل برای شما توضیح داده شود و با خیال راحت برای وارد کردن خرده‌بار از چین اقدام کنید

حمل دریایی از چین

راه‌های زیادی برای انتقال اجناس از کشور چین به ایران وجود دارد. از قدیم‌الایام هم بجز راه هوایی که با اختراع هواپیما ممکن شد، راه‌های مختلف دریایی و خشکی برای انتقال کالاها از کشور چین به ایران یا دیگر نقاط وجود داشته است. راه ابریشم یکی از راه‌های مشهور قدیمی برای انتقال اجناس چینی به ایران و دیگر نقاط جهان است. امروزه حمل دریایی از چین متداول‌ترین روش برای انتقال اجناس از چین به ایران است.

در این مقاله قصد داریم حمل دریایی از چین را بطور کامل توضیح دهیم. یعنی قرار است راجع به اینکه چطور می‌توان از چین جنس به ایران انتقال داد و مراحل و روش‌هایی که برای حمل کالا از راه دریا وجود دارد را توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا تمام جزئیات مربوط به این عملیات را برای شما توضیح دهیم. نکاتی که برای واردات کالای چینی به کار شما می‌آید و با دانستن آن بهتر خواهید توانست اجناس خود را به ایران انتقال دهید. 

واردات کالا از چین به ایران شامل چند مرحله اساسی است. مرحله اول آن خرید کالا از چین بوده، سپس مرحله ارسال کالا به ایران پیش می‌آید و در نهایت نوبت به ترخیص کالا از گمرک ایران می‌رسد. حمل دریایی از چین جزو یکی از روش‌هایی است که برای انجام مرحله دوم به‌کار می‌رود.

متداول‌ترین روش برای حمل کالا از چین به ایران این است که آن را از راه دریا انتقال دهیم. اگر به نقشه چین توجه کنید متوجه خواهید شد که درصد زیادی از مرزهای آن آبی است. به همین دلیل بهترین روش این است که کالاهای صادراتی خود را از راه دریا به دیگر کشورها انتقال دهد. همچنین از طرفی جنوب ایران که بندرهای اصلی ایران در آنجا قرار دارد نزدیک‌ترین نقطه به بنادر چین است.

به همین دلیل شرکت‌های وارداتی ایران برای انتقال کالاهای مورد نظر خود از راه دریا اقدام می‌کنند. برای انتقال کالاها از راه دریا یا همان حمل دریایی از چین باید از کشتی‌های باری استفاده کرد. شرکت‌های حمل‌ونقل برای ارسال کالاهای خود از چین به ایران از کشتی‌هایی که توانایی حمل چندین کانتینر بار در هر سفر را دارند استفاده می‌کنند. در ادامه جزئیات این موضوع را مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم. 

حمل دریایی از چین به ایران

روش حمل دریایی از چین به ایران به وسیله کشتی باری را کارگو دریایی می‌نامند. شرکت‌هایی که کارگو هستند حمل‌ونقل کالا از چین به ایران را با قیمتی ارزان‌تر و امن‌تر انجام می‌دهند. واردکننده برای استفاده از کارگو دریایی از چین ابتدا کالاهای خود را از شرکت چینی خریداری کرده و بعد از ترخیص آن، کالاها را به شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی می‌سپارند تا اجناس با کشتی باری به ایران انتقال داده شوند.

واردکننده یا خودش می‌تواند برای انجام اینکار اقدام کند و یا اینکه انجام آن را به یک شرکت واسطه وارداتی بسپارد. بهترین روش هم این است که انتقال اجناس به این شرکت‌های واسطه وارداتی سپرده شود. چرا که این شرکت‌ها از قبل با کارگوهای دریایی چین قراردادهای بین‌المللی بسته‌اند و بواسطه همین قراردادها شما می‌توانید با قیمتی ارزان‌تر اجناس خریداری شده خود را وارد ایران کنید.

حمل دریایی از چین به دبی

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید دومین مقصد تجاری بازرگانان خاورمیانه و غرب آسیا بعد از کشور چین، کشور شهر دبی است. از پیشرفته بودن این شهر هرچه بگوییم کم است و تقریبا همه می‌دانیم که دبی چقدر پیشرفته بوده و یک منطقه اقتصادی بسیار قدرتمند است.

همین موضوع باعث شده است که شهر دبی علاوه بر مولد بودن به واردات کالاها و تکنولوژی‌های گوناگون از چین هم وابسته باشد. اجناسی مثل لوازم آرایشی بهداشتی، لباس، قطعات خودرو و صنعتی پیشرفته و کالاهای تزئینی از جمله کالاهایی است که به این شهر وارد می‌شود. 

حمل دریایی از چین به دبی متداول‌ترین روش برای انتقال این کالاها از چین به دبی است که البته از طریق همان کارگو دریایی هم انجام می‌شود. روشی که بسیار ارزان تمام شده و اکثر شرکت‌های بین‌المللی از آن برای ارسال کالاهای خود به دبی استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های حمل‌ونقل کالا از دبی به ایران نیز وابسته به همین حمل دریایی از کشور چین به دبی هستند. این روش به نوعی انتقال غیر مستقیم کالا از چین به ایران است. 

حمل بار دریایی از چین

بارهایی که از طریق حمل دریایی از چین به داخل کشور وارد می‌شوند، درون یک سری کانتینر مختلف جاسازی می‌شوند. کانتینرهایی که برای حمل بار دریایی به کار می‌روند به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند. از کانتینرهای ساده 20 فوتی تا کانتینرهای 40 فوتی کیوبی برای انتقال کالا از چین به ایران استفاده می‌شود. کانتینرهایی که توانایی جا دادن اکثر کالاها را در خود داشته و برای انتقال کالاها به کار می‌روند، وسیله اصلی برای حمل دریایی کالا از چین به ایران و دیگر نقاط جهان هستند. 

حمل دریایی از چین با شرکت علی والا

حمل دریایی از چین توسط شرکت‌های کارگو چینی انجام می‌شوند. اما برای اینکه بتوانید به بهترین شکل کالاهای خود را از طریق کارگو دریایی به ایران انتقال دهید این است که کارهای انتقال خود را به یک شرکت واسطه وارداتی با تجربه بسپارید. شرکتی مثل علی والا بهترین پیشنهاد برای انتقال اجناس از طریق دریایی است.

این شرکت به خاطر تجربه زیاد در امر خرید، انتقال و ترخیص کالا از چین به ایران بهترین پیشنهاد برای این است که کارهای انتقال اجناس خود را به آن بسپارید. قراردادهای طولانی مدت شرکت علی والا با کمپانی‌های وارداتی از چین به ایران کار انتقال اجناس از طریق دریا به ایران را برای شما ساده و کم‌هزینه می‌کند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم حمل دریایی از چین به ایران را به بهترین شکل توضیح دهیم. عملیاتی که برای انتقال کالا از چین به ایران بسیار ضروری بوده و تقریبا متداول‌ترین روش انتقال کالا از چین به ایران محسوب می‌شود. به همین دلیل روش‌های کلی واردات کالا از چین به ایران را توضیح دادیم، سپس به سراغ بررسی روش کارگو دریایی رفتیم. سپردن این کار به یک شرکت واسطه وارداتی مانند علی والا بهترین روش موجود است.

حمل و نقل از چین
حمل و نقل از چین

فورواردر از چین

فورواردر، در لغت به معنای گاراژدار، فرستنده، حمل‌کننده و ارسال‌کننده است. در مسئله صادرات و واردات، معنای حمل‌کننده بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در حقیقت فورواردر از یک سو با فرستنده و گیرنده و از سوی دیگر با کمپانی حمل‌ونقل در ارتباط است و به علل تخصصی که در حمل‌ونقل وجود دارد بهترین روش حمل‌ونقل را انتخاب و طراحی می‌کند. برنامه‌ریزی برای حمل‌ونقل مهم‌ترین مسئولیت فورواردر ازچین در واردات و صادرات است. آنچه در ادامه خواهید خواند

فورواردر از چین چه کارهایی را میتواند انجام دهد

چرا به فورواردر از چین نیازمند هستیم؟

وظایف فورواردر از چین

کریر کیست؟

تفاوت کریر با فوروادر از چین

حمل با فورواردرها ارزان تر است یا کریرها؟

سوالات متداول

فورواردر از چین چه کارهایی را میتواند انجام دهد؟

برای اشخاصی که قصد حمل خرده بار از چین همچون حمل نمونه را دارند، این فرایند برحسب معمول بسیار آسان است

خریدار نرخ محصولاتی که از چین خرید نموده است را می پردازد و خرید خود را تکمیل خواهد کرد. درصورتی که تولیدکننده محصول شما در شهری به دور از انبار مد نظرتان باشد، تنها لازم است محموله خود را به انبار ما انتقال دهید تا نماینده ما در کشور چین آنها را تحویل و پس از بازرسی در انبار مستقر و نگهداری شود.

زمانی که به طور عمده از چین خرید می‌کنید، نیز به همین منوال است؛ تنها نیاز است نشانی انبار ما در کشور چین را دراختیار تولیدکننده‌ای که پیدا کرده‌اید قرار دهید. پس از رزرو کانتینر در این کشور، محموله شما در کمترین زمان ممکن به سمت ایران ارسال می‌شوند. در پایان بعد از ترخیص آنها در گمرک به انبار مد نظر شما انتقال و در صحت و سلامت کامل بار به شما تحویل داده خواهند شد.

همان طور که میدانید فرایند واردات بسیار پیچیده تر از تجربه خرید است. اگرچه این روال می‌تواند طاقت فرسا و گیج کننده باشد به همین خاطر شما به یک فرد و یا مجموعه‌ای معتبر در چین نیاز دارید. وظیفه شرکت حمل‌ونقل این است که محصولات شما را تحویل بگیرد و در صورت نیاز شدید به آنها بوسیله حمل هوایی محموله و در صورت صرفه جویی در مخارج بوسیله حمل‌ونقل دریایی محموله آنها را برای شما ارسال میکنند.

چرا به فورواردر از چین نیازمند هستیم؟

چنانچه در فکر تجارت با چین را هستید و به در پی یک کمپانی حمل‌ونقل با اطمینان هستید بهتر است در این عرصه بررسی‌های بهتر و بیشتری انجام دهید؛ چرا که استخدام فورواردر بی تجربه با هزینه کم یک هزینه مازاد و غیرضروری است و امکان دارد حتی برای شما ضرر مالی بسیاری هم به دنبال داشته باشد. بعد از تعیین فورواردر، محصولات در کانتینرها بارگیری می‌شوند و در صورتی که محصولات کافی به اندازه یک کانتینر را ندارید نگران نباشید؛ چرا که به آسانی از طریق حملونقل LCL محموله شما ارسال خوهد شد.

وظایف فورواردر از چین

وظایف مربوط به فوروادر بسته به مسئولیتی که به او داده می‌شود متفاوت خواهد بود. هرچه این خدمات بیشتر باشد، اجرت دریافتی هم بیشتر خواهد بود. اشخاص حقیقی یا حقوقی موردنظر، اکثرا با صنف واردکنندگان، صادر کنندگان و شرکت‌های سازمان دهی وسایل حملونقل ایمن، مواجه هستند. در ادامه برخی از وظایف فروادر از چین را به شما معرفی خواهیم نمود.

کسب اطلاعات و دستورات مورد نیاز از تاجر برای صدور پیش برگ یا پروفرما، بارنامه و دیگر اسناد مربوط به حمل‌ونقل کالا

انعقاد قرارداد اجرای عملیات حمل و نقل براساس دستورات تاجر

نظارت بر امور عملیات حملو نقل، تهیه و ارائه اطلاعات مورد نیاز به تاجر

تحویل محصول به گمرک مقصد

امضا صورت جلسه به جهت آسیب دیدگی و فقدان و کمبود محصول

تسویه حساب با تاجر، شخص حمل‌کننده یا پیمانکاران

اعلام ورود محصول به تاجر و صدور جواز ترخیصیه‌های کلی یا تفکیکی محصول

تحویل محصول در نقطه مقصد و عملیات حملونقل از گمرک تا انبار تاجر

فورواردر، می‌بایست مسئولیت‌های مدنی خود را در باب خدمات فورواردی که بر عهده می‌گیرد، را بیمه نماید.

همکاری در تهیه صورت جلسه‌ها و گزارش‌های لازم، در مواقع بروز خسارات احتمالی یا فقدان محصول

کریر کیست؟

فردی است حقیقی یا حقوقی، که حملونقل فیزیکی بار را انجام می‌دهد. از قبیل موسسات مربوطه، می‌توان به کمپانی های هواپیمایی، کشتیرانی و حملونقل جاده‌ای اشاره نمود.

در حقیقت کریرها امکان دارد خود دارای وسیله حمل‌ونقل باشند و کلیه‌ی مسئولیت‌های حمل‌ونقل را بر عهده بگیرند. قوانین داخلی کشورها ونیز قوانین بین المللی تعیین‌کننده در حیطه اختیارات و وظایف کریر است.

تفاوت کریر با فورواردر از چین

فورواردر فرد یا مجموعه‌ای است که در مقابل اجرت، ترتیبات حمل‌ونقل محصول را از یک کشور به کشور دیگر را فراهم می کند. اما مسئولیت حمل‌ونقل محصول را برعهده ندارد، اگرچه به طور یک واسطه حرفه ای در میان فرستنده یا گیرنده محصول از یک طرف و متصدی باربری از طرف دیگر عمل می کند که به آن کارگزار هم گفته می‌شود.

ولیکن کریر یا به عبارتی همان حمل کننده قانونی محصول، فردی که با فرستنده به جهت حمل‌ونقل محموله قرارداد منعقد کرده است و امکان دارد مالک کشتی یا اجاره کننده آن هم باشد که به آن کریر گویند. کریر کلیه مسئوليت‌های حمل بار را می پذيرد.

حمل با فورواردرها ارزانتر است یا کریرها؟

ممکن است این‌طور به‌نظر برسد که انجام حمل‌ونقل بین‌المللی محصول با کریرها که خود صاحبان وسایل حمل‌ونقل هستند، ارزانتر است، اما اینطور نیست!

 در حقیقت فورواردرها ارزان‌تر هستند و نرخ هایی که فورواردرها به علت داشتن حجم قابل ملاحظه ای از بار را به‌طور مرتب در یک مسیر از کریرها دریافت می‌کنند، کمتر از نرخی است که کریرها به تاجران به‌طور مستقیم اعلام می‌کنند. در نتیجه، حجم بالای کالاهایی که بوسیله فورواردرها حمل می‌شود، به آن‌ها قدرت چانه زنی بیشتری خواهد داد.

کریرها، هنگامی که با یک فورواردر همکار می‌کنند، در واقع با فردی کاربلد، آگاه و آشنا به خرده کارهای حمل‌ونقل کار می‌کنند. که همین مسئله سبب می‌شود تمایل به کارکردن با آن‌ها را داشت. به عبارت ساده تر هر دو حمل‌ و نقل چی هستند و حرف نیز را بهتر درک می‌کنند! این خود علت دیگری است بر این واقعیت که کریرها به‌خاطر تمایل به کارکردن با فورواردرها، قیمت‌های ارزان تری را به آن‌ها اعلام میکنند.

فورواردرها ، خدمات متفاوت و بسیاری را نسبت به دامنه عمل کریرها انجام می‌دهند. به عبارتی یک کریر دریایی که از طریق چین به بندرعباس عملیات حمل بار را انجام می‌دهد، کاری به روند حمل و ترانزیت از بندرعباس به تهران ندارد. ولیکن یک فورواردر، کلیه مسئولیت حمل از چین به تهران را انجام می‌دهد و این به معنای این است دریافت یک سفارش حمل که برحسب معمول به کریر داده نمی‌شود.

به عنوان مثال، افزون بر کریر دریایی از چین به بندرعباس، یک کریر از راه جاده‌ای از بندرعباس به تهران هم وجود دارد و جمع دستمزد دریافتی یک فورواردر از چین این روند، از مجموع جداگانه عملیات که به صورت مستقیم توسط خود صاحب محصول انجام شود، کمتر تر است. همچنین علاوه بر کمتر بودن نرخ، این عملیات بوسیله یک فورواردر آگاه و باتجربه، سریع‌تر، ایمن‌تر، و نیز با کیفیت بالاتری انجام .می‌شود.

فورواردر از چین با علی والا

در این مقاله سعی کردیم به صورت خلاصه و کوتاه، فورواردر از چین برای شما عزیزان را شرح دهیم. امیدواریم مقاله ارائه شده، برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد.

در پایان از همراهی شما سپاسگزاریم. و از شما دعوت می‌کنیم برای دریافت مشاوره تلفنی و تخصصی، با مشاوران علی والا تماس بگیرید. شرکت بازرگانی علی ولا با سال‌ها تجربه در زمینه حمل‌ونقل کالا از چین و سایر کشورها این افتخار را دارد تا با شما همکاری کند

فورواردر از چین
فورواردر از چین

حمل هوایی

حمل بار هوایی و دریایی از چین به ایران

حمل و نقل هوایی

بسیاری از تجار برای حمل ونقل کالا های خود از روش هوایی استفاده می کنند زیرا این راه امن ترین راه واردات کالا بوده و باعث می شود که در سریع ترین زمان ممکن محصولات به کشور وارد شوند اما این روش داری یک ایراد عمده می باشد در این روش ما نمی توانیم میزان زیادی محصولات وارد کنیم و همچنین توانایی واردات کالا هایی با وزن و حجم بالا نداریم 

حمل هوایی و دریایی از چین چگونه انجام می شود؟ 

کالاهای وارداتی که از خریداری می ‌شوند، بخش بزرگی از کالاهای موجود در بازار های ایرانی را تشکیل می‌ دهند

 با توجه به هزینه ارزان خرید از چین واردات این کالاها افزایش یافته است. حمل هوایی و دریایی از چین دو روش واردات کالاهای چینی باشند

بیش از ۷۰ راه دریایی و هوایی برای واردات از چین وجود دارد. اگر به دنبال ارسال سریع کالاهای خود هستید، حمله هوایی بهترین انتخاب است

 می ‌توانید از شرکت های بازرگانی مشهور همچنین شرکت بازرگانی علی‌ والا کمک بخواهید تا کالاهای شما را خریداری و وارد کنند

حمل و نقل کالاهای شما متناسب با وضعیت آن باید به طور دقیق و سریع انجام گیرد.  بهتر است در این کار از افراد کارآزموده و ماموران ویژه شرکت بازرگانی علی والا کمک بگیرید

 قطعاً این افراد با آموزش‌ های ویژه ای که در زمینه نگهداری و حمل و نقل کالاهای شما دیده اند بهتر از شما و دیگر افراد می توانند مسئولیت آن ها را بر عهده بگیرند

 شرکت تمامی مسئولیت کالاهای شما را در طی قراردادی برعهده می ‌گیرد و در صورت وقوع کوچکترین خطری آن را رفع  و یا هزینه های پرداختی شما را به شما بر می‌ گرداند. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید به مطالعه ادامه مطلوب پردازیم 

 بسیاری از کالاها به دلیل فساد پذیر بودن باید زودتر به محله مصرف برسند. این کالاها شامل سبزیجات، میوه ها و مواد غذایی می باشد

برای ارسال سریع کالا از چین به ایران جاده های هوایی مورد توجه قرار می ‌گیرند. کالاهایی که از طریق جاده‌ های هوایی به کشور می ‌رسند، حداکثر طی ۷ روز می ‌توانند به محل مصرف وارد شوند

 همچنین در بیشتر موارد اگر در قرارداد برای دریافت کالاها ۷ روز یا کمتر از آن در نظر بگیرند، ارسال کالا باید به صورت هوایی انجام پذیرد

 هزینه ای که شرکت های حمل و نقل هوایی از افراد دریافت می ‌کنند بسیار مناسب است. همچنین شرکت بازرگانی علی والا می‌ تواند با هماهنگی های لازم کالای شما را در زمان معین به دست شما برساند. این شرکت، توانایی ارسال کالا به صورت هوایی، دریایی و زمینی را دارد

بنابراین حمل هوایی و دریایی از چین دو راه متداول برای خرید از این کشور می باشد. شما نیز می توانید با مراجعه به بازرگانی علی والا دو شیوه حمل هوایی و دریایی از چین را در قرارداد خود ذکر کرده و یکی از آن ها را به عنوان شیوه واردات کالای مورد نظر خود انتخاب کنید

حمل بار هوایی از چین به ایران یکی از اصلی ترین و سریعترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. طی سالیان گذشته بسیاری از تجار و بازرگانان و واردکنندگان ایرانی بین سایر روش های حمل نظیر دریایی و یا ریلی شیوه حمل هوایی را برای حمل کالاهای خود از چین به ایران انتخاب می کنند. با توجه به وجود پروازهای متعددی که بین کشور چین و ایران وجود دارد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می گردد. زمانی که برای انجام این کار تخمین زده شده است بین ۳ تا ۷ روز است

شیوه حمل بار هوایی یکی از سریع ترین، امن ترین روش های واردات کالا از چین به ایران می باشد. در حال حاظر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین و امارات دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران ( فرودگام امام خمینی ) دارای خدمات حمل بار هوایی می باشند که هر کدام دارای ویژگی ها و تعرفه متفاوتی می باشد


مدارک مورد نیاز جهت شروع فرایند ترخیص کالا در گمرک فرودگاه

قبل از شروع فرایند ترخیص صاحبین بار باید پیش نیازهای زیادی را برای شروع فرایند ترخیص کالای خود آماده نماید که گاها آماده سازی این موارد هزینه و زمان بر می باشد. در این بخش لیستی از مدارکی که شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک فرودگاه امام خمینی نیاز دارید را در قالب ۳ دسته بندی ذکر می کنیم

مدارک مربوط به خرید کالا پروفرما از فروشنده دریافت گردد پکینگ لیست از فروشنده دریافت گردد گواهی مبدا از فروشنده دریافت گردد مدارک مربوط حمل و نقل ترخیصیه از شرکت حمل دریافت گردد قبض انبار از شرکت حمل دریافت گردد بارنامه اصلی از شرکت حمل دریافت گردد بیمه نامه از شرکت حمل دریافت گردد مدارک ثبت سفارش گمرک و تعیین منشا ارزکد ثبت سفارش قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید کارت بازرگانی قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید مجوزهای ضمن ترخیص اخذ مجوز استاندارد در صورت نیاز اخذ سایر مجوزهای قانونی از قبيل بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی، فرهنگ و ارشاد، قرنطينه نباتی

چه ایرلاین هایی دارای پرواز از چین به ایران هستند ؟

در حال حاضر به دلیل تحریم های آمریکا ایرلاین های کمتری دارای پرواز از چین به ایران می باشند ولی در شرایط عادی ایرلانی های زیر دارای سرویس های حمل بار از مبدا چین به مقصد ایران می باشند

ماهان ایر ایران

سی زد چین

ایرترکیش

ایرلاین امارات 

قطر ایرویز 

عمان ایر 

کویت ایر

هر کدام از این ایرلاین ها دارای شرایط، هزینه و زمان حمل مخصوص به خود را دارا می باشد که صاحبین کالا با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند

کدام شهرهای چین دارای پرواز برای حمل بار به ایران هستند ؟

به صورت عادی ۴ شهر اصلی چین دارای پرواز به مقصد ایران را دار می باشند. این شهرها عبارتند از

شنژن و گوانجو و شانگهای و پکن

کدام شهرهای ایران امکان پذیرش بار هوایی از چین را دارا می باشند ؟

در سال ۲۰۱۹ به علت تعدد پروازهای خارجی و ایرلاین های فعال در کشور به جز فرودگاه امام خمینی در تهران ۳ فرودگاه دیگر دارای پروازهای غیر مستقیم از چین بودند که این امکان را به صاحبین کالا می داد تا کالاهای خود را به گمرکاتی جز گمرک فرودگاه امام خمینی ارسال نمایند. این فرودگاه ها به شرح ذیل می باشند

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی  روش اصلی حمل و نقل برای تجارت جهانی صادرات و واردات است. قیمت های پایین ، حجم زیاد گزینه های اف سی ال یا ال سی ال ، همه این مزایا باعث می شود که تحویل از طریق دریا به عنوان گزینه اول در بیشتر تجارت بین المللی باشد

 بیایید یک فرآیند حمل و نقل را از آدرس تأمین کننده تا آدرس تعیین شده در کشور خود ، از ابتدا تا انتهای نهایی ، در نظر بگیریم

 اگر اولین محموله خود را آماده می کنید ، پیشنهاد می کنیم ابتدا این راهنمای واردات را بررسی کنید

 اگر فروشنده بالقوه ای دارید ، بررسی تأیید تأمین کننده را امتحان کنید

 کدام اصطلاح تجاری را باید با فروشنده انتخاب کنم؟

  آیا محموله من در یک کانتینر کامل جا می شود یا خیر؟

  اگر کانتینر کامل نیست ، آیا می توانم از طریق دریا نیز حمل کنم؟

  بنادر عمده در چین؟

  چقدر باید برای حمل و نقل بپردازم؟

 چه مدت باید انتظار ورود محموله خود را داشته باشم؟

 چگونه می توان محموله خود را ردیابی و ردیابی کرد؟

  هنگام ورود محموله چه کاری باید انجام دهم؟

  شرکتهای حمل و نقل چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟ 

 شرایط تجارت - ای اکس دبلیو / اف او بی / سی آی اف / دی ای پی

 این چهار اصطلاح تجارت رایج (معروف به اینترکوم) هنگام خرید از چین است. قیمت محصول همیشه طبق اینکوترم ذکر می شود

  تحویل کالا درب کارخانه  تولید کننده ،  ای اکس دبلیو 

تحویل کالا در  بندر مبدا  اف او بی

تحویل کالا در  یک بندر کشور مقصد  ،  سی آی اف

 معمولاً می توانید نوع معامله را به وضوح در فاکتور پروفرما یا برگه نقل قول ارائه شده توسط فروشنده پیدا کنید. در غیر این صورت ، به فروشنده توصیه کنید که برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی و حتی اختلاف بیشتر ، نوع معامله را اضافه کند

  بیشتر تأمین کنندگان قیمت درب کارخانه یا فوب را در ابتدا نقل اعلام می کنند و در ارائه قیمت متفاوت بر اساس درخواست شما انعطاف پذیر هستند

 پیشنهاد سی آی اف

 اگر تازه وارد  شده اید و نماینده حمل و نقل مناسبی پیدا نکرده اید ، بهتر است یک فورواردر خوب انتخاب کنید که بار را تا آنجا که ممکن است حمل کند  تا زمانی که مطمئن باشید از عهده بقیه کار برمی آیید

 ای اکس دبلیو یا اف او بی

 تفاوت بین درب کارخانه  / فوب این است که اگر فروشنده کالا را به بندر منتقل کند ، اسناد گمرکی را تهیه می کند و هزینه های محلی را بر این اساس پرداخت کند

 وانت از هرجای سرزمین اصلی چین برای ما مناسب خواهد بود. اما صادرات ترخیص کالا از گمرک ممکن است برای برخی از محصولات خاص مانند مبلمان چوبی با مشکل روبرو شود

 نوع حمل و نقل - اف سی ال / ال سی ال

 اف سی ال

 بار کامل کانتینر ، به این معنی که کالای شما در یک کانتینر کامل بارگیری می شود. شما مقدار زیادی خریداری می کنید و هزینه حمل و نقل برای هر واحد کمتر خواهد بود

 ال سی ال

 کمتر از بار کانتینر ، به این معنی که کالاهای شما و کالاهای دیگر واردکنندگان از یک درگاه بارگیری به همان بندر مقصد با هم ادغام می شوند

  بنادر اصلی

 حمل و نقل دریایی از بندر شروع می شود و به بندر ختم می شود ، به این معنی که نرخ کانتینر استاندارد یا کمتر از نرخ حمل و نقل از بندر به بندر است

 در میان 10 بندر برتر جهان در سال 2019 ، بیش از نیمی از آنها در چین واقع شده اند ، در واقع 7 از 10 بندر بزرگ دنیا در چین است

  شانگهای

 در انتهای دلتای رودخانه یانگ تسه واقع شده است ، از پیشرفته ترین منطقه داخلی کشور چین برخوردار است و می تواند از طریق بندرهای رودخانه در امتداد آبراه هزاران  کیلومتر  دامنه خود را به استان های داخلی بیشتر برساند

 تعداد بیشماری کارخانه ها در استان های همسایه جیانگ سو و ژجیانگ وجود دارد

 شنژن

 این دروازه ورودی به هنگ کنگ و دلتای رودخانه مروارید است و از آنجا که جنوب کشور چین را به جهان متصل می کند ، آن را به یک بندر اصلی دیگر تبدیل می کند

 منطقه آزاد تجاری

چیان خای 

، که کل منطقه بندر غربی را پوشش می دهد ، ترخیص کالا از گمرک کارآمدتر و روابط تجاری بهتر با بازارهای خارج از کشور را فراهم می کند.

  نینگبو-ژوشان

 نینگبو همچنان به واسطه شرایط برتر داخلی و طبیعی خود یکی دیگر از بنادر بزرگ چین است ، در حالی که نینگبو یک منطقه ثروتمند است ، که دارای یک صنعت ساخت کامل است

 به دنبال تلاش برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین مدلی کارآمد ، نینگبو دامنه خود را به مناطق داخلی و داخلی ، به چین مرکزی و غربی گسترش داده و حجم بیشتری از حمل و نقل را به این بندر وارد کرده است

  هنگ کنگ

  ، به عنوان بندری برای حمل بار که بیشتر در صادرات و واردات چین متمرکز است ، هر هفته حدود 340 سرویس حمل کانتینر ارائه می دهد که به حدود 470 مقصد در سراسر جهان متصل می شود

کارگو از چین به ایران

آیا با اصطلاح کارگو آشنا هستید؟

آیا می دانید مفهوم کارگو از چین به ایران یعنی چه؟

آیا تابحال به تجارت بزرگ محصولات سودآور فکر کرده اید؟

کارگو یک نوع فعالیت تجاری است که امروزه در سراسر جهان از آن استفاده می شود در واقع این اصطلاح؛ یک نوع روش حمل و نقل است و بسیاری از شرکت ها، دولت ها و اشخاص زیادی از آن استفاده می کنند. کارگو مزایای بسیار زیادی دارد و قطعا بدون استفاده از آن هر شرکت یا ارگانی با خسارات زیادی مواجه خواهد شد تجار این روش را به عنوان سریع ترین روش حمل و نقل می دانند که مورد توجه اشخاص زیادی نیز جهت تجارت قرار دارد اما باید گفت که کارگو یک روش حمل باری است که یک یا چند کالا را توسط هواپیما های غیر مسافربری و تجاری به نقاط مختلف ارسال می کند

توجه داشته باشید که کارگو با فریت بار فرق دارد اگرچه این نیز نوعی حمل بار با هواپیما محسوب شده و در سراسر جهان استفاده می شود چنانچه وزن بار از حداکثر وزن مجاز بالاتر رود، حمل و نقل فریت بار استفاده می کنند البته فریت بار تنها برای مسافران انجام خواهد شد اما کارگو را جهت بارهای تجاری استفاده می کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را درباره کارگو و شرایط و مراحل آن ارائه خواهیم داد

چرا کارگو از چین؟

افرادی که در تجارت سررشته دارند یا در این زمینه فعالیت می کنند حتما بیشتر از هر کسی با کارگو از چین به ایران آشنایی دارند این افراد بی شک حتی می دانند که دلیل این حجم از تجارت با چین چیست اما شاید این یک سوال بسیار مهم برای شما کاربر گرامی باشد که دنبال پاسخ آن هستید چین به عنوان یک کشور موفق و پیشرفته یکی از شرکای اقتصادی اصلی ایران محسوب می شود. این کشور هم اکنون حجم بسیار زیادی از تجارت جهان را به خود اختصاص داده و در تجارت رقیب ندارد. تجارت با کشور چین به روش‌ های مختلف و توسط مسیرهای متعددی صورت می گیرد که کارگو یکی از مهمترین آن ها است

 البته ناگفته نماند که دلیل به قدرت رسیدن چین نیز همین تجارت و گسترش روز به روز آن با کشورهای دیگر می باشد. ایران نیز یکی از اصلی ترین وارد کنندگان از این کشور تجاری و اقتصادی است که بیشترین تجارت را از روش کارگو دارد. این کشور سالهاست با ایران در تجارت است و حتی با وجود تحریم های علیه کشور نیز بر تجارت خود خاتمه نداد‌. اما قیمت بسیار پایین محصولات آن جزو یکی از دلایلی که باعث شده تجار به تجارت با چین بپردازند. دلیل هزینه پایین محصولات نیز گستردگی سطح تولید، تنوع محصولات و دستمزد کمتر نیروی کار است. با توجه به مزایای تجارت با این کشور، گمرک هر ساله بیشترین میزان واردات را از چین گزارش می دهد پس کارگو از چین به ایران نیز با توجه به مزایای ذکر شده واردات از چین مورد استفاده قرار می گیرد

هزینه کارگو و پارامترهای تاثیرگذار بر آن

همانگونه که اشاره شد، کارگو یک نوع سیستم حمل بار است و دقیقا مواقعی استفاده می شود که افراد و تجار قصد انتقال کالا دارند  یکی از مسائل مهمی که در تجارت با چین مورد توجه قرار می گیرد، برآورد هزینه کارگو از چین به ایران است. هزینه کلی مورد نیاز برای کارگو از چین به ایران یک عدد ثابتی نیست و به پارامترهای بسیار زیادی می تواند بستگی داشته باشد. نوع محموله، اندازه و وزن محموله، مسافت مسیر انتقال، قوانین و سیاست‌ های کشورهای مبدا و مقصد از موارد مهمی هستند که در هزینه های کارگو تاثیرگذارند. حمل و نقل هوایی نسبت به دیگر روش ها هزینه بیشتری دارد؛  اما در صورتی که سرعت و امنیت انتقال محموله‌ ها نیز بیشتر است. جهت انتقال محصولات مختلف یا می توان چنین گفت کارگو از چین به ایران بایستی هزینه هایی را متقبل شد که این تعرفه تحت تاثیر پارامترهای مختلفی قرار دارد

برخی از این مؤلفه ها عبارتند از

 وزن و ابعاد

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه کارگو وزن و ابعاد محصولات است و قطعا به هر میزانی که وزن محصول مورد نظر بیشتر باشد، هزینه کارگو نیز بیشتر خواهد بود. اما در صورتی که کالاهای شما سبک تر باشند، هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید. در مورد ابعاد نیز به همین صورت و هر چقدر ابعاد کالا بزرگتر بوده، هزینه بیشتری باید برای کارگو بپردازید

 فاصله هوایی

فاصله هوایی یا همان مسافت بین کشور مبدا و مقصد نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذارند. توجه داشته باشید که فاصله هوایی و زمینی کاملا با یکدیگر فرق دارند و ممکن است مسافت زمینی دو کشور از هم بسیار زیاد بوده؛ اما فاصله هوایی کمتری داشته باشند

نوع کالا

نوع کالا یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم و تاثیرگذار در قیمت است و باید مورد توجه قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر کالای شما جزو محصولات شکننده باشند قطعا هزینه بیشتری بایستی پرداخت کنید. اما هزینه انتقال کالاهای معمولی قطعا کمتر از اجناس شکننده خواهد بود

 قوانین کشور مبدا و مقصد

تمامی فعالیت و فرآیندهای تجاری تابع قوانین و ضوابط مهمی هستند که ممکن است در هر کشور این شرایط با یکدیگر فرق داشته باشد. این قوانین بی شک بر قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت

نوع شرکت خدمت دهنده

تمامی شرکت هایی که تجارت کارگو را انجام می دهند قطعا جهت فعالیت خود یک نرخ تعیین می کنند و ممکن است این هزینه در هر مرکز با دیگری متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که تجار و بازرگانان ماهر معمولا پس از شناخت و آگاهی مقرون به صرفه ترین شرکت و روش انتقال بار را انتخاب می کنند

محصولات مجاز کارگو

کارگو یک روش مهم برای تجارت است که جهت حمل و نقل محصولات از آن استفاده می شود. اما شما کاربر گرامی بایستی توجه داشته باشید که از کارگو جهت حمل و نقل چه محموله هایی می توان استفاده کرد. چرا که کارگو را نمی توانید جهت جابجایی تمامی کالاها به کار ببرید و قطعا هر کشور سیاست های خاص خود را در این زمینه دارد و ما باید تابع قوانین هر دو کشور مبدا و مقصد باشید

طبق مقررات بسیاری از کشورها، انتقال برخی از محصولات به یا از آن ها ممنوع است و استفاده از روش تجاری کارگو برای چنین محصولاتی باعث توقیف محصول مورد نظر شده و شخص وارد کننده مجرم شناخته می شود. به عنوان مثال، بسیاری از وسایل خطرناکی نظیر اسلحه یا مشروبات الکلی در برخی از کشورها ممنوع است. اما واردات برخی از محصولات نیز ممنوع نیست و نیاز به مجوزهای قانونی دارد. اما محصولاتی چون داروها و لوازم پزشکی نیاز به اخذ مجوزات رسمی از سازمان های مربوطه دارد و حتی وارد کردن لباس، لوازم خانه و دیگر محصولات اینچنین محدودیتی ندارد

مراحل انجام کارگو از چین به ایران

کارگو از چین به ایران همان تجارتیست که با یک روش خاص صورت می گیرد. اما قبل از انتخاب این روش و یا انجام تجارت خود بهتر است ابتدا با تمامی مراحل و قوانین کارگو از چین به ایران آشنا شوید. تمامی افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند، ابتدا بایستی به یکی از شرکت‌ های مربوطه مراجعه کرده و مشخصات دقیق محصول خود را به آن ها اعلام کنند. پس از آن شرکت طبق پارامترهای مختلفی هزینه را بررسی و به شما اعلام می کند که در نتیجه محصول مورد نظر را برای آن‌ ها ارسال می کنید

محصولات شما توسط شرکت مربوطه طبق قوانین خاصی بسته‌ بندی می شوند و پس از پرداخت هزینه‌ ها از طرف شما، شرکت فرآیند انجام کار کارگو را شروع  خواهد کرد

حمل هوایئ
حمل هوایئ

قیمت حمل کانتینر از چین به ایران

ارسال اجناس خریداری شده از شرکت‌های چینی به ایران دارای روش‌های مختلفی است. روش‌های مختلفی که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود است. اما در همه آنها یک چیز مشترک وجود دارد و آن هزینه‌ای است که بابت کانتینر اجناس وارداتی پرداخت می‌شود. به همین دلیل در اینجا قصد داریم قیمت حمل کانتینر از چین به ایران را بررسی کنیم.

برای بررسی قیمت حمل کانتینر از چین به ایران لازم است که در ابتدا اوضاع حمل‌ونقل را بررسی کنیم و سپس براساس شرایط مختلفی که هر نوع انتقال کانتینر دارد یک برآورد قیمت ارائه دهیم. تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب

واردات کالا از چین

عوامل موثر در قیمت حمل کانتینر از چین به ایران

تاثیر شهر بر قیمت حمل کانتینر از چین به ایران

کلاس خطر بار و قرارداد انتقال

حمل کانتینر از چین به ایران با شرکت علی والا

سوالات متداول

واردات کالا از چین

عموما واردکنندگان بعد از خرید کالاها و تحویل گرفتن آنها از گمرک چین، سریعا برای ارسال کالاها به ایران اقدام می‌کنند. ارسال کالاها با چد روش دریایی، هوایی و زمینی انجام می‌شود. وسیله حمل بارها هم یا هواپیمای باری است، یا کشتی باری یا قطار بارکش. اما در همه این موارد یک وسیله وجود دارد به نام کاتینر که اجناس در آن قرار گرفته و توسط کشتی، هواپیما یا قطار به ایران انتقال داده می‌شود. البته کانتینرها انواع مختلفی دارند ولی وظیفه همه آنها این است که اجناس را در خود جای می‌دهند. انواع کانتینر بر اساس اندازه آنها تقسیم‌بندی می‌شود.

 اندازه کانتینرها هم براساس واحد فوت اندازه‌گیری می‌شود. کانتینرها از 20 فوت تا بالاتر بوده و بسته به کالایی که می‌خواهید انتقال دهید مشخص می‌شوند. مثلا کانتینرهای بزرگ برای انتقال اجناس صنعتی بزرگ به‌کار می‌رود و کانتینرهای کوچک‌تر برای انتقال اجناس خرده‌بار مثل لوازم آرایشی و ... بکار می‌رود. اما برای تخمین قیمت حمل کانتینر از چین به ایران لازم است علاوه بر اندازه کانتینر دیگر عواملی هم که در این هزینه تاثیر گذارند را درنظر بگیریم.

عوامل موثر در قیمت حمل کانتینر از چین به ایران

در تخمین قیمت حمل کانتینر از چین به ایران موارد متعددی تاثیرگذار است. همانطور که گفتیم برای انجام این تخمین لازم است که به اندازه کانتینر، شهر مبداء، نوع قرارداد خرید و نوع بار از نظر کلاس خطر هم توجه شود. در ادامه هرکدام از این عوامل و تاثیری که بر قیمت حمل کانتینر دارند را بررسی می‌کنیم. اولین مورد تاثیر گذار همین اندازه کانتینر است. تقسیم‌بندی کانتینرها براساس اندازه‌ای که دارند عبارتست از :

نوع اول: کانتینر 20 فوت با طول 5.89 متر و عرض 2.35 متر و وزن قابل بارگیری 22000 کیلوگرم

نوع دوم: کانتینر 60 فوت با طول 12.03 متر و عرض 2.35 متر و وزن قابل بارگیری 25000 کیلوگرم

نوع سوم: کانتینر 40 فوتی کیوب با طول 12.03 متر و عرض 2.35 متر و وزن قابل بارگیری

در زمان بارگیری اجناس درون کانتینر دو مورد ممکن است پیش آید. یکی اینکه اجناس شما تمام فضای درون کانتینر را پر کند و دیگری اینکه تنها درصدی از فضای درون کانتینر توسط اجناس شما پر شود. هرکدام از این روش‌ها هزینه متفاوتی دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

تاثیر شهر بر قیمت حمل کانتینر از چین به ایران

از دیگر عواملی که بر روی قیمت حمل کانتینر از چین به ایران تاثیر دارد فاصله شهری که اجناس از آنجا خریداری شده تا ایران است. از آنجایی که عموما روش حمل بارها از چین به ایران از طریق کشتی باری انجام می‌شود، برای تخیمن هزینه باید فاصله 16 بندر چین تا بندرعباس را مدنظر داشت. این 16 بندر عبارتنداز:

دالیان، فوشان، فوژو، گوانگژو، هوانگپو، نانشا، نینگبو، کینگدائو، شانگهای، شانتو، تیانجین، شیامن، زینگانگ، یونفو، ژونگشان و شنژن.

برای یافتن قیمت‌ انتقال کانتینر از هریک از این بنادر تا بنادر ایران (عموما بندرعباس) بهتر است با شرکت بازرگانی وارداتی علی والا تماس بگیرید و یک استعلام قیمت بگیرید. البته در انتهای مقاله با بررسی چند مثال یک تخیمن کلی ارائه می‌دهیم اما برای اطلاع دقیق از این قیمت بهترین کار استعلام از این شرکت بازرگانی است. امروزه بیشترین واردات کالا از چین به ایران از 5 بندر اصلی چین یعنی گوانجو، هنگ کنگ، شنزن، نینگبو و شانگهای انجام می‌شود. فاصله هرکدام از این بنادر از بنادر ایران روی هزینه حمل بار از چین به ایران تاثیر گذار است.

کلاس خطر بار و قرارداد انتقال

در نهایت عامل یا عوامل دیگری که روی قیمت حمل کانتینر از چین به ایران تاثیرگذار است، نوع قراردادی است که براساس کلاس خطر اجناس بسته می‌شود. بعضی اجناس دارای خطر کمتری برای انتقال هستند و نیازمند بیمه‌های با کیفیت بالا نیستند. اما کالاهایی هستند که مثلا خاصیت اشتعال بالایی داشته و حمل آنها با ریسک بالایی همراه است. در این اجناس لازم است قبل از اخذ قرارداد نوع کلاس خطر تعیین شده و سپس براساس آن قرارداد بسته شود. البته این موضوع روی قیمت قرارداد تاثیر زیادی می‌گذارد. کلاس‌های خطر ارائه شده برای اجناس وارداتی بصورت زیر دسته‌بندی شده است:

کلاس 1: مواد منفجره

کلاس 2: گازها

کلاس 3: مایع قابل ‌احتراق و مایع قابل ‌اشتعال

کلاس 4: جامد قابل ‌اشتعال

کلاس 5: اکسیدکننده

کلاس 6: سم و خطر استنشاق سموم

کلاس 7: کالاهای رادیو اکتیویته

کلاس 8: مواد خورنده

کلاس 9: مواد متفرقه

حمل کانتینر از چین به ایران با شرکت علی والا

گفتیم که برای برآورد قیمت حمل کانتینر از چین به ایران لازم است که حتما از یک شرکت با تجربه در این زمینه مثل شرکت علی والا استعلام قیمت بگیرید. با اینکار شما می‌توانید با اطمینان بیشتری از قیمت نهایی حمل کانتینرها اطلاع داشته باشید و بهتر بتوانید برای واردات کالاهای مورد نیاز خود برنامه‌ریزی مالی کنید. البته براساس داده‌های موجود می‌توان یک سری مثال زد که بهتر متوجه تخمین قیمت حمل کالاها گردید. برای مثال هزنیه حمل کالا توسط یک کانتینر 20 فوتی ساده از بندر شانگهای به بندرعباس چیزی حدود 1885 دلار تخمین زده می‌شود. همین مسیر با یک کانتینر 40 فوتی ساده چیزی حدود 3050 دلار تخمین زده می‌شود. شرکت بازرگانی وارداتی و صادراتی علی والا می‌تواند با تخمین دقیق این هزینه وظیفه انتقال اجناس را هم برعهده بگیرد.

حمل کانتینر از چین به ایران
حمل کانتینر از چین به ایران

ترخیص کالا از چین

هم اکنون اغلب افراد برای تاسیس و رونق حرفه و پیشه خود به جای آنکه خودشان دست به کار شوند و تولید نمایند و در نهایت به مشتریان بفروشند، شیوه سهل‌تری یا به عبارتی واردات را انتخاب می‌کنند. کشور چین این امکان را در اختیار اکثر از صاحبان مشاغل قرار داده است و همگی می‌توانند به جای صرف هزینه‌های بیشتر به جهت تامین محصولات مورد نیاز خود بپردازند، واردات از کشور چین را انتخاب می‌کنند.

در صورتی که به تازگی وارد این عرصه شده‌اید و قصد واردات انواع کالاها را از چین دارید، باید بدانید که واردات نیز همچون هر شغلی دارای فرآیندی است که باید طی شود. یکی از آن مراحل ترخیص کالا از چین و ایران توسط گمرک است.

برای اطلاع بیشتر از روند ترخیص کالا از چین تا انتهای این مقاله از بخش وبلاگ علی والا همراه‌ شوید.

شرکت ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین در بندر عباس

هزینه ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از گمرک چین

نحوه محاسبه هزینه ترخیص کالا از چین

ترخیص کالا از چین با علی والا

سوالات متداول

شرکت ترخیص کالا از چین

برای اینکه بتوانید محصولات خریداری شده از تولید‌کننده‌های چینی را در مرز کشورمان تحویل بگیرید باید مجوز برگه ترخیص کالا از گمرک را در دست داشته باشید. اگرچه این مسئله را در نظر بگیرید که اهمیتی ندارد محصول شما از چه طریقی به مرزهای ایران می‌رسد، به عبارتی تفاوتی ندارد کالای شما از طریق هوایی، دریایی، ریلی به ایران میرسد، در هر حالت بایستی از فیلتر گمرک عبور کند.

نکته قابل ملاحظه این است که اغلب واردکنندگانی که به تازگی وارد این عرصه شده‌اند از این مسئله بی خبر هستند که نرخ تعیین شده برای ترخیص محصولات از گمرک به موارد فراوانی بستگی دارد. مواردی نظیر نوع کالا، وزن و نوع قراردادی که منعقد شده است.

بسیاری از مردم چنین فرض می‌کنند که ترخیص کالا از چین یا سایر کشورها همچون جابه‌جا کردن کالا از یک شهر به شهر دیگر است. حقیقت این است که به خصوص در مقیاس جهانی، جابجایی محصولات می‌تواند حاوی مراحل متعدد و نیز جابجایی بین حالت‌ها و مسیرهای متفاوت حمل و نقل باشد.

فاصله جغرافیایی چین از ایران زیاد است و پیدا کردن بهترین شیوه حمل ونقل که منجر به تسریع رسیدن بار و فرایند ترخیص کالا از گمرک می‌گردد به همین خاطر از اهمیت بسیاری برخوردار است. چنانچه قصد ترخیص کالا از چین را دارید و محموله سفارشی شما قرار است از طریق هوایی به کشور برسد، باید بگوییم این راه آسان‌ترین روش برای ترخیص کالا تلقی می‌شود؛ چرا که در فرودگاه امام خمینی تهران تمام مراحل به صورت الکترونیکی در سریعترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد.

شرایط ترخیص کالا از کشور چین نیز از طریق دریا ممکن است کمی متفاوت باشد و با تاخیر بیشتری همراه خواهد شد. به عنوان مثال اکثر واردکنندگان از این مسئله بی خبر هستند که بایستی برای ترخیص کانتینر محصولات، همه ی قراردادهای صورت گرفته میان خود و تولیدکننده را به گمرک تحویل دهند.

لازم به ذکر است در صورتی که شما به عنوان یک واردکننده به قرارداد دسترسی نداشته باشید یا به هر دلیلی نتوانید آن را از تولید‌کننده کالا تحویل بگیرید، در گمرک ناچار به پرداخت جریمه خواهید شد.

اکنون فرض کنید که تمامی فرآیند واردات کالا از کشور چین را به یک کمپانی بازرگانی واسطه معتبر یا یک شرکت ترخیص کالا از چین واگذار نموده‌اید، در این حالت دیگر نیازی نیست که خودتان تمامی مراحل را طی کنید. چنین شرکت‌هایی به تجار کمک می‌کنند تا واردات محصولات مورد نیاز برای هر شغلی راحت‌تر و سریع‌تر به دست‌شان برسد.

ترخیص کالا از چین در بندر عباس

یکی از روش‌های انتقال کالا از چین به ایران، از طریق حمل و نقل دریایی و استفاده از کانتینرهای کشتی است. در این روش ترخیص محصول فقط از بندرعباس صورت می‌پذیرد. برای ترخیص کالا از چین در این بندر بایستی بدانید که این شهر دارای دو گمرک دریایی، شهید باهنر و شهید رجایی است.

گمرک شهید رجایی در حاشیه بزرگراهی به همین نام واقع شده و گمرک شهید باهنر نیز در نزدیکی گمرک شهید رجائی قرار دارد. این گمرک بزرگ‌ترین گمرک بندری ایران به شمار می‌رود و اکثر محموله‌های وارداتی از طریق دریا از این بندر وارد مرزهای ایران می‌شوند.

این گمرک 48 هزار مترمربع وسعت دارد و به علت دسترسی به 35 خط کانتینری به همراه 20 اسکله مجزا و وجود خطوط مجزای ایکس ری همیشه مورد توجه شرکت‌های وارداتی و تجار قرار می‌گیرد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کشتی‌های بسیار بزرگ به آسانی می‌توانند در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلو بگیرند. با توجه به اینکه این بندر از تمامی امکانات رفاهی و تجهیزات مدرن بسیاری برخوردار است، روند ترخیص کالا از چین آن هم در بندرعباس به سهولت صورت می‌گیرد. به همین خاطر نیز اغلب تجار ایرانی برای واردات محصول از کشور چین به این بندر اعتماد می‌کنند.

بندر شهید باهنر دومین گمرک پر اهمیت در شهر بندرعباس است و یکی از شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین بندرگاه‌ها در جنوب ایران محسوب می‌شود. برای ترخیص کالا از بندرعباس از طریق بندر باهنر نیز می‌توانید اقدام کنید.

این بندر حدود 27 هزار متر مربع وسعت دارد و با دسترسی داشتن به مجموعه‌ای از امکانات مورد نیاز، روند ترخیص کالا از چین را هم برای واردکنندگان ایرانی به خوبی فراهم کرده است. همچنین در این بندر خدمات مهمی در عرصه ترانزیت کالا هم انجام می‌گیرد.

هزینه ترخیص کالا از چین

همواره یکی از نگرانی‌های مهم بیشتر تجار، هزینه ترخیص کالا است. از آنجایی که چین جزء کشورهایی است که ایرانیان می‌توانند با آنها همکاری تجاری داشته باشند، بی‌شک هزینه ترخیص کالا از چین از مواردی است که برای آن‌ها مهم محسوب می‌شود. شاید برایتان جالب است بدانید که هزینه ترخیص کالا از طریق دریایی، هوایی یا قطار به عوامل متفاوتی بستگی دارد. عواملی نظیر:

عوارض ورود محصول

نوع قرارداد منعقد شده بین شما و طرف چینی

نوع و حجم محصول

مالیات

هزینه بیمه، باربری و انبارداری

مبدا محصول

این‌ها مجموعه‌ای از عواملی هستند که بر روی نرخ ترخیص کالا از چین اثر می‌گذارند. اگرچه برخی اوقات نرخ‌های اضافی هم اعمال می‌شود که اکثر افراد بدون محاسبه آن‌ها، فرض می‌کنند که نرخ ترخیص محصول گران‌تر شده است. عواملی که اغلب تجار نوپا از آن‌ها بی خبر هستند. عواملی همچون:

●تاخیر در هنگام تحویل محصول و ماندن آن در انبار گمرک کشور

●هزینه‌های مازاد که در صورت عدم آگاهی باید بپردازید. این هزینه‌های اضافی ممکن است به علت نداشتن فاکتور و قرارداد اعمال گردد.

عوارض ورودی به عنوان یکی از حقوق اداره گمرک، تعرفه و مالیات برای واردات انواع محصول از چین به ایران لحاظ می‌شود. این حقوق همواره به جهت ورود محصول در سطح بین‌المللی دریافت می‌شود، به خصوص برای محصولاتی که قرار است اولین بار از مرز چین گذشته و وارد بازار فروش ایران شوند.

در تمامی نقاط جهان هزینه ترخیص محصول برای واردات دریافت می‌شود، به عبارتی هزینه گمرک و ترخیص کالا فقط مختص کشور ایران نیست. چندین کشور برای رواج تجارت آزاد و بدون گذراندن از گمرک سعی نموده‌اند تا پرداخت نرخ ترخیص محصول را تا حدی کاهش دهند. اگرچه این نکته را هم به یاد داشته باشید که هزینه‌های گمرکی نیز قسمت قابل توجهی از درآمد ملی محسوب می‌شوند.

ترخیص کالا از گمرک چین

در صورتی که قصد واردات کالا از چین را دارید باید از این مسئله مهم اطلاع داشته باشید که بار‌های سفارشی شما باید از گمرک کشور چین نیز عبور کند. برای ترخیص محصول از گمرک، بسیار مهم است که تأیید کنید چه مجوز‌ها و استانداردهایی را برای رعایت کردن نیاز دارید و همه اسناد مورد نیاز را از پیش آماده کنید.

همچنین برای واردات محصول از چین به ایران، گمرک چین نیز برای خروج محصول نیاز است تاییدیه بدهد. ترخیص محصولات از گمرک چین نماینده تولید‌کننده قرارداد فروش، لیست محصولات، بارنامه، اظهارنامه های گمرکی، بیمه‌نامه، گواهی بازرسی و دیگر مدارک مورد نیاز را برای کاهش وقت ترخیص محصول که می بایست در اختیار اداره گمرک قرار گیرد.

تولیدکنندگان چینی باید حداقل دو یا سه روز پیش از زمان ترخیص کالا از گمرک چین این اسناد و مجوزها را به کارگزاری ارسال کنند. اظهارنامه گمرکی به وسیله سایت گمرک چین قابل انجام است. صادرکنندگان نیز باید مکان ورود محصول را مشخص کرده و تمامی اطلاعات گمرکی را تکمیل کنند. بعد از تجزیه و تحلیل داده‌ها به وسیله گمرک چین، رسید به کمپانی تولید‌کننده چینی ارسال می‌شود. گمرک چین برای تعیین نوع محصولات خود برای آن‌ها یک کد اچ اس مخصوص تعریف نموده است.

نحوه محاسبه هزینه ترخیص کالا از گمرک چین

در اکثر موارد تمام هزینه‌هایی که در طی فرآیند و عملیات گمرکی توسط اشخاص پرداخت می‌شوند بخشی از هزینه آزادسازی کالا تلقی می‌شوند. هزینه انبارداری محصولات، باربری، تعرفه‌های آزمایشگاهی، تخلیه بار، صفافی، کارشناسی کالا از جمله مخارجی هستند که نیاز است به عنوان مخارج مربوط به آزادسازی از گمرک و نیز صدور مجوز تحویل کالا از گمرک پرداخت نمود. دیگر مخارج گفته شده به صورت کاملا مستقل و در واقع جداگانه از حقوق ورودی گمرک اخذ می‌شوند.

شناخت و همینطور اطلاع داشتن از هزینه‌های گوناگون گمرکی اهمیت بسیار دارد. در اکثر مواقع به علت عدم آشنایی کامل تجار با شیوه محاسبه نرخ آزادسازی کالا و چگونگی پرداخت کردن آنها با یکسری مشکلات همچون نگهداری بار برای مدت طولانی در انبارهای گمرک و افزایش دیگر هزینه‌های مازاد مواجه شده که این امور در پایان سبب بروز خسارت‌های مالی بزرگی می‌شوند؛

بنابراین همیشه توصیه می‌کنیم پیش از ورود به بیزینس صادرات و واردات کالا، ابتدا با مراحل، هزینه‌ها، مجوزها و دیگر مدارک مورد نیاز آزادسازی کالا از گمرک آشنا شوید.

ترخیص کالا از چین با علی والا

از جمله مجموعه‌هایی که از تمام ویژگی‌های که در این مقاله گفته شد برخوردار بوده می‌توان به شرکت وارداتی و بازرگانی علی والا اشاره نمود. علی والا یکی از فعالان کاربلد، محبوب و با تجربه در عرصه واردات کالا بوده که می‌تواند به خوبی شما را در‌ واردات و نیز آزادسازی کالا از گمرک راهنمایی کند. همچنین این شرکت با ارائه‌ یک چک تضمینی خیال شما را راحت می‌کند و اینگونه می‌توانید با آسودهگی خاطر به انجام کار خود بپردازید.

سوالات متداول

در‌ این بخش از مقاله قصد داریم به سوالاتی در زمینه آزادسازی کالا بپردازیم و به آنها پاسخ دهیم:

منظور از ورود موقت چیست؟

ورود موقت در حقیقت یک روش گمرکی بوده که مطابق آن کالاهای مشخصی می‌توانند تحت شرایطی به طور موقت به حیطه گمرکی وارد شوند. این کالاها حتما باید بدون اینکه کوچک‌ترین تغییری در آن‌ها به وجود آید ظرف مدت مشخصی که گمرک کشورمان مشخص نموده است خارج شده و ‌یا به عبارتی آزاد شوند.

نحوه ترخیص کالا از چین به ایران

برای آزاد سازی کالاها لازم است اسنادی مانند بارنامه، پروفرما، پکینگ لیست و همینطور گواهی مبدا در اختیار کارمندان گمرک قرار بگیرد. یکی دیگر از موارد مهم برای آزادسازی محصولات از کشور چین کارت بازرگانی بوده‌ که این کارت به منظور صحت و سلامت کالا برای تجار صادر می‌شود.

کارت بازرگانی در حقیقت برای کالاهایی که هیچ منافاتی با فرهنگ عمومی کشور نداشته، صادر خواهد شد. در صورتی که بخواهیم کالاهای قابل ورود از چین به ایران را بیان کنیم ‌می‌توانیم‌ به کالاهایی مانند پوشاک، دارو‌، لوازم و تجهیزات پزشکی، مینی لودر، لوازم کشاورزی، لیفتراک‌های کوچک، کیف و کفش در رنگ‌بندی و تنوع بالا، عطر و ادکلن، انواع‌ مختلف دستگاه‌های کپی و چاپ، انواع مختلف دستگاه‌های الکترونیکی و نیز دیجیتالی، مواد غذایی و اقلام آرایشی و بهداشتی اشاره کنیم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مراحل ترخیص محصول از چین در فرودگاه امام

عملیات آزادسازی کالا از فرودگاه اغلب دو یا سه روز بعد از دریافت نمودن قبض انبار شروع می‌شود. پس از دریافت قبض انبار لازم است صاحب کالا جهت ثبت نمودن سفارش خود در سامانه اقدام نماید. به طور معمول یک روز وقت می‌برد تا تاییدیه مربوط به ثبت سفارش دریافت گردد. بعد از آن لازم است یک روز دیگر هم صبر کنید تا سامانه گمرکی به شما کد اظهار را اختصاص دهد. سرانجام بعد از پرداخت کردن هزینه‌های دیگر گمرکی و نیز دریافت تائید‌یه متخصصان گمرک، پروانه به شخص ترخیص کار داده می‌شود

همه چیز در مورد گمرک الکترونیک

گمرک الکترونیک، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در تجارت بین‌المللی است که امکان انجام معاملات را با استفاده از فناوری‌های الکترونیکی فراهم می‌کند. این نوع گمرک به شما کمک می‌کند تا سایر مراحل گمرکی را با سرعتی بالا و به راحتی انجام دهید و در نتیجه هزینه‌های کلی را به حداقل برسانید.  

به‌طور کلی، گمرک الکترونیک شامل مجموعه‌ای از فرآیندها و فعالیت‌هایی است که تبادل و جمع‌آوری اطلاعات، بررسی و ثبت اطلاعات تراکنش‌ها، انجام اقدامات مربوط به تعیین نرخ و حجم مالیات‌ها و عوارض گمرکی، و همچنین نظارت بر تجارت بین‌المللی را در بستر اینترنت انجام می‌دهد. با توجه به اهمیت بالای این بخش در تجارت بین المللی، در ادامه به بررسی جوانب مختلف آن می‌پردازیم.  

فهرست مطالب:

دلایل روی‌آوردن به گمرک الکترونیک

معایب گمرک الکترونیک

مهمترین وظایف گمرک الکترونیک

قابلیت های گمرک الکترونیکی 

گمرک الکترونیکی و شرکت علی والا

 

دلایل روی آوردن به گمرک الکترونیک

گمرک الکترونیک به عنوان یک مسئله حائز اهمیت در فرآیند واردات و صادرات کالاها و خدمات، به سرعت در حال گسترش است. این نوع گمرک، یکی از ابزارهای پیشرفته در راستای تسهیل تجارت بین‌المللی و کاهش هزینه‌های گمرکی است. در ادامه، دلایل روی‌آوردن به این سیستم را مورد بررسی قرار می‌دهیم:  

افزایش سرعت و کارآیی: امکان ارسال و پردازش اطلاعات را به صورت آنلاین و در لحظه‌ فراهم می‌کند. این امر به شما این امکان را می‌دهد تا تمام اقدامات گمرکی را در مدت زمانی کوتاه انجام داده و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشید.  

نظارت دقیق: امکان نظارت دقیق‌ بر تراکنش‌های تجاری را فراهم می‌کنند. این امر به عنوان یک عامل کلیدی در به حداقل رساندن مشکلات گمرکی موثر است. 

کاهش هزینه‌ها: انجام مسائل گمرکی به صورت الکترونیکی باعث کاهش هزینه‌های اجرایی برای شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی مرتبط می‌شود. همچنین، نیاز نداشتن به تهیه مدارک فیزیکی و انجام انتقالات پستی نیز باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. 

سهولت در انجام تراکنش‌های بین‌المللی: با استفاده از سیستم‌های آن، شرکت‌ها به راحتی می‌توانند مراحل گمرکی را طی کرده و کالاهای مد نظرشان را به کشور خود وارد کنند.

با در نظر گرفتن مزایای بیان شده، روی‌آوردن به گمرک الکترونیک می‌تواند مزایای ویژه‌ای برای شما به همراه داشته باشد.

معایب گمرک الکترونیک

گمرک الکترونیک یکی از نوآوری‌های مهم در زمینه تجارت بین‌المللی بوده که هدف اصلی آن این است که به تجار در انجام سریع‌تر و راحت‌تر أمور گمرکی کمک کند. با این حال، همانند هر سیستم دیگری نیز معایب و مشکلاتی دارد که می‌تواند تاثیرات منفی بر فعالیت‌های شما داشته باشد. در ادامه به برخی از این معایب اشاره می‌کنیم: 

 امنیت اطلاعات: اطلاعات مهم تجارتی و نیز اطلاعات مرتبط با محموله‌ها را از طریق اینترنت منتقل می‌کند. این امر ممکن است در مواقعی مشکلات امنیتی ایجاد کند و اطلاعات کاربران و شرکت‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

نیاز به مهارت: استفاده از سامانه‌های گمرک الکترونیکی نیازمند مهارت و آشنایی کاربران با اصول و مفاهیم مربوطه است. این موضوع می‌تواند در کشورهایی که به فناوری‌های نوین عادت ندارند، چالش‌هایی ایجاد کند.

 اختلالات فنی: ممکن است در سامانه‌های مختلف آن یکسری مشکلات فنی رخ دهد که منجر به تاخیر در انجام فرآیندها و مسائل مرتبط با تجارت می‌شود.

اتصال اینترنت: استفاده از این سیستم نیازمند اتصال به اینترنتی پر سرعت است و این امر ممکن است در برخی مناطق یا کشورها یکسری محدودیت‌ها را بوجود آورد.  

به‌طور کلی، سیستم الکترونیکی بودن گمرک در کنار تمام مزایایی که به همراه دارد، با معایب و چالش‌هایی نیز روبرو بوده و شما می‌توانید با استفاده از راهکارهای مناسب این مشکلات را رفع کنید.  

مهمترین وظایف گمرک الکترونیک

گمرک الکترونیک به عنوان یکی از اصولی‌ترین ابزارها در حوزه تجارت بین‌المللی که بر تردد کالاها و خدمات نظارت دقیق دارد، نقش حیاتی در فرآیند تسهیل و انجام معاملات مرزی ایفا می‌کند. از اهمیت و کارکردهای این سیستم می‌توان به مدیریت و کنترل روند ورود و خروج کالاها، اطمینان از اعمال قوانین و مقررات مربوطه و نیز ارتقاء تجارت الکترونیکی اشاره کرد. مهم‌ترین وظایف آن عبارتند از:

ثبت اطلاعات: اطلاعات دقیق مربوط به کالاها را ثبت می‌کنند. این اطلاعات شامل نام کالا، تعداد کالا، فاکتورهای خرید و مدارک مورد نیاز برای انجام امور گمرکی است.

ارزیابی گمرکی: یکی از مهم‌ترین وظایف گمرک الکترونیک، ارزیابی گمرکی کالاها است. سیستم‌های اتوماتیک بر اساس معیارهای مشخص و قوانین معین، به صورت سریع و دقیق ارزیابی کالاها را انجام می‌دهند. 

اقدامات گمرکی: به‌طور خودکار اقدامات مورد نیاز برای گمرکی کردن کالاها را شناسایی می‌کنند. این اقدامات می‌توانند شامل تعیین مالیات‌ها و دیگر محاسبات مربوطه باشند. 

مانیتورینگ و نظارت: گمرک الکترونیک امکان نظارت و مانیتورینگ بهتر بر تراکنش‌ها و جابجایی کالاها را فراهم می‌کند. این نظارت می‌تواند به جلوگیری از قاچاق کمک کرده و در نتیجه امنیت را افزایش دهد. 

ارتباطات بین‌المللی: با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی در گمرک، امکان برقراری ارتباطات مستقیم و آنلاین با سایر سازمان‌ها و نهادهای گمرکی در دیگر کشورها وجود دارد. برقراری این ارتباطات به تبادل سریع‌تر و دقیق‌تر اطلاعات کمک می‌کند. 

قابلیت های گمرک الکترونیکی 

گمرک الکترونیکی با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته، به عنوان یک ابزار قدرتمند در جهت بهبود فرآیندهای گمرکی و تسهیل تجارت بین‌المللی می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد. این سیستم جامع و پیشرفته، قابلیت‌های متعددی دارد که به طور کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اظهارنامه‌های الکترونیکی: سامانه این امکان را به تجار می‌دهد تا اظهارنامه‌های خود را از طریق اینترنت تکمیل کنند. این امر منجر به کاهش زمان و هزینه‌های انجام امور گمرکی می‌شود.   

برقراری ارتباط به صورت الکترونیکی: امکان برقراری ارتباط مستقیم با سازمان‌های گمرکی را فراهم می‌کند که این امر باعث افزایش سرعت و دقت در تبادل اطلاعات و مدارک تجاری می‌شود.  

پرداخت الکترونیکی: این سیستم امکان پرداخت الکترونیکی و آنلاین هزینه‌های گمرکی را برای تجار فراهم می‌کند. 

تسهیلات مالی: این سیستم امکان استفاده از تسهیلات مالی مختلف را برای تجار فراهم کرده است که این امر باعث افزایش رونق تجاری شده و دسترسی به منابع مالی را تسهیل می‌کند. 

الکترونیکی کردن اسناد: به کاربران اجازه می‌دهد تا اسناد مرتبط با تراکنش‌های گمرکی را الکترونیکی کنند. این امر باعث کاهش مصرف کاغذ و هزینه‌های مرتبط با چاپ و ارسال می‌شود.

پیش‌بینی گمرکی: این سامانه می‌تواند با بررسی خودکار داده‌های جمع‌آوری‌شده از تراکنش‌های قبلی، به کاربران نکات و توصیه‌هایی ارائه دهد.

اطمینان از اصالت اسناد: سامانه‌های امنیتی در آن می‌توانند اصالت اسناد و مدارک ارسالی را تأیید کرده و از تقلب جلوگیری کنند.

ردیابی و پیگیری: امکان ردیابی و پیگیری محموله‌ها از لحظه ترخیص تا تحویل نهایی به مقصد، در گمرک الکترونیک وجود دارد که این امر موجب اطمینان خاطر کاربران می‌شود.  

 

گمرک الکترونیکی و شرکت علی والا 

در دنیای اقتصادی امروز، واردات کالاها از کشورهای دیگر به امری بسیار مهم و پر رنگ تبدیل شده و با توجه به پیچیدگی‌های موجود در روند واردات، استفاده از گمرک الکترونیکی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. 

شرکت علی والا با ارائه خدمات ویژه و تخصصی در زمینه واردات، نقش بسیار مهمی در تسهیل این فرآیند ایفا می‌کند. این شرکت با استفاده از گمرک الکترونیکی، مراحل ورود کالا به کشور را به مراتب سریع‌تر و کارآمدتر انجام می‌دهد. 

در نتیجه شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه علی والا، از این سیستم نوین بهره‌مند شوید. اما باید توجه داشته باشید که همچنان رعایت قوانین و مقررات مرتبط با واردات کالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شرکت علی والا، به کمک تیم متخصص و با تجربه خود، به شما این اطمینان را که می‌دهد که فرآیند واردات کالا به‌صورت قانونی و مطابق با مقررات انجام می‌شود.

سخن پایانی 

گمرک الکترونیکی یک نظام مدیریت گمرکی است که از فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره می‌برد. این سیستم برای تسهیل و بهبود فرآیندهای گمرکی در کشورها به کار می‌رود و همانطور که در این مطلب بیان کردیم، این سیستم نوین می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.

البته قابل توجه است که این سیستم در کنار تمام مزایای خود می‌تواند مشکلاتی نیز برای شما به وجود آورد که خوشبختانه با بکارگیری راهکار‌های مناسب شما می‌توانید سایر این مشکلات را به حداقل برسانید و وارداتی موفقیت‌آمیز داشته باشید. 

ترخیص کالا از چین
ترخیص کالا از چین

خدمات کارگو چیست؟

آیا تابحال نام کارگو را شنیده‌اید؟ اگر در مورد شرکت‌های وارداتی و صادراتی تحقیق کرده باشید یا مثلا خودتان در این زمینه فعالیت دارید، حتما نام کارگو و خدماتی که ارائه می‌دهد را شنیده و با آن آشنایی دارید. با این حال اگر هم آشنایی اندکی دارید مشکلی نیست. چرا که قرار است در این مقاله به موضوع کارگو در چین بپردازیم.

یکی از الزامات واردات کالا از چین استفاده از خدمات کارگو در چین است. به همین دلیل اگر در کار واردات از کشور چین به ایران هستید به شما توصیه می‌شود که حتما خدمات کارگو در این کشور را شناخته و از آن استفاده کنید. در ادامه قصد داریم ابتدا کارگو در کشور چین را معرفی کنیم، سپس به سراغ اینکه خدمات آن چیست رفته و در نهایت کارگوهای مشهور موجود در این کشور را بررسی کنیم.

فهرست مطالب:

کارگو در چین

کارگو در گوانجو چین

کارگو در ایوو چین

کارگو در نینگبو چین

کارگو در فوشان چین

کارگو در شنزن چین

کارگو در پکن چین

کارگو در شاندونگ چین

کارگو در تیانجین چین

بهترین کارگو در چین را با شرکت وارداتی علی والا بیابید

سوالات متداول

کارگو در چین

به نظر شما برای انتقال کالاهای خریداری شده از چین به ایران باید چکار کرد؟ قطعا برای اینکار باید از وسایل حمل بار مثل کشتی، هواپیما یا قطار استفاده کرد. اما چگونه می‌توان برای حمل کالاها از چین به ایران از هواپیماهای مسافربری، کشتی‌های مسافری یا قطارهای مسافربری استفاده کرد؟

آیا باید هنگام بلیط گرفتن برای کالاها هم جا رزرو کرد؟ قطعا نمی‌توان. به همین خاطر است که برخی شرکت‌های بین‌المللی وجود دارند که کار جابه‌جایی محموله‌های خریداری شده از چین به ایران را انجام می‌دهند. این شرکت‌ها کارگو نام دارند و ویژه انتقال بارهای وارداتی هستند.

در این شرکت‌ها از وسایل حمل بار غیر مسافربری استفاده می‌شود. یعنی اگر هواپیمایی برای بار اختصاص داده می‌شود، دیگر مسافری نداشته و تنها برای انتقال کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برای استفاده از خدمات کارگو در کشور چین، از کارگو چه شهرهایی می‌توان استفاده کرد؟ در ادامه به بررسی مشهورترین و مهم‌ترین کارگوهای موجود در چین می‌پردازیم.

کارگو در گوانجو چین

گوانجو شهری است واقع در جنوب کشور چین. این شهر در استان گوانگ دونگ قرار داشته و حدود ۴۴٬۰۷۱٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر به خاطر صنعت بسیار پیشرفته‌اش تولیدات بسیار متنوعی در زمینه‌های گوناگون از پوشاک تا قطعات خودرو در دل خود جا داده است. به همین دلیل هر ساله حجم بسیار بالایی از محصولات تولیدی این شهر به اقصی نقاط دنیا صادر می‌شود.

وجود کارگو در شهر گوانجو چین بسیار ضروری است و به همین خاطر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کارگو در این شهر قرار دارد. یکی از دلایلی که باعث شده کارگو در چین دارای قدرت نفوذ بسیاری در اکثر کشورهای دنیا باشد و دامنه آن خدمات آن به اروپا و آمریکا هم برسد، کارگو موجود در شهر گوانجو است.

کارگو در ایوو چین

ایوو از شهرهای توریستی و همزمان صنعتی کشور چین است که مقصد بسیاری از گردشگران و البته بازرگانان از سراسر دنیا است. این شهر به خاطر عمده فروشی‌های بزرگی که در زمینه تولیدات مختلف صنعتی و پوشاک دارد در جهان شناخته شده است. با اینکه جمعیت این شهر حدود 1.2 میلیون نفر است، اما جزو مهم‌ترین شهرهای کشور چین محسوب می‌شود.

یکی دیگر از دلایل شهرت شهر ایوو سیستم حمل‌و‌نقل پیشرفته‌ای است که در آن جریان دارد. به همین خاطر کارگو شهر ایوو یکی از پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین مثال‌های کارگو در چین است که در حال خدمت رسانی به واردکنندگان در سراسر دنیا است.

کارگو در نینگبو چین

نینگبو یکی دیگر از شهرهای صنعتی کشور چین است. این شهر در استان چجیانگ قرار داشته و حدود ۷٬۶۳۹٬۰۰0 نفر جمعیت دارد. از جمله قوی‌ترین انواع کارگو دریایی کشور چین متعلق به شهر نینگبو است. این شهر به خاطر نفوذ اقتصادی و البته تولیدی‌های زیادی که در زمینه ساخت قطعات خودرو دارد مشهور شده است.

شهر نینگبو از جمله شهرهای قوی کارگو در چین در زمینه کارگو دریایی است. سالانه تعداد زیادی از بازرگانان ایرانی و اروپایی برای وارد کردن تولیدات صنعتی خود به این شهر رفته و از کارگو دریایی این شهر استفاده می‌کنند.

کارگو در فوشان چین

فوشان از دیگر شهرهای استان صنعتی گیانگ دونگ است. این شهر حدودا جمعیتی برابر با 5 میلیون و 700 هزار نفر داشته و دارای صنعتی بسیار پیشرو در زمینه تولید قطعات الکترونیکی است. همچنین در این شهر تولیدی‌های بسیار بزرگی در زمینه ساخت و توزیع ابزارآلات دقیق صنعتی، تولیدات لوازم آرایشی و تولید مصنوعات الیافی وجود دارد. موضوعی که باعث شده است کارگو این شهر جزو فعال‌ترین کارگوهای هوایی کشور چین محسوب شود. هر ساله تعداد زیادی بازرگان و تاجر ایرانی به این شهر می‌روند تا از طریق کارگو موجود در آن، لوازم آرایشی مورد نیاز فروشنده‌های ایرانی را تامین کنند.

کارگو در شنزن چین

یکی از شهرهای صنعتی چین، شنزن است که هم کارگو دریایی و هم کارگو هوایی فعال دارد. این شهر تقریبا 13 میلیون نفر جمعیت دارد و به خاطر بندر بسیار بزرگی که در آن قرار دارد مشهور شده است. به خاطر قطعات الکترونیکی بسیار پیشرفته‌ای که در این شهر ساخته می‌شود آن را سیلیکون ولی کشور چین می‌دانند.

این شهر از نظر صنعتی در رتبه 9 کشور چین قرار داشته و عده‌ای آن را پنجره‌ای رو به افق‌های درخشان برای کشور چین می‌دانند. شهری که نشانگر آینده صنعتی بسیار درخشان برای کشور چین است.

کارگو در پکن چین

شهر پکن نیاز به معرفی ندارد. پکن پایتخت صنعتی چین است که یکی بندرهای تجاری مهم را نیز در خود جای داده است. به همین خاطر کارگو در چین به خاطر کارگو هوایی این شهر در جهان شناخته شده است. این شهر 22 میلیون نفر جمعیت دارد.

اکثر کالاهایی که به عنوان کالاهای صادراتی مشهور چین شناخته می‌شوند در این شهر ساخته شده و به اقصی نقاط دنیا صادر می‌گردند. پکن از هر بعدی مهم‌ترین شهر در کشور چین نیز محسوب می‌شود و جزو قدرتمندترین شهرهای آسیا و جهان از نظر اقتصادی نیز به شمار می‌رود.

کارگو در شاندونگ چین

شاندونگ از استان‌های بسیار صنعتی کشور چین است که دارای کارگو دریایی بسیار قوی‌ای است. شهرهای مختلف این استان از مراکز تولید قطعات خودروهای روز دنیا بوده و هر ساله شرکت‌های خودروسازی زیادی از سراسر جهان بخصوص ایران به این شهر سفر کرده و قطعات خودروی مورد نیاز خود را از آنجا تامین می‌کنند.

این استان از نظر رتبه اقتصادی جزو 20 استان صنعتی برتر کشور چین است و از نظر کارگو دریایی بسیار قدرتمند محسوب می‌شود.

کارگو در تیانجین چین

شهر تیانجین به خاطر قدمت صنعتی که دارد دارای یک از قدیمی‌ترین بنادر صنعتی کشور چین است. جمعیت آن حدود 14 میلیون بوده و دارای کارگاه‌ها و تولیدات بسیار وسیعی در زمینه پوشاک و لوازم آرایشی است. بندر قدرتمند این شهر دارای کارگو در چین دریایی بسیار پیشرفته‌ای است که به اکثر نقاط دنیا صادرات و از اکثر شهرهای دنیا واردات دارد.

بازرگانان و تجار ایرانی هرساله این شهر را به عنوان مقصد اقتصادی خود انتخاب کرده و واردات بسیار عظیم صنعتی از آن دارند. این بندر را می‌توان جزو تاثیرگذارترین و پیشرفه‌ترین مناطق تجاری کشور چین به حساب آورد.

بهترین کارگو در چین را با شرکت وارداتی علی والا بیابید

برای اینکه بتوانید بهتر از خدما ت کارگو در چین بهره ببرید بهتر است که از یک شرکت واسطه استفاده کنید. یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه ارتباط با کارگو در چین و انتقال اجناس از کشور چین به ایران شرکت علی والا است.

این شرکت به خاطر داشتن قراردادهای بلندمدت با کمپانی‌های کارگو موجود در چین توانایی دارد که کار انتقال اجناس شما را به سادگی هر چه تمام‌تر انجام داده و اجناس مورد نیاز شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به گمرک ایران انتقال دهد.

خدمات کارگو از چین
خدمات کارگو از چین

ترانشیپ چیست

درباره ترانشیپ در یک تعریف کلی باید گفت که یک روش حمل و نقل برای انتقال محصول شخص از مقصد میانی به مقصد اصلی است. این روش حمل و نقل زمانی استفاده می‌شود که هیچ مسیرمستقیمی وجود نداشته باشد تا شما محصولات را به مقصد اصلی انتقال دهید.

 در واقع در ترانشیپ، بار بدون تخلیه وارد کشتی دیگری می‌شود. همچنین این روش حمل و نقل در مواقعی موجب کاهش هزینه‌های انتقال شده و نکته بسیار جالب آن این است که باعث دور زدن تحریم‌هایی که علیه کشور مقصد ایجاد شده نیز می‌شود و زیرمجموعه‌ای از ترانزیت است.

آنچه در این مطلب به آن اشاره کردیم شامل:

هدف از ترانشیپ چیست

روال کار ترانشیپ چگونه است

انواع مختلف ترانشیپ

نکات کلیدی در رابطه با ترانشیپ محصول

ترانشیپ محصول برای چه بازرگانانی مناسب است

سخن پایانی

سوالات متداول

هدف از ترانشیپ چیست

برای بسیاری از بازرگانان همواره این سوال مطرح است که هدف از ترانشیپ چیست؟! خب در جواب این سوال باید بگوییم که در واقع این نوع حمل و نقل می‌تواند از مشکلاتی که برای جابه‌جا کردن و انتقال محصولات بر سر راه بازرگانان و تجار قرار گیرد، عبور کند.

دلیلش این است که در واقع وجود مشکلات و محدودیت‌های مختلف در بعضی از کشورها، شرایط را بسیار سخت کرده و موجب شده تا برای انتقال یک محصول نه چندان مهم نیز، به صرف سرمایه و وقت بیشتری نیاز پیدا کنیم.

در نتیجه با توجه به موارد عنوان شده باید بگوییم که هدف این است که انتقال محموله‌های شما را آسان‌تر و با هزینه کمتری به مقصد مورد نظرتان ارسال کند و در نهایت هم سود بیشتری عاید شما خواهد کرد.

روال کار ترانشیپ چگونه است

بد نیست درباره روال کار این نوع روش حمل و نقل هم بدانید. روال کار در حقیقت به این صورت است که طی یک قرارداد مشخص شرکت‌هایی که دارای کشتی‌های ساحلی هستند کانتینرهایی را از بندر مبدا به بندر مقصد منتقل می‌کنند. در این روش حمل و نقل، کشتی‌های حامل کانتینترهای بارگیری شده از بندر مبداء پهلوگیری می‌کنند و بعد از آن توسط ماشین‌های مخصوص کانتینرها به کشتی‌های دیگری که اندازه آن‌ها کوچکتراست، انتقال داده می‌شوند.

انواع مختلف ترانشیپ

Tranship دو نوع مختلف دارد. نوع داخلی که مربوط به حمل و نقل داخلی است و بین‌المللی که چندان تفاوتی با هم ندارند. فقط برای این منظور شخص باید تاییدیه حمل محصول از کشورهای مختلف را از طرف دولت دریافت کند. به زبان ساده‌ترلازم است در سایت گمرک اکانت کاربری بسازید و به ترتیب: ابتدا از طریق منوی اصلی، اطلاعات کامل کالا از بارنامه و قبض انبار، معرفی شود.

بعد از گزینه Tranship داخلی توسط شخص انتخاب می‌شود. در مرحله سوم که مرحله آخر است باید آیکونی با نام گمرک میان راهی انتخاب شود. نوع دوم Tranship بین‌المللی مربوط به حمل و نقل خارجی است. معمولا از آن برای صرفه‌جویی در هزینه حمل ونقل استفاده می‌شود.

این روش حمل ونقل کاملا قانونی و به صورت بخشی از تجارت جهانی انجام می‌شود، اما می‌تواند مانند ورود غیرقانونی، قاچاق یا محصولات بازار سیاه مورد استفاده قرار گیرد. کار حمل‌ونقل بین‌المللی اینگونه است که از عوارض گمرکی جلوگیری ‌کند، در غیر این صورت باعث تاخیر حمل ونقل می‌شود.

نکات کلیدی در رابطه با ترانشیپ محصول

مقدار Tranship محصولات مختلف در سطح بین‌المللی بسیار زیاد است. به همین دلیل باعث شده تا نظارت‌های گمرکی و هزینه‌های اضافی که برای انتقال محصولات مختلف باید پرداخته شوند، کمتر شود و زمان انتقال محصول با سرعت بیشتری انجام شود.

Tranship کالاها به عنوان روشی قانونی برای انتقال محصولات شخص است و اصلی‌ترین هدف آن کاهش و صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. زمان لازم برای جابه‌جایی کالاها بیشتر از سایر روش‌ها است و یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن این است که شما در حین انتقال محصول خود از این طریق، می‌توانید مسیر انتقال را دنبال کرده و در واقع از طریق ردیابی آنلاین، زمان انتقال محصول را کنترل کنید.

ترانشیپ محصول برای چه بازرگانانی مناسب است

قطعا این سوال برای خیلی از شما بازرگانان عزیز پیش آمده که Tranship برای کدام دسته از بازرگانان مناسب است. باید گفت که در حمل‌ونقل اروپایی به ایران به خاطر تحریم‌هایی که این روزها شاهد آن‌ها هستیم بهترین روش برای حمل ونقل همین روش است.

اغلب از این روش بازرگانانی استفاده می‌کنند که به هر دلیلی قادر به ثبت مقصد اصلی در برنامه‌های خود نیستند. این روزها به خاطر تحریم‌هایی که وجود دارد بازار استفاده از روش حمل و نقل Tranship بسیار داغ و دلیل آن هم این است که همه فعالیت‌ها با خطوط کشتیرانی خارجی صورت می‌گیرد.

سخن پایانی

سعی کردیم تا در این مقاله بگوییم که ترانشیپ چیست، چه هدفی دارد و برای انتخاب این روش حمل ونقل باید چه نکات مهمی را مد نظر داشته باشید. این روزها حمل ونقل در دنیای تجارت بسیار تاثیرگذار است؛ به ویژه در مواقعی برای واردات و صادرات محصول از کشوری به کشور دیگر این امکان را ندارید تا محصولات خود را به طور مستقیم به کشور مقصد ارسال کنید. به خصوص این روزها که شاهد تحریم‌های زیادی از طرف اروپا و آمریکا هستیم. برای همین بازرگانان محصولات خود را اول به یک کشور واسطه ارسال و بعد از آنجا به کشور مقصد ارسال می‌کنند

ترانشیپ کالا
ترانشیپ کالا

انواع کانتینرها و گنجایش و حمل‌ و نقل هر کدام

انواع کانتینرها به عنوان یکی از ابداعات بزرگ در صنعت حمل و نقل، نقش بسیار مهمی در فرایند انتقال کالاها و محموله‌ها ایفا می‌کنند. این سازه‌های استاندارد شده، به‌طور گسترده در حمل‌ونقل زمینی، دریایی و حمل و نقل هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و تاثیرات مثبت چشمگیری در صنعت حمل و نقل دارند. 

کانتینرها، کاملا استاندارد بوده و فوق‌العاده مقاوم هستند، از این رو می‌توان برای جابجایی انواع کالاها از آنها استفاده کرد. این سازه‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس هستند و هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که بر اساس نوع کالا، به کار می‌روند. با توجه به اهمیت کانتینر‌ها در صنعت حمل و نقل، در ادامه به بررسی انواع کانتینرها و گنجایش و حمل‌ و نقل هر کدام می‌پردازیم. 

فهرست مطالب: 

کانتینرها را طبق چه معیارهایی دسته بندی می کنند؟

انواع کانتینر‌ها در صنعت حمل و نقل

مزایا و معایب کانتینرها 

آشنایی با انواع کانتینرها و گنجایش و حمل‌ و نقل هر کدام با شرکت علی والا 

کانتینرها را طبق چه معیارهایی دسته بندی می کنند؟

کانتینرها به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مؤثرترین وسایل حمل و نقل بار، در صنعت حمل و نقل و تجارت بین‌المللی شناخته می‌شوند. این وسیله‌های عظیم کشتی، قطار و کامیون‌ها را قادر می‌سازند تا میلیون‌ها تن بار را به سراسر جهان انتقال دهند. اما آیا می‌دانید که کانتینرها بر اساس چه معیارهایی دسته‌بندی می‌شوند؟    

یکی از اصلی‌ترین معیارهایی که برای دسته‌بندی کانتینرها به کار گرفته می‌شود، ابعاد آن‌هاست. کانتینرها در اندازه‌های مختلفی از جمله ۲۰ فوت، ۴۰ فوت، و ۴۵ فوت طراحی می‌شوند. ابعاد استاندارد کانتینرها این امکان را به آنها می‌دهند تا به سادگی در انواع کشتی‌ها، قطارها و کامیون‌ها قرار بگیرند. 

معیار دیگری که در دسته‌بندی کانتینرها مد نظر قرار می‌گیرد، نوع بار است. کانتینرها بر اساس نوع باری که حمل می‌کنند نیز دسته‌بندی می‌شوند. برخی از انواع کانتینرها عبارتند از کانتینر حرارتی، کانتینر یخچالی و کانتینر کالای خشک. 

همچنین می‌توان کانتینرها را بر اساس مواد سازنده‌شان نیز دسته‌بندی کرد. برخی از کانتینرها از فلز ساخته شده‌اند و به عنوان کانتینرهای فلزی شناخته می‌شوند، در حالی که برخی کانتینرهای دیگر از مواد پلاستیکی ساخته شده‌اند و به عنوان کانتینرهای پلاستیکی شناخته می‌شوند.

دسته‌بندی کانتینرها بر اساس معیارهای مختلف، به شرکت‌ها و صنایع کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی کانتینر مد نظر خود را پیدا کرده و پروسه حمل و نقل بار را تسریع ببخشند و بازدهی بیشتری در عملیات‌های خود داشته باشند. همچنین، استفاده از کانتینرهای استاندارد و معتبر موجب افزایش امنیت بارها شده و سایر ریسک‌های مرتبط با حمل و نقل را کاهش می‌دهد. 

انواع کانتینر‌ها در صنعت حمل و نقل

کانتینرها نقش بسیار مهمی در صنعت حمل و نقل ایفا می‌کنند و برای حمل و انتقال کالاها به سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این واحدهای حمل و نقل به‌صورت استاندارد طراحی شده‌اند و این امکان را برای تجار به وجود می‌آورند تا کالاهای خود را به‌صورت ایمن و با سرعتی بالا انتقال بدهند. در ادامه، به بررسی انواع مختلف کانتینرها در صنعت حمل و نقل می‌پردازیم: 

کانتینرهای ۲۰ فوتی و ۴۰ فوتی: این نوع کانتینرها از جمله معمول‌ترین و پرکاربردترین کانتینر‌ها هستند. طول کانتینر ۲۰ فوتی حدود ۶ متر و طول کانتینر ۴۰ فوتی حدود ۱۲ متر است. این کانتینرها برای حمل انواع کالاهای کوچک و متوسط مناسب هستند.

کانتینرهای ۴۵ فوتی: این نوع کانتینرها برای حمل بارهای بزرگ‌تر و سنگین‌تر به کار می‌روند.

کانتینرهای اوپن‌تاپ (Open Top): این نوع کانتینرها دارای سقف بازشو هستند که امکان بارگیری از بالا را فراهم می‌کنند. کانتینرهای Open Top زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کالاهای مد نظر ارتفاع زیادی داشته و امکان جابجایی آنها با استفاده از کانتینر‌های معمولی وجود نداشته باشد.    

کانتینرهای دو طبقه (Double Deck): این نوع کانتینرها دارای دو طبقه هستند که امکان حمل کالاها با حجم بالا را فراهم می‌کنند. از این نوع کانتینرها برای حمل انواع خودروها و کالاهایی با ارتفاع بالا استفاده می‌شود. 

کانتینرهای Reefer: این نوع کانتینرها دارای سیستم‌های خنک‌کننده هستند و برای حمل کالاهایی مانند محصولات کشاورزی و مواد غذایی به کار می‌روند.

کانتینرهای Flat Rack: این نوع کانتینرها دارای بدنه‌ای تخت بوده و از آنها برای حمل کالاهای بزرگ‌ همچون ماشین‌آلات سنگین و لوازم خانگی بزرگ استفاده می‌شود.

کانتینرهای Tank: این نوع کانتینرها دارای بدنه‌ای مخصوص جهت حمل مایعات هستند و می‌توان از آنها برای انتقال مواد شیمیایی، نفت، گاز و سایر محصولات مایع استفاده کرد.

مزایا و معایب کانتینرها 

کانتینرها، به عنوان یکی از ابزارهای اساسی در صنعت حمل و نقل بین‌المللی، دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که در ادامه، به بررسی این مزایا و معایب می‌پردازیم.

مزایای کانتینرها 

کانتینرها به عنوان یکی از ابزارهای پرکاربرد در صنعت حمل و نقل جهانی شناخته می‌شوند که جهت حمل بارها به صورت استاندارد و ایمن مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزایایی که بکارگیری انواع کانتینر‌ها به همراه دارند عبارت هستند از:

افزایش بهره‌وری: استفاده از کانتینرها باعث افزایش بهره‌وری در فرآیند بارگیری، تخلیه و انتقال بار می‌شود. 

کاهش آسیب‌ها و خسارات: کانتینرها به دلیل طراحی اصولی‌ای که دارند، فوق‌العاده محکم و مقاوم هستند و در نتیجه از بار در برابر آسیب‌ها و خسارات ناشی از شرایط محیطی محافظت می‌کنند.

سرعت بالا: استفاده از کانتینرها باعث بالا رفتن سرعت حمل و نقل می‌شود. درواقع می‌توان انتقال کانتینرها از مبدأ تا مقصد را بدون تخلیه و بارگیری مجدد و به‌طور مستقیم انجام داد که این امر امکان تحویل بار در زمانی کوتاه را فراهم می‌کند.

کاهش هزینه‌ها: استفاده از کانتینرها باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل می‌شود. درواقع به حداقل رسیدن آسیب‌ها و خسارات، افزایش بهره‌وری و بالا رفتن سرعت حمل و نقل رابطه‌ای مستقیم با کاهش یافتن هزینه‌ها دارد.

حمل بین‌المللی: استفاده از کانتینرها امکان حمل و نقل بین‌المللی کالا در زمانی کوتاه و با کمترین مشکلات را فراهم می‌کند. 

معایب کانتینرها

کانتینرها بدون شک نقش بسیار مهمی در صنعت حمل و نقل ایفا می‌کنند و از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند. اما قابل توجه است که این دستگاه‌ها یکسری معایب نیز دارند که ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی در صنعت حمل و نقل شوند. یکی از اصلی‌ترین معایب کانتینرها، هزینه نسبتاً بالای حمل و نقل آنهاست. 

به دلیل ابعاد بزرگ  انواع کانتینرها و نیاز به تجهیزات خاص برای بارگیری و تخلیه، هزینه‌هایی که این پروسه برای تجار دارد معمولاً بیشتر از حمل و نقل بارها به صورت معمولی خواهد بود. همچنین، بارگیری و تخلیه کانتینرها نیازمند تجهیزات خاصی مانند جرثقیل‌ها و لیفتراک‌هاست که این امر نیاز به سرمایه‌گذاری بزرگی داشته و ممکن است برخی شرکت‌ها را با چالش‌های مالی مواجه کند. 

مشکل دیگری که در زمینه کانتینرها وجود دارد، مربوط به حجم آنها می‌شود. کانتینرها معمولاً فضای زیادی را اشغال می‌کنند و این امر می‌تواند ظرفیت حمل و نقل کشتی‌ها یا وسایل حمل و نقل دیگر را به مراتب کاهش دهد. از دیگر معایب انواع کانتینرها، می‌توان به مسائل زیست‌محیطی اشاره کرد. برخی از کانتینرها ممکن است از مواد شیمیایی تشکیل شده باشند که به محیط زیست و حیات‌وحش آسیب می‌رسانند.

به‌طور خلاصه، کانتینرها از یک سو با مزایایی همچون سهولت بارگیری و تخلیه بار و نیز امکان حمل بار به صورت ایمن همراه هستند، اما از سوی دیگر معایبی نظیر هزینه بالا، کاهش سرعت حمل و نقل و مسائل زیست‌محیطی را نیز به دنبال دارند. 

آشنایی با انواع کانتینرها و گنجایش حمل‌ و نقل هر کدام با شرکت علی والا 

اگر شما نیز قصد دارید کالاهای خود را به صورت امن و مطمئن انتقال دهید، مشاوران با تجربه و متخصص شرکت علی والا آماده‌اند تا در این زمینه شما راهنمایی کنند. این شرکت بیش از ۱۰ سال در زمینه خدمات حمل و نقل بین‌المللی و تجارت جهانی فعالیت کرده و هم اکنون آماده‌ی ارائه سایر خدمات به شما تجار گرامی است.

انتخاب مناسب انواع کانتینرها برای حمل و نقل کالاها می‌تواند اهمیت بسیاری داشته باشد. شرکت بازرگانی علی والا با سابقه‌‌ای که در زمینه تأمین کانتینرهای با کیفیت و مناسب برای انواع بارها دارد، به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. از تجربه و دانش تخصصی شرکت بازرگانی علی والا بهره‌برداری کرده و با اطمینان کالاهای خود را به مقصد مورد نظر ارسال کنید. 

سخن نهایی

همانطور که در این مطلب متوجه شدیم، کانتینرها یکی از مهم‌ترین ابزارها جهت حمل‌ و نقل بارها به‌صورت بین‌المللی هستند. انواع مختلف کانتینرها با توجه به نیاز افراد و نوع بارها طراحی شده‌اند و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. 

با توجه به اهمیت زیادی که کانتینرها در صنعت حمل و نقل دارند، باید به همه جوانب مثبت و منفی آن‌ها توجه داشت تا نه تنها در استفاده از این وسیله‌ها با مشکلاتی مواجه نشویم، بلکه بتوانیم از سایر مزایایی که کانتیتر‌ها به همراه دارند نیز بهره ببریم.

انواع کانتینرها و گنجایش و حمل‌ و نقل هر کدام
انواع کانتینرها و گنجایش و حمل‌ و نقل هر کدام

اسناد مثبته گمركی چیست؟

در خصوص واردات محصول، صاحب اقلام ضروری است اسناد مثبته گمرکی محصول را ارائه دهد. درواقع یک سند مثبته دربردارنده مشخصات کامل محصول و خصوصیات آن بوده و اگر به نحو احسن این اطلاعات درج نشده باشند شخص تاجر به مشکل بزرگی خواهد خورد و در مواقعی امکان دارد محصولات مرجوع شوند. 

اسناد مثبته گمرکی به‌منظور انجام تشریفات گمرکی صادر خواهند شد. این اسناد نشان‌دهنده این است که اقلام به‌صورت قانونی به کشور ایران وارد شده و مورد تأیید مقامات هستند. نکته حائز اهمیتی که در رابطه با این نوع اسناد نیاز است در نظر داشته باشید این بوده که اطلاعات درج شده محصول در آن ضروری است مطابق با خصوصیات أقلام وارداتی باشد. در ادامه این مطلب به بررسی دقیق‌تر این اسناد می‌پردازیم. 

فهرست مطالب

منظور از اسناد مثبته گمرکی چیست؟

منظور از اسناد نادرست گمرکی چیست؟

اسناد مرتبط با مستندات مثبته

اسناد مثبته گمرکی دقیقا چه اسنادی هستند؟

معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

منظور از اسناد مثبته گمرکی چیست؟

به‌منظور جلوگیری از ورود اقلام قاچاق و نیز غیرمجاز به کشور رعایت کامل تشریفات گمرکی ضروری است. به همین علت در هنگام ترخیص اقلام از اداره گمرک حتماً باید خصوصیات محصول با اسناد مثبته مربوطه تطابق داشته باشد و شایان ذکر بوده که درصورت عدم تطابق، اقلام ترخیص نخواهند شد. 

درحقیقت اسناد مثبته نشان‌دهنده این امر هستند که أقلام جهت واردات به کشور مجاز بوده‌اند و نیز می‌توان ترخیص آن‌ها را انجام داد. در مقابل مستندات مثبته گمرکی مستندات نادرست واقع شده‌اند.  

منظور از اسناد نادرست گمرکی چیست؟

در مستندات نادرست گمرکی خصوصیات محصول به‌طور دقیق ذکر نشده یا حتی امکان دارد که محصول دیگری غیر از محصول وارد شده اظهار شده باشد. مطمئنا در همچین شرایطی به دلیل عدم رعایت مقررات و رویه‌های گمرکی شخص اجازه ترخیص اقلام را نخواهد داشت. دلیل این اظهار نظر غیرواقع امکان دارد فرار از مالیات و همینطورعوارض گمرکی زیاد باشد.

برای مثال عوارضی که جهت واردات محصولات برقی صنعتی می‌پردازید به‌مراتب بیشتر از عوارض واردات محصولات برقی مصارف خانگی است. 

در همچین شرایطی امکان دارد شخص واردکننده، أقلام وارداتی را تحت عنوان لوازم برقی مصارف خانگی ذکر کند تا درنهایت عوارض به‌مراتب کمتری بپردازد، غافل از این امر که همه‌ی این تشریفات مورد بررسی گروه بازرسی قرار گرفته و همینطور درصورت تخلف نه‌تنها ترخیص أقلام انجام نمی‌شود بلکه شخص متخلف به مراجع قضایی مربوطه معرفی خواهد شد.

اسناد مرتبط با مستندات مثبته

اسنادی مرتبط با مستندات مثبته وجود داشته که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

مستندات و أوراق بهادار دولتی: مستندات و اوراق بهادر دولتی دربردارنده اسناد خزانه ‌و همینطور اسناد اوراق قرضه دولتی یا درواقع تضمین شده وزارت دارایی بوده و این مستندات ضروری است مجوز انتشار و یا همان تضمین خود را به‌صورت کاملا قانونی داشته باشند تا بتوانند ذیل این مجموعه واقع شوند.

مستندات و مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی: مستندات و مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی دربردارنده تمام آثار مکتوب، سمعی و همینطور بصری و نیز تمام آثار فرهنگی که دارای محتوای مناسب و کاملا مرتبط با انقلاب اسلامی باشد، هستند. تمام این مسائل در ماده 2 اساسنامه سازمان مستندات فرهنگی انقلاب اسلامی ذکر شده‌اند.

اسناد مثبته گمرکی دقیقا چه اسنادی هستند؟

مسیر واردات و صادرات اقلام مسیری صاف و هموار نیست، به‌منظور عبور از این مسیر ضروری است موانع خیلی زیادی را پشت‌سر گذاشته تا درنهایت به هدف اصلی خود که همان توسعه کسب‌وکارتان بوده برسید. از جمله موانعی که در این پروسه به آن برخورد خواهید کرد، ترخیص اقلام از اداره گمرک است. 

ترخیص اجناس از اداره گمرک مرحله دشواری به‌حساب می‌آید. جهت ترخیص محصولات خود از گمرک نیاز است که مستندات گوناگونی را ارائه کنید. اگر مستندات شما دارای کوچک‌ترین نقصی باشند، اقلام شما ترخیص نخواهند شد ودرنهایت به مالکیت دولت درمی‌آیند. مستندات گمرکی به دو گروه اسناد مثبته گمرکی و نیز مستندات نادرست گمرکی تقسیم می‌شوند.

اسناد مثبته گمرکی درحقیقت آن دسته از مستنداتی محسوب می‌شوند که بدون وجودشان به هیچ عنوان امکان ترخیص أقلام از گمرک وجود نخواهد داشت. این مستندات بخش حائز اهمیتی از مدارک مورد نیاز جهت ترخیص اقلام از گمرک هستند (اقلامی که واردات آنها به ایران مجاز باشد). 

این مستندات مجوز ورود اقلام به کشور هستند و شما تجار گرامی با در اختیار داشتن آن‌ها می‌توانید پروسه ترخیص اجناس از گمرک را به سادگی پشت سر بگذارید و أقلام وارداتی را با موفقیت از اداره گمرک ترخیص کرده و وارد ایران کنید. مسئله قابل توجه این بوده که مشخصات اعلام شده برای اقلام وارداتی ضروری است با مشخصات بیان شده در این مستندات تطابق داشته باشند، اگر اینگونه نباشد ترخیص اقلام شما با مشکل بزرگی مواجه می‌شود.

معرفی مجموعه بازرگانی علی والا

مجموعه بازرگانی علی والا یک مجموعه واسطه در حوزه واردات اقلام است. این مجموعه متشکل از کارشناسان و نیز مشاوران مجرب و کاربلدی در زمینه واردات أقلام است. اگر می‌خواهید أقلام مورد نظرتان بدون هیچ مشکلی از اداره گمرک ترخیص شوند و نیز سرمایه‌تان حفظ شود توصیه می‌کنیم به این مجموعه معتبر مراجعه کنید. 

سخن نهایی 

در این مطلب، به بررسی اسناد مثبته گمرکی پرداختیم. این مستندات، یکی از حائز اهمیت‌ترین مدارک مورد نیاز جهت ترخیص قانونی اقلام هستند و اشنایی داشتن با آن‌ها برای تمام بازرگان و تجار امری ضروری است

اسناد مثبته گمركی چیست؟
اسناد مثبته گمركی چیست؟

سوالات متداول

آیا هر کالایی را می‌توان خرده‌بار در نظر گرفت؟

خیر. تنها کالاهایی که حجم کمی داشته باشند و بتوان از آنها تعداد زیاد با وزن کم وارد کرد خرده‌بار هستند.

مراحل انتقال خرده‌بار به داخل ایران کدام است؟

برای حمل خرده بار از چین به ایران سه مرحله خرید، انتقال و ترخیص اجناس باید پشت‌سر گذاشته شود. 

بهترین روش برای انتقال خرده‌بار به ایران کدام است؟

بهترین روش برای حمل خرده‌بار به داخل ایران استفاده از روش حمل‌ونقل دریایی با کشتی باری است که البته کارگو دریایی نام دارد. 

آیا می‌توان در ایران به فورواردر از چین دسترسی داشت؟

بله؛ شرکت علی والا با دسترسی به معتبرترین فورواردرهای چین امکان انجام تجارت بی دردسر را فراهم کرده است.

کریر ارزان‌تر است یا فورواردر؟

فورواردرها به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند، نرخ مناسب‌تری هم دارند

برای انتقال اجناس از چین به ایران کدام روش متداول‌ترین است؟

روش حمل دریایی از چین به ایران متداول‌ترین روش برای انتقال کالاها از چین به ایران است.

چطور می‌توان کالاها را از چین به ایران به روش دریایی انتقال داد؟

برای انتقال اجناس از راه دریا به ایران استفاده از روش کارگو دریایی استفاده کرد.

بهترین روش برای انجام ارسال کالاها از طریق دریا از چین به ایران کدام است؟ 

بهترین روش برای انجام این کار این است که کارهای حمل دریایی از چین به ایران خود را به یک شرکت وارداتی واسطه مثل علی والا بسپارید

آیا می‌توان در ایران به فورواردر از چین دسترسی داشت؟

بله؛ شرکت علی والا با دسترسی به معتبرترین فورواردرهای چین امکان انجام تجارت بی دردسر را فراهم کرده است.

کریر ارزان‌تر است یا فورواردر؟

فورواردرها به نسبت خدماتی که ارائه می‌دهند، نرخ مناسب‌تری هم دارند.

برای تخمین هزینه حمل کانتینر از چین به ایران چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

برای انجام این تخمین باید عواملی مثل نوع کانتینر، فاصله شهرهای چینی تا بنادر ایران و نوع قرارداد درنظر گرفته شود.

آیا کانتینر انواعی دارد؟

بله. کانتینرها براساس توانایی حمل بار و ابعادشان به سه نوع 20 فوتی، 40 فوتی ساده و 40 فوتی کیوبی تقسیم می‌شوند.

آیا ریسک حمل بار روی قیمت انتقال آن تاثیر می‌گذارد؟

بله. هرچه ریسک حمل بارها بیشتر باشد هزینه بیشتری برای انتقال آنها نیاز است تا پرداخته شود

آیا شرکت‌های کارگو دریایی در چین وجود دارند؟

بله شرکت‌های کارگو دریایی بسیار قدرتمند و پیشرفته‌ای در بندرهای مختلف چین وجود دارند که کالاهای صنعتی فراوانی به اقصی نقاط دنیا صادر می‌کنند.

انواع کارگو در چین کدام است؟

کارگو هوایی، دریایی و ریلی از انواع کارگو موجود در کشور چین هستند.

بهترین کار برای استفاده از خدمات کارگو در چین کدام است؟

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل از خدمات کارگو در چین بهره ببرید بهترین پیشنهاد این است که از خدمات شرکت بازرگانی علی والا استفاده کنید

ترانشیپ داخلی چیست؟ 

Tranship داخلی مربوط به حمل و نقل داخلی است و تفاوت چندانی با نوع بین‌المللی ندارد فقط برای این منظور شخص باید تاییدیه حمل محصول از کشورهای مختلف را از طرف دولت دریافت کند.

چرا بازرگانان از ترانشیپ برای حمل ونقل استفاده می‌کنند؟

در واقع Tranship می‌تواند از مشکلاتی که برای جابه‌جا کردن و انتقال محصولات بر سر راه بازرگانان وجود دارد عبور کند. دلیلش این است که در واقع وجود مشکلات و محدودیت‌های مختلف در بعضی از کشورها، شرایط را بسیار سخت کرده و موجب شده تا برای انتقال یک محصول نه چندان مهم نیز، به صرف سرمایه و وقت بیشتری نیاز پیدا کنیم.

آیا می‌توان به‌طور مکرر از کانتینرها استفاده کرد؟

بله، کانتینرها اغلب قابل استفاده‌ی مکرر هستند. زمانی که از یک محل به مقصدی دیگر انتقال پیدا می‌کنند، می‌توانید از آنها برای حمل بارهای جدید استفاده کنید. 

آیا کانتینرها مقاوم و امن هستند؟

بله، کانتینرها از جنس فلزی مقاوم ساخته شده‌اند و می‌توانند شرایط مختلف آب و هوایی را تحمل کنند. علاوه بر این، طراحی و مهندسی کانتینرها به گونه‌ای است که امنیت کالاهای حمل شده در آنها تضمین شده است. 

چگونه از کانتینرها برای حمل کالاها استفاده می‌شود؟

کانتینرها به وسیله کشتی‌ها، قطارها، کامیون‌ها و حتی هواپیماها حمل می‌شوند. ابتدا کالاها به صورت اصولی بسته‌‌بندی شده و در داخل کانتینرها قرار داده می‌شوند، سپس با استفاده از وسایل حمل و نقل مختلف به مقصد نهایی منتقل می‌شوند

اسناد مثبته گمرکی و نیز اسناد راکد دولتی چه فرقی با یکدیگر دارند؟

مستندات مثبته مرتبط با پروسه گمرکی و ترخیص أقلام هستند، در حالی که مستندات راکد دولتی به همه‌ی اسنادی گفته می‌شود که توسط سیستم‌ها و مقامات دولتی به‌منظور اجرای وظایف قانونی نگهداری می‌شوند.

مستندات مثبته گمرکی شامل چه چیزی می‌شوند؟

این اسناد اغلب شامل اطلاعات گوناگونی از جمله مشخصات محصول، شرایط قرارداد، ارزش محصول، مبدأ و نیز مقصد حمل و نقل محموله، شیوه پرداخت هزینه‌ها و برخی موارد دیگر مرتبط با واردات ونیز صادرات می‌شوند.

چگونه از مستندات مثبته گمرکی جهت جلوگیری از مشکلات مرتبط با رویه‌های گمرکی استفاده کنیم؟

 مستندات مثبته ضروری است با دقت بالایی تهیه و تکمیل شوند. مطمئن شوید که اطلاعات محصول و شرایط معامله کاملا صحیح و مطابق با رویه‌های گمرکی مربوطه ذکر شده باشد. علاوه‌بر این، در تمام مراحل ترخیص أقلام و انجام معاملات تجاری گوناگون از مستندات مثبته گمرکی به‌عنوان مدرکی کاملا رسمی استفاده کنید 

بیست فوت استاندارد
بیست فوت استاندارد

کانتینر ۲۰ فوت استاندارد


طول داخلی5.895متر»

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.292متر»

عرض درب2.340متر»

ارتفاع درب2.292متر»

ظرفیت کانتینر33متر مکعب»

وزن کانتینر2230کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار28220کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت استاندارد
کانتینر چهل فوت استاندارد

کانتینر چهل فوت استاندارد


طول داخلی12.029متر»

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.392متر» 

عرض درب2.340متر»

 ارتفاع درب2.292متر»

ظرفیت کانتینر67متر مکعب» 

وزن کانتینر3780کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار26700کیلوگرم 

کانتینر چهل فوت های کیو
کانتینر چهل فوت های کیو

کانتینر چهل فوت های کیو


طول داخلی12.024متر» 

عرض داخلی2.350متر»

ارتفاع داخلی2.697متر»

عرض درب2.340متر»

ارتفاع درب2.597متر» 

ظرفیت کانتینر76متر مکعب»

 وزن کانتینر4020کیلوگرم»

حداکثر ظرفیت بار26460کیلوگرم 

کانتینر چهل و پنج فوت های کیو
کانتینر چهل و پنج فوت های کیو

کانتینر چهل و پنج فوت های کیو


طول داخلی13.556متر»

عرض داخلی2.352متر»

 ارتفاع داخلی2.700متر»

 عرض درب2.340متر»

 ارتفاع درب2.597متر»

 ظرفیت کانتینر86متر مکعب»

 وزن کانتینر4800کیلوگرم» 

حداکثر ظرفیت بار27700کیلوگرم